На телефоні постійно вискакує реклама — як прибрати

33257

Сьогодні ми торкнемося дуже актуальну тему мобільних вірусів і рекламних банерів, які вони викликають. Зараз реальність така, що мобільні шкідників стають більш небезпечними для користувача, а кількість їх атак постійно зростає. Ми розповімо, що робити, якщо на весь екран постійно спливає реклама, а сам телефон сигналізує про погрози.

Причини появи реклами

Відразу варто відзначити, що виникнення банерів можуть провокувати не тільки віруси. Ось основні джерела, які можуть за це відповідати:

 • Цілком офіційні програми, які ви встановили самі. Розробникам потрібно заробляти, тому вони вбудовують будь монетизацію, яку тільки можна. Звичайно, цей випадок не відноситься до популярних месенджерів (Вконтакте, FaceBook, Viber), продуктів Google та інших популярних програм. Тут варто говорити про різні лаунчер, vpn-сервіси, ігри, медіаплеєри і т. д. Ці програмки часто працюють у фоні і мають безліч дозволів, що і викликає поява банерів на весь екран. Найчастіше, у версіях з донатом такого немає.
 • Приклади вискакуючим реклами в Андроїд

 • Віруси. Про них можна говорити вічно, але суть і так зрозуміла. Трояни та хробаки є небезпечними не тільки спливаючій рекламою, але і перехопленням особистих даних, телефонних книг і оформленням платних підписок. Видалити такі загрози не завжди просто, так як вони мають приховані завантажувачі, які скачають шкідник знову.
 • Прошивка. Це випадок можна віднести до дешевих китайських смартфонів, потік яких тільки збільшується. У них розробники вшивають не тільки свої «фірмові» додатки, але і таку рекламу, яка, до речі, з’являється не завжди, а при запуску певних опцій або програм.
 • Як прибрати вискакують рекламні банери

  Отже, для видалення будь-яких спливаючих вікон, вам буде потрібно зробити кілька простих кроків. У будь-якому випадку, відштовхуйтеся від ситуації з вашим Андроїдом і його версією, так як в більш пізніх версіях Андроїда (5.0, 6.0, 7.0) віруси дію по іншому і принцип їх видалення відрізняється від тих же 4.0. Ось що вам варто перевірити в першу чергу:

 • Перевірте список сторонніх додатків. Видаліть всі зайві, які ви не використовуєте. Очистіть папку Download.
 • Якщо ж ви активно користуєтеся програмами/іграми, то краще їх перевстановити, завантажуючи повторно з офіційних джерел (Play Market).
 • Перевірте список адміністрування, в якому може бути вказано вірусний процес. Заходимо в налаштування: «Безпека» — «Адміністрування» (у різних телефонах шлях може незначно відрізнятися). Зніміть там галочки зі сторонніх програм, якщо вони є в списку. Права адміністратора дають право вірусу запускатися у фоні і запускати свої процеси в будь-який час.

  На телефоні постійно вискакує реклама — як прибратиПеревірте адміністрування в телефоні

 • Завантажити в телефон популярний мобільний антивірус. Користувачі добре оцінюють утиліти: Dr.Web, ESET, SYMANTEC, Mcafee. Проведіть сканування вашого пристрою.
 • Дуже часто віруси викачуються після видалення знову з-за завантажувача, який прихований в системі. Наприклад, Касперський показує шлях до зараженому файлі, ось там і копайте. Частіше ж за все потрібно переглядати папки «Android/data/app/…». Завантажувач може ховатися і в папці .JM — її потрібно очистити або замінити, створивши на комп’ютері txt файл з ім’ям .JM, а після замінити на відповідний телефоні.
 • Для більш глибокого очищення рекомендую дати антивірусу права адміністратора, або виконати сканування в безпечному режимі.
 • Уважно перегляньте опцію «Дозволу» на вашому телефоні. В останніх версіях ОС вона знаходиться відразу в Налаштуваннях. Вивчіть там «Автозапуск». Пробийте в пошуку все невідоме вам і, якщо підозри підтвердяться, відключіть всі доступи. Це треба зробити, бо в останніх Андроїдах все завжди запитує дозволу. Можливо, ви десь натиснули зайве «Дозволити».
 • Якщо ви визначили процес, який викликає банери, але не можете його видалити, спробуйте застосувати програмки типу My Android Tools або Titanium BackUp. Увага, вони вимагають рут! З їх допомогою вимкніть усі активності для зараженого програми і заморозьте його. Через вбудований брандмауер антивіруса (Dr.Web такий є) відключіть програмі доступ до мережі.

  На телефоні постійно вискакує реклама — як прибратиІнтерфейс Titanium BackUp

 • Встановіть на телефон спеціальні блокувальники реклами: Adguard, або спеціальний фаєрвол — Mobiwol: Firewall без root. Вони прості у використанні. Головний мінус: блокуючи відображення банерів, не завжди виявляють сам джерело. Додаток AirPuSh Detector, по ідеї, повинно дозволити відшукати цю причину, але спрацьовує він через раз.
 • В окремих випадках допомагає скинути опції від Google — «Персоналізація Реклами». Детальніше про це читайте у нашому матеріалі з видалення Opt Out.

  На телефоні постійно вискакує реклама — як прибратиСкидання рекламного ідентифікатора

 • Останнім варіантом залишається скидання до заводських. Його можна зробити через стандартне меню, або за допомогою входу в режим Відновлення, який, до речі, є більш глибоким і низькорівневим способом.
 • Висновок

  Всі вищеописані очищення повинні знайти і видалити процеси, які викликають постійну появу реклами. Я дав загальні рекомендації, які можуть дещо відрізнятися, в залежності від моделі телефону і встановленої версії ОС. Я не став порушувати тему реклами, вшитою в прошивку, так як тут треба дивитися по конкретній моделі. Але якщо у вас є такі підозри, пишіть в супорт розробників з поясненням проблеми. Також хочу нагадати, після видалення всіх загроз, обов’язково перевірте списки своїх підписок на мобільний контент у особистому кабінеті вашого оператора. Якщо у вас залишилися питання, або є свій реальний метод боротьби — пишіть в коментарях!