Повідомлення в цій розмові зашифровані в Вайбере — що це значить

3427

Останнім часом безпеку і збереження особистих даних користувачів — це головна мета всіх соціальних сервісів і месенджерів в тому числі. Компанія Rakuten намагається не відставати від актуальних тенденцій захисту даних і з останнім оновленням ввела ряд нових опцій, що посилюють безпеку свого чату. Ми розповімо, що означає повідомлення «Повідомлення у цьому розмові зашифровані», яке з’явилося в Viber.

Що це за функція?

Ще з 2016 року, всі текстові, голосові та відео чати в Viber шифруються. Такий захист охоплює всі без винятку облікові записи клієнтів цього додатка. З виходом оновлень, рівень захисту тільки зростає, а в останньому апдейте, користувачів вирішили попередити про це.

Повідомлення «Повідомлення у цьому розмові зашифровані» означає що в вашій версії присутня наскрізне шифрування (End-to-End) для чатів і дзвінків. Ця технологія дозволяє шифрувати дані в той момент, коли вони вирушають з одного пристрою і до тих пір, поки не досягнуть потрібного одержувача. Всі ці дані не можуть бути перехоплені в процесі передачі, причому навіть сам сервіс Viber не має до них доступ. Такими даними є всі типи повідомлень, фото, відео, голосові і відеодзвінки.

Повідомлення про шифрування вашої розмови

Сам же рівень безпеки відображається у вигляді значка, який може сигналізувати про наступне:

  • Сірий колір — повідомлення в розмові зашифровані, проблем немає;
  • Червоний колір — сталася атака з поза, або співрозмовник змінив свій номер телефону;
  • Зелений колір — активний коли ви підключаєте додаткову опцію «Ключ аутентифікації».

Як працює наскрізне шифрування?

За допомогою технології End-to-End читати повідомлення або чути дзвінок можуть тільки люди, які беруть участь у розмові. Технологія включає як приватному діалозі, так і в групових чатах.

Нова технологія безпеки Viber створює канал, в якому два пристрої взаємодіють за допомогою секретного коду, замість простого і зрозумілого тексту. Тільки пристрій, який надсилає повідомлення, і пристрій, що одержує повідомлення, що мають ключ для розшифрування коду. Навіть Viber не може «прочитати і зрозуміти» цей код, як і будь-хто, хто спробує зламати цей чат.? На швидкість сервісу, такі нововведення ніяк не впливають.

Повідомлення в цій розмові зашифровані в Вайбере — що це значитьНаскрізне шифрування блокує доступ третіх осіб до ваших даних

Для роботи End-to-End оновлена версія месенджера повинна бути на обох пристроях. Якщо у вашого друга такого повідомлення в чаті немає, то обов’язково попередьте його про необхідність апдейта програми. Також розробники попереджають, що оновлення потрібно проводити постійно, так як опції захисту постійно поліпшуються і допрацьовуються.

Платформи, що підтримують наскрізне шифрування від Вайбер 6.0:

  • iOS / Android.
  • Комп’ютери / ноутбуки з Windows 10.

Висновок

Завдяки технології наскрізного шифрування, Viber приєднався до таких додатків, як WhatsApp і Telegram. Всі ці нововведення безумовно хороші, особливо в еру вірусів і хакерських зломів. Проте всі зусилля можуть зійти нанівець, якщо Вайбер прогнеться під вимоги Роскомнадзора. Якщо ви не знали, то в Росії прийнятий закон, який визначає, що на вимогу силових відомств сервіси, подібні Viber, Telegram, Twitter або WhatsApp, повинні надавати їм листування користувачів (текст, відео та аудіо). Поки ж йде запекла суперечка з цього приводу. Наостанок наочне відео, про роботу такого шифрування.