The BIOS in this system is not fully ACPI compliant — що робити

975

Часто користувачі стикаються з помилкою — «The BIOS in this system is not fully ACPI compliant», що викликає синій екран. Виникає при зміні операційної системи. Характерна для нових ПК і ноутбуків (Asus, Lenovo, Dell, HP), де ОЗ встановлюється вперше. Зустрічається раптовий збій, однак він може виникнути набагато рідше.

Причини помилки

Якщо не вникати глибоко в BIOS, то звичайними словами все виражається в збій налаштувань. Тобто, заводські настройки BIOS були змінені на ті, які не сумісні з параметром ACPI. Конфлікт призводить до неможливості інсталяції Windows (7/8/10).

Помилка The BIOS in this system is not fully ACPI compliant

Виправляємо помилку сумісності ACPI

Ми зібрали на різних тематичних форумах кращі рішення даних проблем, вам залишається тільки вибрати найбільш простий і випробувати їх.

Бекап

IT-фахівці пропонують для початку не ризикувати і спробувати просто витягти батарейку з материнської плати. Попутно знімаємо акумулятор у випадку з ноутбуком. За збігом кількох хвилин усі повертаємо на свої місця. Так робиться рестарт BIOS.

Альтернативний спосіб

  • Відкриваємо налаштування BIOS, вони у всіх різні (F2, F11 і т. д.). Шукаємо в самому кінці кореневого меню «Exit». Може в ньому буде команда «Load Default Settings». Якщо є, тоді це допоможе повернути заводські настройки.
  • Перевіряємо меню Boot, а точніше опцію Boot List Option, де замість UEFI виставляємо Legacy, далі зберігаємо, перезавантажуємося і пробуємо.

Вносимо корективи

  • BIOS іноді загострений під конкретну ОС. Щоб це виправити, потрібно скорегувати значення «OS Optimized Defaults». Доведеться шукати самостійно. Відшукавши пункт, в ньому вибираємо правильну установку на «64bit, Win8» або «Win7 OS», можливо буде трохи по іншому, де слід вибрати — «Other OS». В залежності від обраної вами ОС.
  • Далі «Configuration» параметр «USB mode» робимо відкат до «USB 2.0». Не має значення, що там зараз обрано. Головне знизити цей показник. Але у випадку усунення бага «The BIOS in this system is not fully ACPI compliant» все повертаємо назад, інакше порт буде працювати в пів сили.

Відео-інструкція для наочного перегляду даного способу.

Крайні заходи, які можуть робити фахівці IT

  • повністю змінити BIOS. Хоча навіть такий відчайдушний крок не завжди рятує, але втрачати вже нічого – пробуємо його;
  • якщо недавно робився апгрейд ПК, тоді перевірте його сумісність. Різні оперативні карти одна з головних причин бага. Поверніть стару або купіть відповідну оперативку по продуктивності з іншими.

Висновок

При незнання основ БІОС краще довіритися сервісного центру, або знає людині, ну або того, хто вміє хоча б гуглити і правильно обробляти інформацію. Відсутність досвіду може завдати критичний шкоди ПК, а крім цієї помилки ви отримаєте ще більш глобальні проблеми.