PPCUF вантажить процесор — що це і як відключити

231

Програмне забезпечення постійно оновлюється і модифікується. Плюс до всього, розробники додають нові доповнення до вже існуючих, які не завжди добре інтегруються в Windows. Так сталося і з новим процесом Amdppcuf.exe він же PPCUF, який дуже сильно навантажує процесор. Сьогодні ми розповімо що це таке і як відключити ці навантаження.

Що це за процес?

AMDppcuf.exe (PPCUF) — це виконавчий процес, який є одним з параметрів AMD драйверів. Нове доповнення призначене для ведення звітності про різних системних факторах і станах роботи АМД. Вся зібрана телеметрія відправляється на сервера розробників, що б ті могли контролювати виникаючі неполадки і швидше їх усувати. Розшифровується програмка як Performance Client Profile — профіль продуктивності клієнта.

Навантаження процесора до 90% через PPCUF

З’явився цей процес після оновлення до версії драйверів 17.9.1. Працює додаток у фоновому режимі, постійно використовуючи 10-15%, але в момент відправки телеметрії навантаження зростає до 90-100%, із-за чого продуктивність комп’ютера падає. Користувачі відзначають, що така відправка даних може тривати до 15 хвилин. Також помічено, що особливо страждають власники Windows 10.

Цікаво, що відстежує цю програмку ми самі дозволяємо при початковій установці пакету, натискаючи галочку допомоги в поліпшенні якості і надійності… Тому більше її не ставте.

PPCUF вантажить процесор — що це і як відключитиЗнімайте галочку з автоматичної відправки телеметрії AMD

До відключити AMDppcuf.exe?

Прибрати таке навантаження можна кількома способами, які будуть однаково ефективні. Отже, ось що треба зробити:

  • Ви можете просто відключити опцію відправки телеметрії в налаштуваннях клієнта Radeon. Перейдіть в розділ «Налаштування» і зніміть звідти галочку з опції «брати Участь у покращенні програми» (щось таке). Вийде попередження, але його ігноруємо і підтверджуємо. Найцікавіше, що з виходом версії 17.9.3, цієї галочки вже може не бути, тому робимо наступне.
  • Просто видаліть всі продукти PPC. Для цього перейдіть по дорозі C:\Program Files (x86)\AMD\Performance Client Profile. Там будуть установники, клікайте по них правою кнопкою і виберіть видалити.

    PPCUF вантажить процесор — що це і як відключитиВидаліть установки з папки PPC

  • Висновок

    Цей додаток не є життєво важливим для вас або системи, за фактом, в ній зацікавлені тільки розробники софта. Сподіваюся ви зрозуміли що це таке AMDppcuf.exe і чому він так сильно навантажує процесор. У будь-якому випадку, завжди стежте за галочками і угодами, перед установкою.