Несумісне обладнання в Windows 7 — як прибрати

1056

Багато користувачів сімки, з недавнього часу стали отримувати заглушку з повідомленням «Несумісне обладнання. Ваш комп’ютер обладнаний процесором для останньої версії Windows». Дане повідомлення виникає при спробі завантажити на комп’ютер свіжі оновлення безпеки, відразу після того, як ви встановили туди новий процесор. Сьогодні ми розповімо, що це за проблема сумісності і чи можна її забрати.

Що це за повідомлення

З початку березня 2017 року, компанія Microsoft заявила про те, що буде блокувати оновлення для Windows 7 і 8.1 на комп’ютерах з процесорами нового покоління. До цього покоління належать: Intel Kaby Lake (він же Core 7-покоління), AMD RYZEN, Snapdragon 820 і вище. Тобто, це залізо буде стабільно працювати тільки з десяткою.

Заглушка «Несумісне обладнання» — це виключно комерційний захід від Майкрософт, щоб «змусити» користувачів перейти на Windows 10. Компанія штучно обмежує вибір користувача, що б той не встановлював «застарілу» сімку на нове залізо.

Заглушка «Несумісне обладнання» в Windows 7

Всі вважають таке нововведення спірної заходом. Хоча у компанії стверджують, що це покоління процесорів включає в себе нові можливості та апаратні засоби, які перешкоджають сумісності зі старими ОС, але це фальш. Зрозуміло, Microsoft спокійно може потягнути це апаратне забезпечення, адже сімка і вісімка, як і раніше підтримуються компанією на офіційному рівні.

Найцікавіше, що повідомлення може з’являтися і на застарілому залозі, типу Intel Core i5-4300M, Intel Pentium B940, AMD FX-8350 та інші. Користувачі скаржаться, але нічого зробити не можуть

Можна прибрати це?

Ще якийсь час тому, можна було прибрати цю блокування, видаливши певні пакети, зокрема це KB4015550, KB4012219, KB4012218, KB4019217, KB4019264. Після цього, Центр оновлень працював у нормальному режимі. Але в компанії схитрували і випустили кумулятивний апдейт, в якому блокуюча заглушка вшита за замовчуванням, і тепер ОС оновлюватися не буде.

Уникнути цю проблему можна, відмовившись від оновлень і жити з застарілої ОС. Але можна випробувати програмку Wufuc, яку створили народні умільці і виклали на GitHub. Ось опис її призначення і функціоналу — https://github.com/zeffy/wufuc. Зазначу відразу, я не ручаюся за неї, бо в мене таких проблем немає — сиджу на десятці. А іншим прохання відписатися, як вона працює і допомагає. Спасибі заздалегідь.

Несумісне обладнання в Windows 7 — як прибратиЗапуск сценарію автоматичної установки

Висновок

Windows 10 — на мою думку, не потребує таких хитрощі для завоювання ринку. Вибір клієнта по тій чи іншій системі повинен дотримуватися, принаймні, до кінця офіційної підтримки. Можливо, це вікно несумісності змусить деяких користувачів відмовитися від покупки нових процесорів, але це взагалі треба бути фанатиком і прикипіти до рідної ОС. Пишіть в коментарях, що думаєте з цього приводу.