Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG — базова настройка

812

Нерідко зустрічаються випадки, коли гри помітно сповільнюються навіть на сучасному потужному залозі. Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG, Dota 2 а також інших іграх? Доведеться гарненько покопатися в своєму комп’ютері і перевірити налаштування, щоб не тільки встановити, але й усунути причину лагів і фризів.

Трохи визначень

VAR – це розбіжність у часі між тим, що бачить гравець, і тим, що відбувається на сервері в даний момент. Відповідно, цей параметр знаходиться в зворотній залежності до FPS: чим більше ВАР, тим нижче ФПС. Краще всього, якщо цей параметр нижче 1, до 10 грати ще можна і цілком прийнятно, а ось коли значення доходить до значення в 30-60 – грати стає практично неможливо. Фризи, ривки і багато інші «принади» виникають саме при високому VARе. Причому, в тому чи іншому сенсі, цей параметр актуальне не тільки для КС:ГО, але і для ПУБГ, Доту 2, ГТА 5 та ін.

Фризи в КС:ГО дуже часта проблема

Тим не менш, VAR і FPS — не єдині важливі параметри у визначенні фризів і лагів. Варто звертати увагу на:

 • ping – якість зв’язку із сервером;
 • loss – кількість втрачених пакетів;
 • choke – обсяг не пропущених мережею пакетних даних.

Цілком логічно, що багато користувачів грішать на провайдера, розробників ігор, творців операційки, дров та іншого софта, але насправді, в переважній більшості випадків, фризи виникають з інших причин.

Що робити, якщо фризят КС:ГО, ГТА 5 або ПУБГ?

Давайте приступимо безпосередньо до розгляду і вирішення даних проблем. Причинами лагів можуть бути:

 • підвищена температура процесора і інших комплектуючих;
 • погана якість інтернет-з’єднання;
 • нестача оперативної пам’яті або файлу підкачки;
 • проблеми з жорстким диском і його повільна робота;
 • споживання ресурсів ПК софтом;
 • невідповідна конфігурація;
 • застарілі дрова та інші важливі компоненти;
 • чити, скіни, моди.

Перегрів — чому це важливо?

Підвищення температури всередині ПК або комп’ютера призводить до того, що він йде в тротлінг. Це своєрідний механізм захисту системи, що захищає залізо від пошкоджень при перегріві. При тротлинге серйозно падає продуктивність.

Що потрібно зробити:

 • Очистити комп’ютер від пилу. Особливо систему вентиляції: куллер і радіатори.
 • Якщо давно не замінювалася термопаста і є навички по її заміні, нанести новий шар. Забудьте про КПТ-8 — це застаріла паста, яка була актуальна для заліза нульових.
 • Стежити за температурним режимом під час використання ПК. Існує безліч утиліт, які ще й ведуть звіт.
 • Тепер по порядку. Пил в комп’ютері, особливо лаптопе, збирається дуже швидко. Основне місце скупчення – куллер ЦП і GPU, БЖ, канали подачі повітря і її відведення, радіатори. Періодично потрібно чистити плати і корпус, так як пил має властивість вбирати вологу з навколишнього середовища і утворювати шари.

  Заміна термопасти і чистка від пилу допомагають знизити температуру на кілька градусів, але якщо є пошкодження вентилятора, то зміни будуть слабо помітні. Є ймовірність, що система охолодження просто не призначена для температурного режиму конкретного заліза, і не може забезпечити циркуляцію повітря та охолодження.

  Окремо варто поговорити про програми для збору даних. В якості прикладу можна назвати HWiNFO і Everest Home (AIDA), хоча існують і інші, пристые аналоги типу Speccy. Чим вони можуть зацікавити? Можливість простежити за температурою різних вузлів, відкривши розділ сенсорів. Одразу слід обумовити, що якщо при запуску ще холодного компа який із датчиків показує температуру 100-120 градусів, то, швидше за все, датчик на даній ділянці відсутній і замінений резистором.

  Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG — базова настройкаВідстеження температури через програму HWiNFO

  Причиною перегріву можуть бути несправності. Зокрема, підвищений вольтаж призводить до посиленого навантаження на процесори і може стати причиною його поломки.

  Якщо ж температурний режим залишається в нормі, то при появі лагів у грі потрібно перевірити робочу частоту процесора. Помітили, що вона серйозно впала? Якийсь з процесорів (або ядер) пішов у тротлінг. Таке явище виникає із-за перегріву VRM, який може не відображатися в сенсорах. VRM – регулятор напруги, що перетворює струм для плат і інших компонентів. При його нагріванні втрачається пропускна здатність і харчування елемента обмежується. Як правило, ця проблема властива бюджетним лаптопам і ПК, а на геймерський залозі ці модулі, оснащені додатковими радіаторами.

