Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робити

2364

Використання архіваторів – це корисна можливість і необхідна опція, яка дозволяє не просто об’єднати в собі певний перелік файлів, але і заощадити місце. Архівовані файли у WinRAR активно використовуються для передачі через інтернет і знімні носії, що скорочує тривалість переносу і скачування. Але якщо з’являється діагностичне повідомлення «Архів пошкоджений чи має невідомий формат» – що робити в такому випадку? Особливо це актуально, коли інформація в архіві дуже важлива. Давайте розберемося з рішенням.

Вид помилки при запуску проблемного архіву

Причини збою

Привести до появи помилки архіву WinRAR може неповне завантаження та передача файлу з Мережі, дію антивірусного програмного забезпечення і вірусу, пошкоджений носій – флешка або жорсткий диск. Крім цього, викликати збій можуть такі ситуації:

 • користувач намагається запустити файл прямо з архіву — бажано його витягти;
 • аварійне завершення ПК під час передачі даних з Мережі;
 • несправність роз’єми USB (при перекиданні на флешку);
 • власне, пошкодження архіву або не підтримуваний формат для конкретного архіватора.

Є шанси отримати вміст архіву? Зрозуміло, такі способи існують, і далі ми вивчимо їх.

Архів пошкоджений чи має невідомий формат – що робити?

Отже, давайте почнемо з самого простого методу, тим більше, що рішення допомагає в більшості випадків. Потрібно заново завантажити архів або перекинути його на флешку. Якщо ви перекидати архіву на флешку, і у вас є можливість додатково перевірити його перед копіюванням на переносний носій, то обов’язково зробіть це. Не забувайте, що бажано використовувати функцію «Безпечне вилучення». За фактом, це відчутно знижує ймовірність пошкодження файлів на ній і продовжує її термін служби.

Якщо переносимо на флешку архів відкривається на комп’ютері, а проблема виникає при роботі зі знімним носієм, то рекомендуємо перевірити його працездатність, провести форматування і запустити перевірку хоча б засобами Віндовс. Як перевірити працездатність флешки:

 • Підключити її до ПК.
 • Дочекатися, коли вона з’явиться в Провіднику.
 • Натиснути правою клавішею на знімний диск. У меню, клікнути «Властивості» — «Сервіс» і, в розділі перевірки диска на помилки, натиснути кнопку запуску.
 • Дочекатися виконання.
 • Перевірити носії можна багатьма утилітами, наприклад, Акронис, Аида64 і т. п. Спробуйте скопіювати об’єкт, використовуючи інший порт USB. Є ймовірність, що при частому використанні роз’єму, він міг розхитатися, в ньому пошкодилися контакти та інше.

  Антивірус або вірус

  І те, і інше може пошкодити файли або заблокувати їх. Захисне може угледіти у вмісті загрозу і «виправити» її шляхом стирання, перенесення в карантин або лікування. Якщо ви впевнені в безпеці об’єкта, то на час копіювання та відкриття потрібно відключити антивірус.

  Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робитиВимкніть екрани антивіруса під час запуску архіву

  Невідомий формат

  Архіватори підтримують певний список форматів. Нерідко буває так, що архіви навмисне перейменовують, вказуючи невідоме розширення. Примусове відкриття в архіватор дозволить отримати доступ до вмісту.

  Відкрити формат, який не підтримується програмою, буде неможливо. Багато просунуті архіватори, крім стандартних варіантів, використовують власні розширення. Такий архів відкрити іншою програмою просто не вийде. Найпопулярнішими форматами вважаються .ZIP .RAR, .7z. Як правило, проблем з їх відкриттям не виникає.

  Відновлення битого архіву

  Якщо завантажити заново або повторити копіювання неможливо, то варто спробувати процедуру відновлення. Як це зробити через архіватор Винрар:

 • Запустити саму програму-архіватор (не проблемний файл!).
 • Вказати шлях до потрібного битому файлу.
 • Вибрати в меню програми «Виправити». У WinRar значок відновлення розташований праворуч вгорі і має форму валізки з червоним хрестом, а якщо його немає, то вибирайте вкладку «Дії». Можете просто виконати комбінацію ALT+R.

  Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робитиВиберіть проблемний файл і натисніть «Виправити»

 • Встановіть галочку проти «Розглядати як RAR» і вкажіть куди відправиться виправлений об’єкт.

  Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робитиВідновлення архіву WinRAR

 • Дочекатися завершення процедуру і випробувати відкрити архів.
 • Навіть якщо повністю вирішити проблему не вдасться, ви можете спробувати отримати хоча б щось:

 • Відкрити архів (пошкоджений або виправлений).
 • Вибрати «Витягти».
 • Якщо перед вами WinRar, то у вікні поставте галочку поруч з пропозицією не видаляти файли, які вилучені з помилками.

  Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робитиПовне вилучення файлів з архіву

 • Вказати шлях і дочекатися завершення, а після пробуємо відкрити.
 • Існують спеціальні утиліти для відновлення архівів, наприклад, RAR Recovery Toolbox. Тут досить вказати шлях до потрібного об’єкту і місце, куди відправляться відновлені дані. Подібний софт нерідко є платним, а ефективність його не набагато вище, але, тим не менше, краще.

  Використання аналогів 7-Zip і WinZip

  WinRar є безумовним лідером серед софту подібного роду. Але є і інші утиліти, що здатні добре виконувати роботу з відновленням архівів. Мова йде про WinZip, 7-Zip. Перше додаток використовується на просторах СНД, а WinZip Популярний в Європі і Америці. В цілому, ці архіватори, як і Винрар відмінно справляються з поставленими завданнями та мають схожі алгоритми.

  Випробуйте відновлення проблемного файлу за допомогою WinZip 22 або 7-Zip. Ці архіватори використовують дещо інші алгоритми роботи, що може допомогти виправити і відновити пошкоджений архів.

  Архів пошкоджений чи має невідомий формат — що робитиСпробуйте витягти архів у програмі 7-Zip

  Незважаючи на велику схожість і незаперечна якість цих програм, між ними є відмінності і при стисненні. Так, 7-Zip стискає краще, що призводить до зниження ваги» готового архіву. Однак, він значно довше обробляти мультимедійні файли, особливо великого розміру. Для цих цілей краще використовувати WinZip. Стиснення у нього гірше, але зате швидкість вище.

  Підіб’ємо підсумки

  Отже, якщо ви зіткнулися з помилкою в WinRAR «Архів пошкоджений чи має невідомий формат» то вищевказані кроки повинні допомогти у вирішенні. Зверніть увагу — якщо даний файл дійсно пошкоджений при архівуванні, або до нього, то ймовірність відновлення невисока, але пробувати однозначно варто. У будь-якому випадку вдасться отримати інформацію вкладену, хоча б частково.