Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузері

2538

Дуже часто при роботі з веб-браузерами користувачі натикаються на повідомлення про помилку «Сторінка не відповідає». Ця проблема може виникати як з однією відкритою вкладкою, так і з усіма сайтами поспіль. Сьогодні ми розповімо, чому немає відповіді від веб-ресурсів і що потрібно робити в першу чергу, якщо прості методи не допомагають.

Чому виникає збій

Отже, сам по собі збій у різних браузерах (Opera, Mozilla Firefox, Google Chrome, Яндекс) виглядає трохи по різному. Але вся суть зводиться до одного — виконувані сценарії запуску сторінки зайняті або не відповідають. Ви можете почекати або закрити її, але при новому запуску баг вискочить знову. Джерел проблеми може бути безліч — починаючи з вірусів на вашому комп’ютері і закінчуючи проблемами з боку самого сайту. У будь-якому випадку, перевіряти доведеться все по порядку. Далі ми покажемо, що можна зробити для виправлення помилки.

Сторінка не відповідає на запити — помилка в Chrome

Що робити в першу чергу?

 • Перезавантажте сторінку через CTRL+F5 — дуже часто збій може бути одиничним, можливо не завантажився який-небудь код або скрипт. Ця перезавантаження з очищенням кеша і кукі — перше що вам потрібно зробити.
 • Перезавантажте своє підключення до інтернету — вимкніть з харчуванням роутер, від’єднайте кабель.
 • По ярлику клікніть правою кнопкою і внизу пройдіть в «Властивості». У полі Об’єкт допишіть —no-sandbox. Ця команда відкриє браузер в режимі пісочниці — обмежений запуск програми. Багатьом цей крок допомагає, проте це є лише тимчасовим заходом.

  Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріЗапуск Хрому через —no-sandbox

 • Перевірте, чи є у вас актуальна версія браузера. Наприклад, в Гугл Хром потрібно зайти в «Меню» — «Налаштування» — зліва спливаюча колонка — «Про браузері Chrome. Там, при необхідності, варто виконати оновлення. Детальніше про оновлення для всіх інших браузерів читайте тут.

  Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріОновлення браузера Хром

 • Вимкніть всі встановлені в браузері розширення і плагіни. Відключати їх треба по одному і відразу ж перевіряти — запрацювала сторінка чи ні. Також можна відключити екран захисту вашого антивіруса в Windows.
 • Рідше буває, що помилка «Сторінка не відповідає» з’являється з-за спрацьовування вбудованого захисту браузера від небезпечних сайтів. Якщо на ресурсі був помічений відслідковує код, вірусний скрипт і т. д., то він може бути внесений в базу. Подивіться в мережі, як відключається такий захист для вашої програми. Наприклад, в Хромі потрібно відкрити «Налаштування» — внизу «Додатково» — в опції Безпека вимкни повзунок на «Захистити пристрій від небезпечних сайтів».

  Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріВідключення вбудованого захисту від небезпечних сайтів

 • Перевірка комп’ютера на віруси

  Якщо все вищезгадане не допомагає, насамперед перевірте комп’ютер на майнеры, трояни, викрадачі і інші віруси. Справа в тому, що ці ушкодження можуть впливати і на з’єднання і як відображення шкідливого коду на веб-ресурсах. Для цієї справи підійдуть такі сканери як AdwCleaner, Kaspersky, Dr.Web. В управлінні вони прості, наприклад, у АДВ вам потрібно буде тільки натиснути кнопку «Сканувати», а після «Видалити». Краще виконати перевірку кілька разів, постійно перезавантажуючи ПК.

  Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріMalwarebytes — один з кращих сканерів

  • Увага, після такої перевірки рекомендується прибрати зайві записи в Windwos — залишковий сміття. З цим добре справляється програмка CCleaner. Встановивши її, потрібно виконати дві опції «Реєстру» і «Очищення». Після такого лікування — спробуйте запустити сайт.

   Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріПрограма для очищення CCleaner

  • Обов’язково перевірте свій файл Hosts на предмет зайвих записів і лівих перенаправлень. Я не буду заглиблюватися в це, в мережі багато інформації по очищенню hosts файлу.

  Повна переустановка

  Якщо помилка продовжує вискакувати, тоді потрібно робити повну переустановку самого браузера. Під словом повна мається на увазі очищення всіх залишкових папок і записів в реєстрі.

 • Через стандартне меню видалення програм відкрийте список, виберіть проблемний браузер і видаліть його.

  Сторінка не відповідає — що робити з цим збоєм в браузеріСтандартне видалення Хрому з Windows

 • Після закінчення запустіть той же CCleaner також і виконайте два перших опції: очищення і реєстр. Обов’язково перезавантажте комп’ютер.
 • Перейдіть на офіційний ресурс і завантажте інстал файл. Увага (!) — тільки офіційні сайти. Приміром, Google Chrome потрібно завантажувати звідси.
 • Запустіть саму установку — тут немає нічого складного, всі кроки стандартні.
 • Висновок

  Всі вищезазначені варіанти повинні допомогти, якщо сценарій веб-сторінки не відповідає на запити. Але слід пам’ятати, що все це буде ефективно, якщо у вас стоїть стабільна збірка Windows 7/8/10, з останніми оновленнями сервіс пака. У статті ми показали на прикладі Хрому, проте всі поради актуальні і для Яндекс браузера, Опери і Мозилы. У випадку виникнення питань — пишіть нижче в коментарі.