Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?

589

Тривимірною графікою в кінотеатрі вже давно нікого не здивувати, і саме тому було розроблено новий вимір 4DX для ще більшого занурення в події на екрані.

Правда, всім це сподобається?
Кінематограф не стоїть на місці, і нові картини насичуються все більш цікавими, реалістичними і захоплюючими трюками і спецефектами.

Разом з розвитком індустрії кіно, розвиваються і зали для показів цих картин. Нове, четверте вимір 4DX на додаток до фільмів було випробувано у Великобританії.

Щоб ще більше перейнятися відбувається на екрані зал був обладнаний додатковими ефектами.

Технологія 4DX

Незвичайні крісла

В кожне крісло вбудовані електроприводи для передачі динаміки кіно і спеціальні розпилювачі води і запахів.

Таким чином, при перегляді фільмів по технології 4DX передається безліч цікавих ефектів, безпосередньо на кожного конкретного глядача.

Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?

Якщо починається погоня, то крісло нахиляється згідно поворотів автомобіля, відчувається запах паленої гуми, при бійках можна відчути легкі поштовхи в спину, а при стрільбі запах пороху і віддачу автомата.

Запахи

Для більш спокійних картин в технології 4DX теж передбачено все. Прогулянки по різній місцевості передаються своєрідними запахами.

Якщо поруч видно кав’ярня, то з’являється аромат кави, квіткові магазини або різні парки теж мають свій запах, приготування їжі, свіжість морозу,

Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?Технологія 4DX

абсолютно все передається разом з картинкою і звуком.

Парасолька для сеансу

Є і ще один важливий момент, який і викликає найбільше суперечок.

Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?Технологія 4DX

В сюжетних моментах, коли йде дощ або просто є бризки води, вбудований в крісло розпилювач починає повторювати цей ефект, так що можна промокнути під дощем разом з головним героєм, але цю функцію можна відключити, правда «дощ» сусіда може вас зачепити.

Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?Технологія 4DX

Дана технологія була розроблена в Південній Кореї, де використовувалася при показі легендарного фільму «Аватар», але удосконалювалася і розвивалася система довгі п’ять років.

У даний момент кінотеатри, оснащені 4DX відкриті в 20 країнах, правда, багато глядачі замість захвату відгукуються про них досить негативно.

Технологія 4DX прорив у майбутнє чи маркетинговий хід?Технологія 4DX

Багато хто вважає це зовсім не проривом у майбутнє, а просто трюком для заманювання в кінотеатр і збору більшої кількості грошей, так як ціна квитка на фільм у новому вимірі значно вище звичайного показу.