  Перевіряємо інтернет-з’єднання

  Тут все досить просто. Щоб з’ясувати, чи є причиною лагів провайдер і погана якість зв’язку — досить запустити локальний сервер і ті ж карти, на яких з’являються фризи. Для відтворення ігрового процесу потрібно додати відповідну кількість ботів і спробувати пограти.

  Якщо ВАР, ФПС та інші параметри після деякого часу в грі не викликають нарікань, то проблемою, швидше за все, є низька якість інтернету. Крім цього, подібне явище може говорити про несправності мережевої карти, брак свіжих дров, пошкодження кабелю або роз’єму.

  • Ще варіант — пропингуйте будь-інтернет сайт. Наприклад, ping mail.ru -t і подивіться на час, у середньому вона повинна становити 25-40 мс — це нормально.

   Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG — базова настройкаПеревірка інтернет з’єднання вашої мережі

  • Особисто мені допоміг скидання налаштувань роутера — сильно скакала швидкість і були часті осідання.

  Фризит через брак ОЗУ і файлу підкачки

  Багато гравців, прагнучи прискорити швидкодію системи, відключають файл підкачки, маючи великий обсяг ОЗП. Робити цього, звичайно ж, не треба. Файл підкачки використовується для збереження тимчасових даних і навіть при великій кількості оперативки він потрібен. А для комфортної гри в КС ГО, ПУБГ або ГТА 5 – ще й досить великий. Розмір файлу підкачки повинен становити мінімум 8 Гб (8192 Мб), який розташований на одному локальному диску – розкидати його на кілька вкрай небажано.

  Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG — базова настройкаЗбільште файл підкачки

  Кілька рад по темі:

 • Строго обмежуйте об’єм підкачки, вказуючи однакову мінімальне і максимальне значення.
 • При наявності 2 жорстких дисків гру і файл підкачки краще тримати на різних.
 • Якщо в наявності є швидкісний SSD, то для файлу підкачки краще використовувати саме його.
 • З усього цього випливає наступний пункт.

  Несправність жорсткого диску

  Дивні звуки, перегрів, зависання в іграх і не тільки – все це може говорити про проблеми з жорстким диском. Щоб переконатися в їх відсутності, перевірте помилки стандартним засобом Віндоус, проведіть дефрагментацію, а після – перевірте його утилітою для діагностики та перевірки HDD Victoria.

  Як правило, відновлені жорсткі диски не підходять для серйозних навантажень, а перші проблеми – це початок кінця. При дбайливої експлуатації і відсутності навантажень пристрій може пропрацювати ще багато років.

  Софт і операційка

  На будь-якому сучасному комп’ютері присутня величезна кількість програм, які працюють навіть тоді, коли додаток не активно. І деякі з них «з’їдають» багато ресурсів. Що потрібно зробити:

 • Очистити тимчасові файли і підправити реєстру — допомога CCleaner.
 • Закрити всі непотрібні програми.
 • В Диспетчері завдань видалити всі зайві процеси.
 • Перевірити систему антивірусними утилітами, плюс AdwCleaner, MalwareBytes.

  Як прибрати фризи в CS:GO, GTA 5, PUBG — базова настройкаОбов’язково проженіть через систему антивірус

 • Повністю вимкнути антивірус, брандмауер, брандмауер на час гри.
 • Вимкнути пошук оновлень в Центрі оновлення Віндовс, а також простежити, щоб інші не оновлювалися під час гри.
 • Хочете вирахувати винуватця фризів? Запустіть Диспетчер завдань, відсортуйте процеси завантаження ЦП і почніть гру у віконному режимі. Почалися зависання — дивіться, який процес почав споживати більше. Ще одна рекомендація – відключити автоматичну роботу «Служби виявлення SSDPSRV».

  З часом будь-яка операційка обростає всіляких мусорів, видалити який софтом нереально, а вручну – довго. Раціональним рішенням буде переустановка Вінди.

  Дрова й компоненти

  Дуже важлива складова для комфортної гри. Як правило, своєчасне проведення апдейта виключає цілий ряд проблем, але бувають і випадки, коли дрова стали криво або самі по собі є причиною проблем. У таких ситуаціях рекомендується повне видалення наявних драйверів утилітою DDU з подальшою перевстановлення більш ранньої версії. Це ж правило поширюється і на компоненти.

  • Особливої уваги потребує для GPU, ПРОЦЕСОРА, материнської плати, аудіокарти.

  Чити, скіни і моди

  Так чи інакше, подібні поліпшення відображаються на грі, нерідко викликаючи фризи. Використання різного софту, що дає переваги, завжди споживає досить велика кількість оперативки і серйозно навантажує процесор. Цілком логічно, що на слабкому залозі ні про які «булочками» і мови бути не може.

