Прийшло СМС від DCB_ASSOCIATION — що це

783

Багато хто не без підстави побоюються, що злодії і хакери доберуться до їх телефонів, а точніше, грошей на рахунку або прив’язаних до ним банківськими картками. Якщо вам прийшло СМС від DCB_ASSOCIATION, то причину його появи хочуть дізнатися всі власники. У статті ми розповімо що означає це sms і яке його призначення. Відразу потрібно зазначити, що дані SMS є не входять, а вихідними, що тільки підігріває паніку, адже власник самостійно нічого не відправляв. Чи варто хвилюватися?

Що це за повідомлення?

DCB_Association – це підтвердження прив’язки вашого номера телефону до облікового запису в Плей Маркет. Абревіатура розшифровується як Direct Carrier Billing, а перекладається як «прямий спосіб оплати тікета (контенту)». SMS є перевірочним і надсилається один раз, під час покупки в Маркеті.

Якщо з вашого телефону відправлено СМС на номер типу 6105 або +79685310009, а текст повідомлення виглядає приблизно так DCB_ASSOCIATION:P10912234535445d45f86d27, то в Плей Маркеті був вказаний оператор Білайн в якості способу оплати і вам надається можливість покупки контенту за допомогою рахунку мобільного телефону. В залежності від оператора, додатковий код може бути іншим, наприклад Y3890K.

Довільна відправка перевірочних СМС від Play Market

Чи справляється за це плата?

З боку Google Play Market під час першої реєстрації може списуватися з рахунку в районі 60 рублів (1 долар за курсом). Таке зняття є перевіркою, а сума повернеться під час першої покупки. Крім цього, може списатися оплата за відправку СМС. З приводу описів з боку оператора – тут вже все залежить від тарифів. Біллінг Білайн для оплати покупок в Плей Маркет є безкоштовним.

Думка користувачів про відправку DCB_ASSOCIATION

Дана послуга для багатьох залишається невідомою, з-за чого у мережі можна знайти величезну кількість запитань на тему таких повідомлень. У більшості випадків SMS викликає паніку, при тому настільки велику, що далеко не кожен абонент зауважує, що воно відправлено, а не отримано.

Після отримання відповідей багато заспокоюються, адже така СМС ще не вказує на дію шахраїв або злом, і в переважній більшості випадків абоненти згадують, що намагалися зробити покупку.

Є привід для паніки?

Відповідь на це питання, насправді, неоднозначний. Якщо ж користувач згадує, що відвідував магазин контенту для Андроїда і намагався зробити покупку, то побоюватися меседжу не варто. Для більшої впевненості радимо перевірити список платних підписок в записі Плей Маркет, щоб у майбутньому запобігти списання.

Подібне СМС можна спостерігати, коли гаджетом користувався недосвідчений користувач або дитина. Від покупки, на жаль, відмовитися вже не вийде, але перевірити відсутність платних підписок буде не зайвим.

Інша справа, коли користувач не здійснював якісь дії і навіть не відвідував магазин. Це привід запідозрити зломщиків в тому, що відбувається. У групу ризику входять власники девайсів з рут правами, а також смартфони, на які встановлювалися програми не з Плей Маркет, а шляхом завантаження інсталятора з різних сайтів. Як правило, зловмисники витрачають всі гроші з рахунку на покупки не самого контенту, а ігрової валюти у різних іграх, з подальшою передачею «нажитого багатства» собі або клієнту.

Що робити, якщо ваш телефон зламаний?

Рекомендуємо виконати наступні дії.

 • Витягнути Сімку.
 • Завантажити антивірус з Плей Маркету і перевірити систему. Можна по черзі випробувати різні — вибір великий BITDEFENDER, Kaspersky, ESET, Dr.Web і ін.
 • Відв’язати карту і номер телефону від способів оплати в магазині. Про це нижче.
 • Провести скид – повернення до заводських установок. Перед цим бажано відв’язати Google аккаунт від телефону.
 • Замінити паролі від важливих облікових записів Google, мобільний банкінг.
 • Змінити паролі соц мереж і електронної пошти.
 • Не забудьте перевірити поштову скриньку. Зверніть увагу на реєстрації в соціальних мережах, яких ви не робили. Перевірте Кошик і розділ «Спам».
 • Встановлюючи софт після скидання, відмовтеся від завантажень додатків з інтернету, довіряючи Плей Маркету.
 • Не рекомендується в перші місяці отримувати рут-права. А в Андроїдах від 7.0 з цим можуть виникнути проблеми.
 • Перевірте платні підписки у записі Плей Маркету і в особистому кабінеті на сайті мобільного оператора.
 • Рекомендуємо перевірити та інші девайси, а також ПК або ноутбук.
 • Як відв’язати способи оплати в Плей Маркет?

 • Відкрити магазин, зайти в меню облікового запису, вибрати пункт «Аккаунт».
 • Переходимо в «Способи оплати» і вибираємо «Інші налаштування».
 • Після цього вам запропонують перейти на сайт, де потрібно буде видалити реквізити.
 • Прийшло СМС від DCB_ASSOCIATION — що цеВідв’язування платіжних даних Play Market

  Підіб’ємо підсумки

  Тепер ви знаєте, що за повідомлення DCB_ASSOCIATION з’являються в телефоні. Варто зазначити, що ця перевірочна функція корисна, зручна і полегшує покупку в Плей Маркет. Разом з тим, потрібно бути обережніше, даючи телефон стороннім або дітям. Зазвичай, виявлення перевірочного СМС з кодом не надає загрози, але за умови, що його ініціював власник. В іншому випадку, потрібно провести заходи для захисту особистої інформації і грошей на рахунку – від злому не застрахований ніхто.