Повідомлення ZK — що це, від кого рекомендований лист?

2435

Незважаючи на розвиток IT-технологій, більшість державних органів використовують оповіщення за допомогою замовних листів. Цей спосіб більш надійний і охоплює більшість населення. Дана розсилка дозволяє переконатися доставки листа адресату, адже щоб отримати повідомлення, доведеться зайти на пошту, надати засвідчує документацію і залишити свій підпис. Сьогодні ми детально розповімо, що це за нові повідомлення ZK і що означає їх прихід.

Повідомлення ZK, доставляються рекомендованими листами

Що це і ким відправляється?

Повідомлення ZK – це повідомлення про те, що в поштове відділення прийшов рекомендований лист на ваше ім’я. Ці повідомлення висилаються останнім часом в оновленому вигляді.Такий лист вручається одержувачу під розписку, а відправник, у свою чергу, отримує спеціальну квитанція про доставку. Такий метод виключає втрату повідомлення, а поштова служба є гарантом доставки. Найчастіше таким способом пересилають важливі і цінні листи.

Як вже згадувалося, частенько саме держ. органи (ДАІ, суд), банки і страхові компанії використовують подібні розсилки. Дуже шкода, але на надісланому конверті і сповіщення про його прихід відсутні позначки про інстанції його відправила. Лише нещодавно конверти та оповіщення з маркуванням ZK стали підписувати місто, індекс і адреса поштового відділення. Дуже рідко такий конверт відноситься до спаму та реклами, тому його отримання важливо.

Повідомлення ZK — що це, від кого рекомендований лист?Приклад прийшов рекомендованого листа

Як дізнатися, звідки і від кого прийшов?

Це елементарно просто. Люди, які стикаються з такими ситуаціями, напевно знають, як отримати потрібні дані. Зробити це можна, вивчивши безпосередньо саме оповіщення. Тут під штрих-кодом знаходиться 14 цифр – це ідентифікаційний (трек) номер, він нам знадобиться. До речі, міжнародний номер може складатися з 13 цифр і великої латинської літери.

За допомогою спеціальних сервісів можна спробувати дізнатися відправника, дату відправлення та іншу корисну інформацію. Ось офіційні поштові сервіси для уточнення інформації про відправника:

  • pochta.ru самі 14 цифр вводяться без прогалин і дужок;
  • russianpost.ru;
  • track-trace.com для міжнародної пошти, приставки DHL, UPS, EMS тощо означають представництво іноземного адресата.

Повідомлення ZK — що це, від кого рекомендований лист?Форма відстеження ZK сповіщень на сайті Пошти Росії

Варто отримувати повідомлення ZK?

Зрозуміло, так! Проблема полягає в тому, що ЗК-листи зберігаються 7 або 30 днів. В контексті судового оповіщення, воно пролежить всього тиждень, а після закінчення строків відправиться назад. При цьому вважається, що одержувач повідомлений про проведення засідання. Неявка загрожує штрафом і розглядом питання без участі одержувача. Стандартні повідомлення держ. органів збережуться довше – рівно місяць, і, як і в попередньому випадку, вважається, що одержувач в курсі подій.

Відмова від одержання нічого не вирішує – а ось ускладнити ситуацію може дуже легко. У кінцевому підсумку, саме кінцевому адресату більш важливо прийняти кореспонденцію.

Що робити, якщо не вдалося отримати листа?

Насамперед, можливо замовити продовження періоду зберігання у тих випадках, коли отримує особа знаходиться у від’їзді. Звичайно ж, це стосується стандартних рішень і документації. Порядок дії вам чудово опишуть на пошті.

Якщо ж з поважних причин у вас не вийшло отримати судове zk лист, то слід подавати заяву про скасування прийнятого рішення. Зрозуміло, причина повинна пояснювати відсутність можливості отримати повідомлення. Так чи інакше, клопоту буде предостатньо.

Висновок

Сподіваюся ви зрозуміли що означають ЗК-листи, які приходять на ваше ім’я. Тепер ви знаєте, як можна швидко відстежити з трек номером, від кого саме приходить повідомлення. До речі, на офіційному сайті пошти Росії можна підключити послугу електронних замовних листів, яке дозволяє отримувати більшість повідомлень відразу на електронку. В кінці ще трохи актуальної інформації з доставленим повідомленнями.