Ютуб не вантажить відео — що робити

751

Дуже часто користувачі популярного відеохостингу Youtube стикаються з досить банальною проблемою — відео не завантажується, або запускаються дуже довго. Це, безсумнівно, погано. Причин такої ситуації може бути безліч, але найбільш ймовірних всього кілька. Сьогодні ми розповімо, що потрібно робити в першу чергу і які опції комп’ютера і мережі слід перевіряти.

Чому ролики не запускаються?

Отже, ось кілька основних джерел проблем. По-перше, погана швидкість інтернету (нестабільна, дуже низька). По-друге, версія браузера, а також набір підключаються плагінів і розширень. У третіх, вірусна активність, яка дуже сильно може забивати ваш мережевий канал і змінювати адреси DNS. Якщо розглядати більш рідкісні причини, то це можуть бути технічні роботи на певних серверах, де розташований ваш ролик, його новизна, тобто він ще обробляється та інше. Далі ми розглянемо всі основні моменти, які слід перевірити в першу чергу.

Дуже часто Youtube не вантажить відео

Що робити спочатку

Давайте відразу опишемо стандартні заходи, які виконуються в першу чергу:

 • Перезавантаження сторінки Youtube через CTRL+F5, що очистить кеш і куки сайту.
 • Посмикайте налаштування відео (якість, зробіть його на весь екран, змінити швидкість відео). Можливо збій поодинокий, і повторна відправка налаштувань на сервер вирішить проблему.
 • Запустіть цей ролик в іншому встановленою браузері.
 • Спробуйте відкрити ваш ролик за адресою youtube.com/tv.
 • Очистіть весь браузер від тимчасових файлів (кешированные дані, куки). У Google Chrome і Opera натисніть «CTRL+H» — «Очистити історію». У Mozilla Firefox: «Меню» — «Налаштування» — «Приватність і Захист».

  Ютуб не вантажить відео — що робитиОчищення кеш і куки в Opera

 • Часто буває таке, що сторонні розширення блокують відображення відеоконтенту. В першу чергу відключіть такі плагіни: AdBlock, Adguard, Flash Player for YouTube™, Disable Youtube™ HTML5 Player, розширення для VPN.
 • Виконайте Скидання налаштувань» — всі дані та форми заповнення зітруться, але частенько це найбільш ефективний спосіб.
 • Якщо ролики повільно завантажуються

  Насамперед перевірте стабільність і швидкість вашого підключення до Мережі. Дуже часто буває так, що з технічних причин, швидкість падає до нульових значень, або сильно скаче. Значок мережі ж у вас може показувати при цьому стабільне підключення, що і вводить в оману. Перевіряємо наступне:

 • Є два хороших сервісу для перевірки швидкості. Це фірмовий Интернетометр від Яндекса і вже легендарний SpeedTest. Пробийте швидкість на обох ресурсах. Важливо (!): у сервісі Яндекса орієнтуйтеся на перший показник Вхідне з’єднання — він основний. Якщо у вас гранично низькі значення — перезавантажте з’єднання, роутер, або зверніться до провайдера.

  Ютуб не вантажить відео — що робитиІнтерфейс Яндекс Интернетометра

 • Перевірте стабільність підключення. Відкрийте «Командний рядок» і впишіть туди: ping google.ru -t . Я вказав ресурс google, але ви можете вибрати інший. Після цього спостерігайте, немає збоїв і чи отримуєте ви гарний час відгуку (від 30 до 100 мс). Якщо у вас часто писатися «Перевищено інтервал очікування», знову ж таки: перезавантажте мережу або зверніться до оператора вашого інтернету.

  Ютуб не вантажить відео — що робитиПриклад нестабільного підключення

 • Ютуб швидко запускається при хорошому інтернеті, але під низькі значення швидкості даних він також адаптований. Наприклад, для перегляду відео 360p-480p, достатньо всього 1 – 1,5 Мб/с, для 720p — 5-6 Мб/с, а для 1080p — від 10 і вище. Вказані цифри, необхідні для нормальної прогрузки роликів в режимі перегляду. Якщо він все одно повільно вантажить, перевірте свій співвідношення.

  Версія браузера

  Можливий варіант, при якому показ відеоролика неможливо із-за застарілої версії програми. Нові версії Google Chrome, Opera, Яндекс і Mozilla підтримують нову технологію HTML5, яка зараз активно використовується і в Ютубі. Майте на увазі, Adobe Flash Player може конфліктувати з HTML5 — його слід відключити. Детальніше про цей момент ми писали тут. У статті також розповідається, як перевірити наявність всіх кодеків, які потрібні для відтворення.

  Ютуб не вантажить відео — що робитиОновлення програми Яндекс.Браузер

  Вірусна активність

  Останнім часом, дія більшості вірусів спрямоване на зміну налаштувань браузера. Обов’язково перевірте ваш комп’ютер на наявність вірусів. Зробіть наступне:

 • Видаляйте всі тимчасові файли: Виконати пропишіть %temp% і очистіть весь вміст папки.
 • Встановіть антивірусний сканер, типу AdwCleaner, MalwareBytes. Проведіть сканування кілька разів, постійно перезавантажуючи PC.

  Ютуб не вантажить відео — що робитиДодаток для очищення від вірусів Malwarebytes

 • Додатково завантажте на комп’ютер CCleaner, де потрібно виконати дві опції: «Очищення» і «Реєстр».
 • Оновіть ярлики браузерів. Перевірте мережеві настройки, зверніть увагу на прописані DNS, вони повинні бути вашими.
 • Висновок

  Все це допоможе вам розібратися, чому Ютуб не вантажить ваші відеоролики. Останнім, що варто перевіряти — це активний Adobe Flash Player. Він може злетіти, проте це відбувається дуже рідко. Окремо зауважу, що користувачі Windows XP найчастіше зустрічаються з такою помилкою, бо як підтримка більшості браузерів і кодеків для неї вже не здійснюється.