Вимкніть небезпечне додаток на Android — як видалити, що це?

638

Останнім часом багато користувачів почали отримувати системні push-повідомлення на своїх Андроїд пристроях — «Вимкніть небезпечне додаток». В окремих випадках пропонується і зовсім видалити програму, яка може порушити роботу пристрою. Причому загрожувати системі може як системний софт, так і встановлені сторонні додатки. Сьогодні ми розповімо: що означають всі ці «Небезпечні» повідомлення, варто їх виконувати, і як, при бажанні, видалити такі попередження.

Попередження про небезпечне додатку

Що це за попередження?

Для початку давайте розберемося з джерелом цих повідомлень, невже вказані програми дійсно небезпечні для користувача? Більш ніж 65% всіх сучасних пристроїв мають встановлені антивіруси (Dr.Web, Kaspersky, ESET, SYMANTEC та ін). Але навіть такі цифри не зупинили розробників з Google, які вирішили створити вбудований захист з евристичним наглядом. Такий базовий антивірус називається «Google Play Захист», саме він викликає появу пуш-повідомлень.

Вимкніть небезпечне додаток на Android — як видалити, що це?Нова опція — Google Play Protect

Google Play Protect — це оновлена і покращена комплексний захист вашого Андроїд пристрої, раніше відома як Google Verify Apps. Головна мета захисника — комплексна перевірка програм і ОС на наявність вірусного і потенційно небезпечного софту. Захисник активний постійно — він сканує всю базу додатків Плей Маркету, він постійно перевіряє вже встановлені програмки.

По суті, компанія Google об’єднала в цьому універсальному захисника всі раніше використовуються опції безпеки, плюс — додала нові алгоритми машинного навчання та штучний інтелект. Опція Google Play Protect з’явилася з версією Android O (8.0), але активна вона з версії 5.1 і вище.

Саме ця технологія викликає появу повідомлень «Відключіть (видалити) небезпечне додаток». Найцікавіше — дуже часто вказується софт не є вірусом. Іноді захиснику досить зайвого дозволу, адміністрування, root-доступу або відсутності цифрового підпису у програмки, що б вказати на небезпеку. Наприклад, під каток потрапили Engineermode, Html Viewer, KingRoot, Kinguser та інші. З наведених прикладів видно, що є програми, які потрібні для рутирования, а з root-прав, до речі, в останніх версіях Android величезні проблеми.

Часто система дає збій, наприклад, зовсім недавно користувачі дивувалися, що Захист визначила всю «Систему Android» в небезпечні програми. Мабуть, це була кастомний прошивку, яка не зайшла захиснику — іншого нормального пояснення я не знаходжу. не може.

Вимкніть небезпечне додаток на Android — як видалити, що це?Play Захист дає збій

Небезпечне додаток HTML Viewer — як видалити?

Давайте коротко розглянемо приклад з програмкою HTMLViewer, яку після чергового оновлення Play Захист також зарахували до лав «небезпечних». Причому, будь сканування сторонніми антивірусами не бачить у ньому загрози. На перевірку все виявляється простіше.

HTML Viewer — це невелика програмка для перегляду html-коду сторінок мобільних браузерів. Відноситься вона до додатка Android System WebView, яка вже давно йде в системі за замовчуванням.

Виходить, що раніше цей процес був безпечним, але тепер, щось може загрожувати користувачам. Що б видалити загрозу і попередження, вам потрібно просто зупинити додаток Android System WebView.

Як прибрати попередження про небезпечне додатку

Отже, у вас є кілька варіантів, які приберуть ось такі push-повідомлення з телефону:

  • Виконати вимоги захисника і натиснути на активну нижче кнопку «Відключити» або «Видалити». Тут вирішувати вам потрібен цей софт на телефоні чи ні.
  • Окремо перевірити список дозволів, які запитуються при роботі програм. Вимкни повзунки на всіх, які можуть так або інакше впливати на перехоплення інформації в системі. Перевірити список можна через «Налаштування» — «Дозволу», або відкрити інформацію про софті, а трохи нижче буде список.
  • Спробувати скинути всі дані по небезпечною програмці — кеш, дані.
  • Запустити сторонній антивірус і прогнати через глибоку перевірку весь Андроїд.
  • Якщо нічого не боїтеся, то — відключити саму «Play Захист», яка буде постійно вам вказувати на загрози. Робиться це просто: пройдіть в «Настройки» — «Google» — «Безпека» — «Google Play Захист». У меню, вимкніть повзунок навпроти «Перевіряти загрози безпеки».

    Вимкніть небезпечне додаток на Android — як видалити, що це?Відключення функції Play Захист

  • Крім цього, ви можете перейти в розділ безпосередньо з Плей Маркету. Відкрийте його і перейдіть в меню — трохи нижче буде пункт «Play Захист».

Висновок

Тепер ви знаєте, що це за попередження про небезпеку на Android і наскільки це відповідає реальності. Звичайно, я не агітую, просто так відключити вбудований антивірус від Гугл, але їх політика «загрози таяться скрізь» часто починає заважати. Якщо ви впевнені в зазначеному додатку і його джерела, то можете спокійно деактивувати захисну опцію.