PUP.Optional що це за вірус

786

Сьогодні найбільш поширені в мережі рекламні віруси, що викликають поява банерів, спливаючих заставок, текстових посилань. Найбільш яскравий приклад — сімейство вірусів PUP.Optional. Його різновидів величезну кількість: Russad, Mail, Yontoo, InstallCore, ReMarkIt і т. д. Їх всіх об’єднує інтеграція в браузери та ОС вашого ПК. Ми розповімо, що це за вірус і як слід його видаляти з системи.

PUP.Optional — це потенційно небажані програми, що поширюються вірусним шляхом і спричиняють зміну налаштувань в системі і встановлених програмах, частіше браузерах.

Прихована загроза

 • Банери починають відображатися практично на кожному ресурсі. Навіть ті, які нею раніше не мали, теж починають її показувати. Вся справа в браузері він заражений PUP.Optional. Однак, основна загроза прихована в розблокування доступу до шкідливих сайтів. Ті, які Google або Яндекс блокували раніше, тепер стають доступними. Звідси ймовірність заразитися чимось ще збільшується.
 • Також варто відзначити важливий момент — перехоплення ваших даних при серфінгу. Ваше листування, логін-пароль, історія відвідування і пошуку — все це може переправлятися на сервера хакерів, де алгоритм, після обробки, вирішує, яку рекламу вам показати.

Віруси PUP.OPtional

Як поширюється PUP.Optional

Найчастіше такі шкідники вкладаються в софт з позначкою «безкоштовно». «Піратки» найбільш схильні до зараження. При використанні ліцензій ризик підхопити рекламу практично виключається. Ось чому завантажувати зі сторонніх, мало перевірених сайтів небезпечно.

Як видалити загрозу

Ми розповімо про всі заходи, які слід вживати за замовчуванням, для очищення вашого комп’ютера. Вся перевірка і очищення повинні бути комплексними і зачіпати всі програми.

Софт

Найбільш простим способом залишається деінсталяції софта встановленого нещодавно, адже саме з ним PUP.Optional проник в ПК. Це можуть бути ігри, патчі, документи, утиліти, торренти і т. д.

 • Деинсталлированные утиліти потрібно додатково зачистити CCleaner. Досягніть повного зникнення будь-яких даних. Особисто перейдіть до папки і видаліть всі. Очистіть реєстру вищезгаданою програмою.

  PUP.Optional що це за вірусПрограма CCleaner

Антивіруси

На жаль, звичайні антивірусні програми часто не допомагають. Хоча можна спробувати сканувати вінчестер і ними. IT-фахівці рекомендують вдаватися до перевірених AdwCleaner, Malwarebytes Anti Malware, Dr.Web Cureit! та інші. Бажано акцентувати увагу на утилітах, які спеціалізуються саме на банерах, троянах вымогателях, видаленні блокувань робочого столу. Вони прості у використанні. Инсталлируем, а далі клікаєм сканувати.

 • Зверніть увагу на актуальність версії скачуваних сканерів: оновлення гарантують наявність даних про трояне в базах антивіруса і його видалення. Перевірку краще проводити кілька разів, а два сканера в зв’язці взагалі знайдуть і знищать всі.

  PUP.Optional що це за вірусОдна з кращих програм проти вірусів — AdwCleaner

Браузер

Так як ЩЕНЯ.Optional інтегрований в браузер, то логічно його почистити. Виконайте скидання налаштувань, зішкребіть історію з куками, видалите розширення. Якщо все марно, тоді видаліть браузер. Його переустановка може спрацювати. Іноді виходом стає перехід на продукт від іншого виробника.

 • Встановіть розширення: Антиспам, Adblock Plus, AdBlocker, Stop Ads, всі ті, хто бореться з рекламою. Важливо — вони лише заблокують рекламу, але не видалять джерело з ПК. Знайдіть їх через вбудований магазин розширень. Вони безкоштовні.

  PUP.Optional що це за вірусРозширення блокувальники в Google Chrome

Як запобігти установку PUP.Optional

 • Качати ліцензійний софт.
 • Мати в системі оновлені AdwCleaner і подібні сканери.
 • Перевіряти утиліти антивірусом перед інсталяцією.
 • Запускати підозрілі файли в пісочниці.
 • Користуватися браузерами від великих компаній Google Chrome, Opera, Яндекс, які мають внутрішню захист. Наприклад, Yandex зараз активно використовує технологію Protect.

Крайньою мірою розв’язання проблем з рекламою буде перевстановлення ОС, але до такого доходить рідко, в разі великого пошкодження системних файлів шкідником. Сподіваюся ви зрозуміли що це за вірус PUP.Optional.