Shptk-tvp 100-пт-сау під нову гілку техніки в wot: імба або кактус?

34

розробники готуються до виходу наступної гілки протитанкових сау і починають перші тестування. Вже зараз можна зрозуміти концепцію нової гілки по її першому представнику. Розбираємося чим же розробники планують нас спокусити для прокачування техніки.

Вітаємо, танкісти! з вами wotpack і огляд shptk-tvp 100 пт-сау 8 рівня чехословаччини в world of tanks. Як завжди, розробники спочатку викочують преміумну техніки, а потім вже піде прокачується. Дана машина тільки вийшла на супертест, а реліз гілки швидше за все буде в 2022 році (можливо, влітку, як було з чехословацькими тяжами). Головна фішка нової техніки-поєднання мобільності і вежі повного обертання , так що подивимося, як це відіб’ється на вогневій потужності.

Історична довідка

Розробка почалася в 1945 році. Працювати над проектом починав військово-технічний інститут (tvu), а пізніше він перейшов під керівництво škoda. Завдання полягало у створенні самохідної артилерійської установки на базі середнього танка tvp. В даному випадку в грі реалізований проект зі 100-мм знаряддям, поміщеним у вежу повного обертання з відкритою рубкою і ставка робилася на мобільність техніки. Проект не був реалізований і існував виключно на папері.

Ттх shptk-tvp 100

Екіпаж складається з чотирьох осіб, отже, у командира поєднана спеціалізація з радистом.

Вогнева міць

Бронепробиття базовим снарядом хороше, але разовий шкоди 250 одиниць на рівні середніх танків. Перезарядка теж ближче до ст, так що шкоди в хвилину зовсім не вражаючий – близько 2086 одиниць. Зводиться знаряддя дуже швидко, що буде дуже до речі при вежі повного обертання, зручно вести противника в прицілі. А ось точність підводить-поснайперити не вийде, навіть на середній дистанції потрапити важко.

Кути вертикального наведення неоднозначні: якщо піднімає гармата відмінно на 20°, то опустити її можна лише на 6°, тому від рельєфу грати не вийде.

Характеристика боєкомплекту:

Якщо у базового снаряда швидкість польоту ще в межах терпимого, то голдовий кумулятив летить дуже повільно. До того ж «кусається» вартість спеціального снаряда – 4 800 срібла за 250 одиниць утрати дуже дорого, тому окупність такої стрільби під питанням.

Запас міцності 1150 одиниць, трохи вище середнього. Бронювання практично відсутня, але ось чого дійсно варто побоюватися – у вежі відкрита рубка, тому снаряди від арти будуть заходити з повною втратою.

під таким ракурсом чітко видно розташування боеукладки shptk-tvp 100.

Мобільність і розвідка

Як і планувалося, дана машина володіє відмінною динамікою: питома потужність 21,88 к.с./т дозволяє швидко набирати максимальна швидкість вперед 55 км/ч. При цьому володіє непоганою швидкість повороту шасі 43,81°. Непомітність посередня, мабуть, це пов’язано з габаритами shptk-tvp 100. Радіус огляду хороший як для пт-сау 370 метрів, а рація має високу дальність зв’язку 850 метрів.

Підіб’ємо невеликий підсумок тактико-технічним характеристикам shptk-tvp 100, виділивши сильні і слабкі сторони.

переваги:

  • бронепробиття;
  • швидкий час зведення;
  • наявність вежі повного обертання;
  • кут підйому знаряддя;
  • хороші динаміка і маневреність;
  • висока дальність огляду і зв’язку.

недоліки:

  • маленький альфа страйк;
  • низька точність;
  • посередній дпм;
  • бронювання практично відсутня.

Підсумки

На перший погляд shptk-tvp 100 може здатися нічим не видатною технікою, але якщо придивитися, то не все так погано. У концепції даної машини вгадується легенда рандому-американська пт-сау т67, яка зараз переведена в розряд колекційної техніки. Обидві машини володіють чудовою динамікою і вежею повного обертання, а точність – «ахіллесова п’ята».

Головним недоліком нової чехословацької пт-сау є вогнева міць, що дуже критично для даного класу. В іншому машина виглядає симпатично, а за рахунок вежі можна відійти від стандартного «кущового геймплея» і в деяких ситуаціях зіграти як ст. Якщо вся гілка буде схожою, то вона зможе внести різноманітності в гру і для неї знайдуться гравці.