Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширення

256

У процесі роботи з Yandex, користувач може стикатися з повідомленням: «Яндекс браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширення». Дане повідомлення може з’являтися при спробі завантажити розширення власного каталогу, або магазину розширень Chrome. В окремих випадках може з’являтися рядок повідомлення у верхній частині сторінки.

Блокування небезпечного розширення в Яндекс.Браузер

Чим викликана блокування?

Отже, є дві основні причини появи цього попередження — захист Protect, або вірусна активність на комп’ютері, яка впливає на налаштування самого браузера. Давайте трохи докладніше про них:

 • Захист Protect — це комплекс захисних технологій, що відповідають за безпечний серфінг в мережі. Саме вона активується при вашій спробі встановити чергове розширення. Протект перевіряє дозволу, які вимагає встановлений плагін, якщо вони будуть порушувати збереження ваших даних — з’являється помилка. Наприклад, найчастіше виникає збій при завантаженні Emojiplus, Adbiock PIU, Social CRM та ін

  Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширенняПриклад дозволів плагіна EmojiPlus

 • Вірусна активність на комп’ютері здатна не тільки показувати рекламу і перехоплювати особисті дані. Багато трояни в тлі запускають процеси, що вимагають встановлення плагінів і розширень. Якщо налаштування захисту активні, то в момент спроби установки, ви побачите попередження про блокування вгорі.

Що робити і чи можна обійти цю блокування?

Отже, якщо ви хочете цілеспрямовано завантажити плагін, який блокується Яндексом, то вам варто зробити наступне:

 • Відкрийте Меню браузера (справа вгорі три смужки) і перейдіть в «Налаштування».
 • Виберіть пункт «Безпека», де зніміть галочку з «Перевіряти безпеку відвідуваних сайтів і завантажених файлів».

  Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширенняВідключення перевірки завантажуваних файлів

 • Після цього відкрийте вкладку Доповнення, де нижче буде блок «Блокування реклами». За замовчуванням повинні бути активні всього два — Антишок і Adguard. Вимкніть їх.

  Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширенняВідключення блокувальників у Яндекс.Браузер

 • Після цього перезавантажте сторінку магазину розширень через CTRL+F5 і все повинно завантажитися.
 • Відразу ж після установки рекомендується повернути в активний стан всі налаштування.
 • Якщо не допомогло, тоді потрібно змінити джерело завантаження. Наприклад, використовуйте розширення від Chrome, або аддони від Opera. Багатьом така зміна допомагає. Додатково очистіть кеш і куки Yandex.Browser.
 • Другий варіант, це рядок з повідомленням «Яндекс заблокував установку потенційно небезпечного розширення», яке з’являється довільно, під час серфінгу — це вже вірусна активність:

 • Перевірте комп’ютер на наявність вірусів (троянів, хробаків, викрадачів). Використовуйте якісні сканери, до яких я відношу Malwarebytes, і тепер вже його продукт AdwCleaner.

  Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширенняПрограма сканер AdwCleaner

 • Перевірку краще прогнати кілька разів, постійно перезапуская ПК.
 • Обов’язково виконайте наступну очищення від усього залишкового сміття. Скачайте утиліту CCleaner, де потрібно виконати дві опції — «Очищення» і «Реєстр».

  Яндекс Браузер заблокував установку потенційно небезпечного розширенняДодаток очищення CCleaner

 • Не забудьте перевірити актуальність версію вашого браузера, а також список активних додатків, де потрібно вимкнути зайве.
 • До речі, віруси можуть викликати появу подібної помилки в Mozilla FireFox, при якій також блокується встановлення додатків.

  Висновок

  Якщо ви намагаєтеся завантажити розширення, але воно блокується як потенційно небезпечне, то слід відвідати тематичні форуми, де можна детальніше дізнатися про властивості потрібного вам аддона. Захист лише попереджає вас про небезпеку і вказує на проблеми, які присутні в завантаженні. А ось виконувати установку чи ні, це вже ваша особиста справа.