Російський ринок ПК просідає на 45%

409

Пост-ПК ера. Так називають вже почався період в історії інформаційної діяльності. Продажі смартфонів ростуть, а комп’ютерів (персональних та компактних) різко падають.

Адже більшості зараз не потрібно робити щось складне і громіздке на комп’ютері, для таких завдань підійде і смартфон. До того ж комп’ютери не потрібно міняти кожен рік або два, а найчастіше термін служби комп’ютера досягає навіть 10 років.

Підтверджуючи все це, аналітики з компанії IDC надали цікаву статистику. Частка ввезених на територію Росії комп’ютерів за 4 квартал 2015 року впала на 45,5%.

За загальною кількістю — це 1,2 мільйона пристроїв. Падіння було помічено ще раніше. В 3 кварталі частка ПК впав на 36%. Це ж в свою чергу близько півмільйона девайсів.

Якщо розглядати частку персональних комп’ютерів окремо, то з’ясується, що ввезено їх менше 800 тисяч, частка також впала на 50%. Лідерами в цій області залишаються Lenovo, HP і ASUS.

Російський ринок ПК просідає на 45%

На такий розклад саме в Росії міг вплинути курс валют і слідом за цим помітне підвищення цін. А помітне підвищення — це небагато, немало, а майже в 2 рази.

За словами старшого аналітика IDC Росія, пік продажів ноутбуків припав на час 2010-2012 роки, зараз можна порівняти цифри з цим періодом, щоб зрозуміти помітну різницю в продажах.

Також на процес міг вплинути бум китайських, а отже, свідомо дешевих брендів. Комп’ютери таких компаній можуть ввозитися нелегально, загальний суми такі пристрої не входять, хоча вони є дуже доступними і могли б скрасити сумні цифри.

Російський ринок ПК просідає на 45%

Лідери-бренди обережні, побоюються. І як наслідок ввозять невелику кількість пристроїв.

Російський ринок не тільки в IT-сфері переживає не найкращий час, купівельна спроможність споживачів падає, витрачати гроші на щось дорозі люди вже не можуть.