Це відео містить матеріали від партнера (UMG, WMG, SME) — що робити

708

Щорічно боротьба з піратством набуває все більший розмах. Особливо гостро конфлікт між правовласниками і користувачами інтернету проявляється в СНД, де більшість російськомовних ресурсів знаходяться під пильним наглядом великих медіахолдингів. Одним з наслідків такого явища виступає знайоме багатьом повідомлення: «Це відео містить матеріали від партнера UMG». Також можуть зазначатися дані: WMG, SME, XMD1TV та ін. в кінцевому підсумку з’ясовується, що відео заблоковано через авторських прав. Як правило, це поширюється на конкретні регіони і країни. Що робити, можна авторам відновити, а користувачам подивитися цікавий контент? Давайте розберемося.

Чому блокують відео?

Причина цієї ситуації очевидна: «Захист авторських прав» – блокування будь-якого матеріалу, в якому є контент який використовується без дозволу правовласника. Це правило поширюється на такі види даних: аудіо, відео, зображення.

Часом, ситуація доходить до абсурду, так як великі медіакомпанії не соромляться тиснути на популярні ресурси. В якості прикладу можна навести величезну кількість заблокованих відеоблогеров. На жаль, випадки зловживання зустрічаються досить часто, але без допомоги великих правозахисних організацій відстояти навіть власний контент практично неможливо.

Приклад блокування відеоролика через розміщення джерела

Це відео містить матеріали від партнера – що робити авторам?

Розглянемо ситуацію з різних сторін. Що робити, якщо створений вами контент потрапив під блокування? Перш за все, потрібно уважно вивчити вміст і постаратися встановити, що саме призвело до блокування. Особливу увагу рекомендується приділяти музичного ряду, навіть якщо мова йде про короткою нарізці.

Причина в тому, що під впливом великих компаній, у різні сервіси впроваджені засоби розпізнавання. А звукова доріжка аналізується простіше всього. Ось чому блокування роликів, у яких використовуються фрагменти відомих треків потрапляють в блок буквально за кілька хвилин.

Як уникнути подібної ситуації?

 • Потрібно визначити, яка саме композиція зарахована порушенням. Зрозуміло, краще відразу вибрати список потенційних претендентів.
 • По черзі відкриваємо Властивості звукового файлу, вибираємо вкладку «Докладно».
 • Тут потрібно видалити абсолютно всю інформацію, пов’язану з виконавцем: рік, номер треку і т. д.

  Це відео містить матеріали від партнера (UMG, WMG, SME) — що робитиОчистіть дані в описі треку

 • Як правило, вдається видалити всі дані, крім рядка «Авторські права».
 • Натискаємо застосувати і зберігаємо зміни.
 • Тиснемо ПКМ на файл, вибираємо «Відкрити за допомогою…». Нас цікавить Блокнот (NotePad++).
 • Відкриті текст складається з незрозумілих символів і написів. Викликаємо пошук по файлу, натиснувши Ctrl+F і вписуємо те, що зазначено в рядку «Авторські права» додаткових властивостях.
 • Коли результат буде отриманий, видаляємо рядок з шуканої фрази.
 • Зберігаємо зміни, закриваємо блокнот.
 • Після цієї процедури первинні дані звукового файлу перестають розпізнаватися діючими механізмами, а звук може бути використаний в своїх цілях, включаючи розміщення на сторінці.

  Зрозуміло, це рішення виручає далеко не завжди. Щоб підвищити шанси на успіх рекомендується:

  • відформатувати використовується аудіо, наклавши додаткові ефекти;
  • трохи підвищити або понизити тональність;
  • змінити швидкість відтворення звуку в більшу або меншу сторону.

