CPU Over Temperature Error — що робити

576

Охолодження процесора одна з найважливіших складових у стаильной роботі ПК. При його перегріві може виникати помилка «CPU Over Temperature Error!». В цілому, можна просто ігнорувати попередження, але краще спробувати вирішити виниклу проблему. Також ми торкнемося дещо схожу тему з перегрівом при запуску майнінгу.

Що це за помилка

Процесор найчастіше гріється від навантаження, яку користувач збільшує іграми або програмами з розгону. Якщо PC працює в штатному режимі, то можливо кулер вийшов з ладу або крутить у «пів сили». Також може бути: забився радіатор пилом, пилюка проникла до процесора через зазору в термопасті, характеристики термопасти не відповідають вимогам захисту від нагріву.

Помилка «CPU Over Temperature Error!» при запуску комп’ютера

Що зробити для вирішення

Перед тим як застосувати основні моменти пов’язані з залізом, перевірте температуру процесора за допомогою програми Everest. Якщо використовуєте що-небудь для розгону прибирайте.

 • Кулер. Вентилятор, що охолоджує радіатор, важливий як ніколи. Для початку протестуйте його на роботу в повну силу. Можна скачати спеціальні утиліти. Далі очистіть його від пилу, як власне і сам радіатор. Рекомендується все тільки охолоджувати. Можливо, потрібно купувати новий кулер.
 • Термопаста. Її потрібно міняти лише досвідченим IT-фахівців. Якщо ви саме такий, тоді акуратно видаліть залишки колишньої пасти і замініть всі на кремній-органічну КПТ-8. Враховуйте, що процесор AMD може бути відкритим, тоді ризики пошкодити його при заміну термопасти збільшується в рази.

  CPU Over Temperature Error — що робитиТермопасту слід наносити на всю стикається поверхню

 • Розгін. Поверніть процесор до колишніх показників, якщо розгін мав місце бути. Подібне потрібно робити тільки професіоналам своєї справи. Ще раз проконсультуйтеся щодо прийнятного рівня підвищення частоти для вашого процесора.
 • Термодатчик. Він встановлений в процесорі. Якщо термодатчик зламаний, то потрібно просто ігнорувати його роботу або замінити весь процесор. Помилка «CPU Over Temperature Error!» можливо усунеться з часом сама собою, хоча й малоймовірно.
 • До речі, нормальною температурою в неактивному режимі вважається 45 ?С, при активації навантаження (додатків, браузерів, ігор, відео) нормальною вважається 65 ?С. Її можна переглянути в BIOS, опція Hardware Monitor.

  Помилка «NVML: cannot get current temperature, error»

  До кінця дана помилка не вивчена. Пошуки рішень тривають, тому перевіряйте інформацію на відповідних форумах. На сьогоднішній день є такі пропозиції з усунення помилки «NVML: cannot get current temperature, error 999/15» при майнинге:

  • Поміняйте райзер. Іноді буває досить поміняти їх місцями. В інших випадках потрібно купувати нові райзери;
  • При переході на Windows 10 робота стає більш стабільною;
  • Вставляйте відеокарту безпосередньо в материнку. Методом проб з’ясуйте, які можуть працювати через райзер, а які ні. Вивчайте актуальну інформацію в Мережі за кращими відеокартам для майнінг.
  • Також слід пам’ятати, що помилки після години роботи вважаються цілком прийнятними, поки важко досягти стабільності.