Jetson TX1 супер-компютер розміром з кредитку

644

Комп’ютери, які мають сверхмощью і які обробляють щодня сотні терабайт інформації, використовуються в багатьох областях.

Приміром, багатьом відоме агентство ЦРУ використовує такі пристрої для збору та зберігання інформації про людей. Подібні девайси називаються понад комп’ютерами.

Компанія NVIDIA вирішила не бути осторонь, виробляючи лише відеокарти, і створила свою версію понад-комп’ютера.

Тільки NVIDIA буде використовувати свою розробку не стільки заради стеження за користувачами, скільки для застосування своїх напрацювань у галузі штучного мислення і детального комп’ютерного інтелекту. Пристрій отримало назву Jetson TX1. Над-комп’ютер NVIDIA відразу ж примітний своїм розміром.

Його довжина дорівнює 50 міліметрів, а ширина 87. До речі, це трохи більше розміру пластикової карти. Дивно, як вони змогли розмістити на такій маленькій площі.

Jetson TX1 супер-компютер розміром з кредитку

Графічна частина управляється 256-ядерним процесором Maxwell. Його продуктивність дорівнює 1 терафлопс.

За продуктивність виступає 64-бітний процесор ARM A57. 4 Гб оперативної пам’яті, виконаної за технологією LPDDR4, забезпечать швидку роботу.

Її пропускна здатність може досягати 25.6 Гб в секунду. Розмір постійної пам’яті дорівнює 16 Гб. В комп’ютері є 2 бездротові інтерфейси: Wi-Fi і Bluetooth.

Jetson TX1 супер-компютер розміром з кредитку

Також для інтернет зв’язку є Ethernet роз’єм. Jetson TX1 має 400 піновий коннектор для зв’язку з іншим комп’ютером.

Купити Jetson TX1 можна буде за ціною 299 доларів на початку 2016 року.

Якщо ж є бажання придбати понад-комп’ютер NVIDIA вже зараз, то можна взяти участь у програмі, за якою пристрій можна придбати за 599 доларів, якщо ви розробник і за 299, якщо ви студент або працівник навчального закладу.