   Це відео містить матеріали від партнера (UMG, WMG, SME) — що робитиНакладіть ефекти на звуковий ряд в спеціальних редакторах

  Чим істотніші зміни, тим менше ймовірності розпізнавання. Звісно ж, глобальні зміни будуть помітні і людині, тому потрібно знайти певний баланс. Потрібно враховувати й те, що технології щорічно удосконалюються і ця інструкція перестане рятувати. Що ще можна зробити:

 • Використовувати треки, автори яких дозволили використання своїх композицій безкоштовно. Знайти архів можна на сайті freemusicarchive.org або shutterstock.com. Це відмінний варіант для додавання фонової музики до відео, але якщо потрібна певна композиція або щось на неї схоже, пошуки можуть зайняти дуже багато часу, і не завжди виявляться результативними.
 • Вивчіть для себе момент з додаванням ліцензованої Creative Commons Attribution музикою.
 • Використовувати кавери. Нерідко непрофесійні виконавці досить якісно копіюють оригінал, та так, що у фоновому звучанні композиція мало чим буде відрізнятися. Як уже говорилося, бувають випадки, коли правовласники добираються і до каверів, але трапляється це дуже рідко.
 • Є ще цікавий варіант – міксування доріжок. Наприклад. Зацікавив трек можна об’єднати з шумом дощу або звуками прибою. Їх практично не чути, але систему це може збити з пантелику.

  У випадку з відео-рядом фантазія не має меж: відео можна відображати, збільшувати, прискорювати. Природно, всі ці моменти вимагають якісних видеоредакторов.

  Можна подивитися заблокований контент?

  Якщо в повідомленні не говориться, що матеріал видалений, а вказується, що правовласник заборонив перегляд або прослуховування у регіоні, то проблема легко вирішується двома способами. В якості прикладу будемо розглядати недоступне відео. Суть проблеми полягає в тому, що IP-адреса користувача вказує на певну країну. Щоб подивитися відео, необхідно використовувати проміжне ланка в мережі.

  Це відео містить матеріали від партнера (UMG, WMG, SME) — що робитиБлокування відео по регіонах і країнах

  Збереження ролика або запис на диск

  Сервіс ru.savefrom.net дає можливість завантажити багато файли з відеохостингів, самі знаєте які. Для цього достатньо перейти на сайт, а в рядку пошуку вставити посилання заблокованого сполученням «Це відео містить матеріали від партнера UMG» ролика і почати завантаження. Можна використовувати і розширення від творців проекту. На жаль, рішення не завжди виручає.

  Онлайн-перегляд відео недоступного

  Рекомендується перед виконанням наступних кроків і після перегляду очистити тимчасові файли, куки та історію браузера. Не зайвою буде перевірка антивірусом. У чому суть методу? У використанні анонімайзерів або проксі-серверів. Це додаткові ланки ланцюга між вами та сайтом. Це своєрідний посередник. Грубо кажучи, він пересилає і відправляє пакети даних.

  Існує кілька способів підміни IP-адреси:

  • вбудований анонімайзер в деяких браузерах, який найчастіше доступний в режимі інкогніто;
  • спеціальні розширення, що дозволяють вибрати країну (Touch VPN, Hide My IP VPN, платний ZenMate VPN);
  • сайти-анонімайзери: 2ip.ru/anonim/, cameleo.xyz і інші — їх мінус, занадто низька швидкість;
  • підміна IP безпосередньо в браузері — в опері є встановлена опція VPN;
  • спеціальні браузери, наприклад, Tor або FreeU.

  Який спосіб вибрати – вирішувати вам. Під час веб-серфінгу не рекомендується використовувати дані для входу в будь-які акаунти. Після перегляду ролика, слід очистити історію і кукі-файли, перезавантажити браузер.

  Підіб’ємо підсумки

  На даний момент, повідомлення про авторські права «Це відео містить матеріали від партнера» не є серйозною проблемою, будь то UMG, WMG, SME, XMD1TV. Якщо контент не знищений, а лише став недоступний в якомусь регіоні, то можливість ознайомитися з ним є завжди. Експериментуйте з вибором країн і способів обходу, і рішення обов’язково знайдеться! Якщо ж ви зіткнулися з повністю блокованим роликом, то варто чекати перезалива від автора.