Decompression problem: uncompressed block size is too big — як виправити

5129

Процедура установки будь-якої гри або програми далеко не завжди проходить гладко. Незважаючи на використовувані технології, виключити помилки та інші проблеми при завантаженні і встановленні файлів просто неможливо. Одна з них – Decompression problem: uncompressed block size is too big. Ця помилка з’являється при установці таких ігор як Call Of Duty, GTA 5, Skyrim, Assassins Creed, Far Cry, Fallout, Wolfenstein 2. Ми постараємося виправити цю проблему. До речі, дані рішення допомагають і з аналогічним багом — broken compressed data.

Причина помилки

Буквальний переклад збою звучить так: «Проблема розпакування незжатий блок занадто великий». Звідси випливає, що основною причиною ситуації, що виникла є надмірно великий обсяг розпакованого елемента (для доступних ресурсів системи). Крім цього, причина може критися в помилку при завантаженні экзешника. Не варто виключати і пошкодження самого інсталятора або ріпаку, адже складання далеко не завжди є якісними.

Проблема розпакування незжатий блок занадто великий

Що робити?

Зрозуміло, варто спробувати вгадати причину проблеми розпакування, адже тоді обсяг дій сильно скоротиться. Давайте подивимося, що можна зробити в кожному з випадків. Окрему увагу потрібно приділити антивірусу та іншого захисного ПЗ. Багато з них не тільки надмірно споживають ресурси, але і перешкоджають встановленню софту. Рекомендуємо попередньо перевірити скачаний файл (архів), а після – деактивувати захист.

Основні джерела помилки

При цій помилці найчастіше мається на увазі брак вільного місця на диску або ж брак виділеної ОЗП для коректної обробки операції. Способи вирішення:

 • Звільнити місце на системному диску і диску, на який проводиться установка.
 • Чистка тимчасових файлів будь утилітою. CCleaner, наприклад.

  Decompression problem: uncompressed block size is too big — як виправитиВиконайте очистку через CCleaner, додатково перевірте реєстру

 • Змініть програму архіватор, використовувану за замовчуванням, або завантажити на ПК таку ж, тільки актуальної версії.
 • Збільшення файлів підкачки. Рекомендується ставити однакову мін і макс значення. У мережі багато інформації з цього приводу.

  Decompression problem: uncompressed block size is too big — як виправитиЗбільшення файлу підкачки

 • Не зайвими будуть маніпуляції з відключення непотрібних процесів, що працюють у фоні і треї. Ідеальним рішення може стати розпакування установки в режимі «Чистого запуску Windows».

  Decompression problem: uncompressed block size is too big — як виправитиДіагностичний запуск Windows 10

 • Можливо справа в самому репаке, тому виберіть інший джерело завантаження. Якщо ви використовували для перенесення экзешника флешку, то перевірте коректність її роботи.
 • У вкрай рідкісних випадках причиною збою є пошкодження самого жорсткого диска, ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті або їх погане з’єднання. Для виключення цього фактора потрібно провести перевірку штатними засобами моніторингу та скористатися спеціальними утилітами, типу MemTest.
 • Всі ці кроки повинні робитися на тлі стабільної і чистої Windows. Тобто, система перевіряється на віруси сканерами, є всі пакети .NET Framework (3.5, 4.0, 4.5), Visual C++ і DirectX.

  Помилка Decompression problem з-за пошкодження завантаження

  Багато користувачів вважають за краще завантажувати торрент, адже це значно швидше, ніж просте завантаження. До того ж, при скачуванні є можливість зупинити завантаження і продовжити в будь-який зручний час. Іноді це й стає причиною пошкоджень — файли завантажені не повністю, або пошкоджуються. Вирішується ситуація простим перехешированием завдання і повторним скачуванням:

 • Для цього, безпосередньо через саму програму видалити торрент-файл гри.
 • Далі на вашому обміннику знову завантажити торрент-файл
 • При відкритті виберіть папку, куди велася перша завантаження, і зніміть галочку на проти «Створити папку».

  Decompression problem: uncompressed block size is too big — як виправитиРучне перехеширование файлів завантаження

 • Після цього програма перевірить всі наявні файли і докачає, при необхідності, нові.
 • Також можна просто натиснути ПКМ на закачування і вибрати «Стоп», потім там же у властивостях виберіть «Перерахувати хеш».
 • При прямому скачуванні необхідно буде перезакачать зацікавив файлик. Для цих цілей краще використовувати спеціальний менеджер завантажень, на подобі Download Manager.

  Якщо виникли підозри на пошкоджений установник або кострубату збірку, то оптимальним варіантом буде закачування аналогів. Можна відписатися автору збірки про проблему, але, на жаль, у більшості випадків подібні звернення залишаються без уваги. Зрозуміло, все залежить від професіоналізму творця ріпаку.

  Висновок

  Як бачите, немає нічого складного в рішенні помилки «Decompression problem: uncompressed block size is too big» і впоратися з більшістю дій може навіть недосвідчений користувач. Наприкінці хотілося б додати момент з антивірусним захистом — обов’язково відключіть її при установці. Антивірус може вже в процесі установки блокувати деякі файли, що не мають цифрового підпису. До речі, саме захист викликає подібну помилку «Decompression problem: broken compressed data».