Помилка входу: Недійсна сесія, перезапустіть лаунчер і гру — що робити

339

З регулярним виходом оновлень розробники Майнкрафт вносять важливі і не дуже апдейти, які нерідко викликають у користувачів помилки. Деякі проблеми вирішити досить просто, а над іншими доведеться грунтовно поламати голову. Якщо перед вами вікно з повідомленням: «Помилка входу: Недійсна сесія (Перезавантажте лаунчер і гру)», – що робити і як вирішити проблему? Про це й поговоримо у статті.

Зовнішній вид помилки входу: Недійсна сесія

Причини помилки входу

Найчастіше вікно з повідомленням бачать гравці, які використовують софт без ліцензії. Таким чином власники Майнкрафт ускладнюють життя власникам піраток, роблячи гру неможливою. Варто зазначити, що механізм захисту нерідко призводить до появи помилки і у власників офіційного вмісту. Зокрема, проблеми зі входом простежуються у версій 1.12.2, 1.17.10 і вище. Зрозуміло, грати на офіційних серверах з піратською грою стало практично нереально.

У числі можливих причин:

 • проблеми з модами і їх несумісність;
 • помилки у грі — банальні баги;
 • неполадки в сполученні — збиті налаштування мережі.

Що робити з помилкою «Недійсна сесія»?

Почати варто з того, що радиться у віконці: перезавантажити лаунчер і гру — можливо збій і справді одиничний. Якщо це не допомогло, а проблеми раніше не було, то варто перезавантажити ПК – може справа в якомусь збої операційки, або мережі. Не зайвим буде стандартний набір дій, а саме:

 • перевірка антивірусом з подальшим його повним відключенням;
 • деактивація всіх елементів захисту на час гри: брандмауер, захисник, фаєрвол і т. п. – не забудьте включити їх після гри;
 • виправлення помилок реєстру, видалення тимчасових файлів — допомога буде утиліта CCleaner;

  Помилка входу: Недійсна сесія, перезапустіть лаунчер і гру — що робитиПрограма CCleaner для Windows

 • закриття всіх непотрібних процесів в тлі, треї, диспетчер завдань, особливо тих, що використовують інтернет;
 • перевірка драйверів, зокрема, мережевих — через «Диспетчер пристроїв» оновити конфігурацію, або застосуйте апдейт дров;
 • якщо у вас проставлений «Динамічний IP», то краще повністю відключити роутер з харчуванням і почекати хвилин п’ять;
 • точно не завадить виконати кілька команд для скидання кешу мережі і ДНС — виконайте їх в консолі з під адміна.

  Помилка входу: Недійсна сесія, перезапустіть лаунчер і гру — що робитиСкидання кешу ДНС і системний ресет мережі

Зрозуміло, це допомагає в поодиноких випадках, але вже точно не буде зайвим.

Найпростіші способи

 • Ясна річ, що це покупка ліцензії, адже саме на пиратках проблема в основному і виникає. Власники гри саме цього і домагаються, але і способи обійтися без цього теж є.
 • Серед простих способів присутній створення власної локалки через Hamachi. Цього цілком достатньо, щоб відпочити невеликою компанією на самостійно створеному сервері.

  Помилка входу: Недійсна сесія, перезапустіть лаунчер і гру — що робитиСпробуйте створити новий сервер MineCraft

 • Ще можна знайти логіни/паролі від ліцензійних записів в інтернеті. На жаль, вони недовговічні, адже в переважній більшості випадків мова йде про зламаних облікових записів. Складно знайти дійсно робочу комбінацію, а якщо це й сталося, то її не вистачає надовго. І тим не менш, це реальна можливість пограти на офіційних серверах або встановити причину помилки. Наприклад, якщо повідомлення перестане з’являтися після введення «безкоштовного» логіна/пароля, то проблема саме в тому, що у вас піратка.
 • І звичайно ж, варто пошукати неофіційні сервера в мережі безліч сайтів з актуальними списками серверів. На них відключена перевірка ліцензії, що дає широке поле для маневрів. У більшості випадків це рішення набагато вигідніше, ніж створення локалки.

Більш складні варіанти

Якщо попередні рішення відрізнялися простотою і ефективністю, то наступні методи виправлення «Недійсною сесії» більш складні:

 • У вас є можливість відключити перевірку на скачаному серваці й. Для цього в його папці знайдіть файл з ім’ям «server.properties», і відкрийте його Блокнотом, міняємо рядок «online-mode», значення «true» та «false».
 • Поява повідомлення при спробі пограти по локальній мережі свідчить про неправильної конфігурації. Зокрема, неправильним може бути порт або IP-адресу.
 • Для віддаленої гри по локальній мережі нерідко використовують додаток Хамачі. Варто ще раз проварити налаштування, спробувати перезапустити/перезаснувати локалку. Так чи інакше, для віддаленої гри по локалці бажано використовувати саме цей софт. Важливий момент: рекомендується в налаштуваннях домашнього роутера задати IP машини вручну. Це рішення може виявитися дуже корисним при налаштуванні.
 • Ще одне цікаве рішення – використання сервісу Ely.by. Даний ресурс представляє собою альтернативний сервіс авторизації, який дозволяє, грубо кажучи, зробити з вашої піратки ліцензійну версію. Для гри в локалці цього більш ніж достатньо. Про те, як це зробити, дивіться на відео нижче.

Підіб’ємо підсумки

Як бачите, в Minecraft помилка входу «Недійсна сесія, перезапустіть лаунчер і гру» вирішується багатьма способами, і це лише найбільш ефективні рішення. Зрозуміло, з кожним виходом апдейтів кількість методів обходу буде скорочуватися, але обов’язково з’являться нові рішення.