  • Рекомендується використовувати чисту версію.

  Прибираємо фризи, перевіряючи конфігурацію

  Дуже великий і важливий пункт. При цьому, мова йде і про настроювання системи, і про параметри працює гри. Примітно, що мінімальні вимоги на сучасних ПК викликають ще більші фризи. FPS може впасти в рази! А все тому, що вибір низьких вимог використовується для більш старих ПК.

  У чому сіль? За фактом, кожен режим використовує певний набір технологій. Зокрема, на мінімальних налаштуваннях включається підтримка старої версії OpenGL, на якій старі відеокарти працюють помітно краще сучасних і менше фризят. Подібних прикладів багато. Тому вибирайте вимоги, які більш повно відображають можливості вашого ПК.

  У всьому іншому доведеться експериментувати, і ось що можна спробувати.

 • У NVIDIA Inspector або Catalyst Center запустити «вертикальну синхронізацію», всі необхідні параметри X-Sync, а також активувати «потрійну буферизацію». В налаштуваннях самої гри (PUBG, CS:GO, GTA 5) ці функції відключаємо.
 • Задайте високий пріоритет процесу гри в Диспетчері завдань.
 • Вимкніть маловажні ефекти. Існують цілі патчі, які прибирають гальмують гру спецефекти (листя, відображення, рух води та інше).
 • У налаштуваннях операційки і центру управління відеокартою вибрати Найкращу продуктивність».
 • Змінити співвідношення, спробувати інші дозволи екрану у самій грі.
 • Зменшити дальність промальовування.
 • Налаштовуємо центр управління відеокартою. Розташування вакансій пунктів у кожного виробника свої, але ми постараємося зібрати список рекомендованих параметрів:

 • Морфологічна фільтрація – відключити.
 • Анізотропна фільтрація – включити, а якщо є можливість перевірити різні параметри, підібрати відповідний. У випадку з картками Нвидиа – перемикаємо на керування від програми.
 • Режим згладжування – перевизначити настройками програми.
 • Згладжування вибірки – 2
 • Метод згладжування – множинна вибірка.
 • OpenGl Потрійна буферизація – відключити.
 • Зверніть увагу на ситуації, коли відбуваються фризи. Цілком імовірно, що ви зможете по-пунктам обчислити, що їх викликає.

  Як вже говорилося, доведеться експериментувати, поки результат не виявиться задовільним. До слова про це. Грати в КС ГО і ГТА 5 бажано в повний екран – так система менше відволікається на сторонні процеси. Хоча є випадки, коли фризить перестає при віконному режимі. Є ймовірність, що обраний невдало дозвіл або співвідношення.

  Кілька окремих рад з налаштування ігор

  Використовуючи відеокарту AMD, в центрі управління Крімсон потрібно вибрати «Глобальну графіком» і клікнути використання відеокарти в режимі «Обчислювача». Це рішення в деяких випадках допомагає в ГТА 5, ПУБГ-е і в КС ГО.

  Список корисних значень для КС ГО, які потрібно внести в консоль гри:

  • cl_interp_ratio “1.05”;
  • cl_lagcompensation “1”;
  • cl_interpolate “1”;
  • net_maxroutable “1200”;
  • cl_cmdrate “128”;
  • cl_updaterate “128”;
  • rate “307200;
  • -nоvid +сl_fоrсерrеlоаd “1”.

  В ГТА 5 найкращий ефект продемонструвало відключення спецефектів.

  Ще кілька порад по оптимізації

  На завершення статті, хотілося б дати ще кілька рекомендацій.

 • Використовуйте утиліти для розгону куллера на максимум перед включенням гри, щоб поліпшити охолодження системи.
 • У планах електроживлення вибирайте високу продуктивність. Рекомендується перевірити встановлені параметри.
 • Не використовуйте вбудовану в материнку відеокарту, якщо мова не про лаптопе. На ПК цей роз’єм більше використовується для тестування, але для гри явно непридатний.
 • Не варто гнатися за надвеликим ФПС. Тут потрібно спиратися на можливості монітора. В ідеалі ФПС дорівнює або незначно перевершує частоту мерехтіння, тобто при 60-85 Гц понад 100 ФПС буде практично марним. До речі, ми розповідали як розігнати монітор.
 • Тепер ви знаєте, що робити в першу чергу, що б прибрати фризи в CS:GO, GTA, PUBG, а також інших іграх. Ще раз повторюся — починайте з оптимайза системи, не треба відразу лізти в поглиблені налаштування ігор. Сподіваємося, що наші інструкції будуть вам корисні, і ви вирішили проблему. Зауваження пишіть в коментарях нижче.