Стилус Apple Pencil – панацея для професіоналів?

571

2007 рік. Презентація першого iPhone. На сцені Стівом Джобсом висміяний стилус. Він називається незручним і не дозволяє повноцінно поринути в пристрій, використовуючи те, що дано нам від народження — свої пальці.
2015 рік. Компанія Apple представила iPad Pro з діагоналлю більше звичайного iPad. Новий девайс відразу ж позиціонується як професійний інструмент для роботи і творчості.

В якості аксесуарів створюються клавіатура і спеціальний стилус, названий Apple Pencil. Їм можна водити по екрану iPad Pro, стилус вбудований механізм, який розуміє велику градацію сили натискання і нахилу.

Заряджається пристрій через роз’єм lightning, повна ємність акумулятора заповнюється за 1,5 години.

Відразу ж після презентації 2015 року багато журналістів висловилися про марність Apple Pencil.

Стилус Apple Pencil – панацея для професіоналів?

Їх аргументи зводилися до того, що така «ручка» не зможе замінити професійне обладнання, яке використовують в кінематографі і дизайні.

Стилус Apple Pencil – панацея для професіоналів?

Також багато згадували головного конкурента стилуса від Apple – Wacom. Вони вже кілька років вбудовують свої «палички для малювання» в смартфони Samsung Galaxy Note, дизайнери якщо і використовували щось подібне, то застосовували саме стилуси від Wacom.

Пізніше в інтернеті з’явилася велика кількість роликів, які демонструють Apple Pencil в роботі.

Хтось навіть примудрявся підключити iPad Pro великого монітора, щоб краще контролювати процес, благо потужності у планшета досить.

Так от, багато заявляли, що для чорнових начерків і невеликих замальовок Apple Pencil цілком підходить.

І це говорили дизайнери, які раніше заявляли про неможливість суміщення стилуса і роботи.

Але справедливості заради варто сказати, що Apple Pencil не може повноцінно замінити робочий інструмент.

Для точкової роботи необхідні вже звичні професіоналам пристрою.

Стилус Apple Pencil – панацея для професіоналів?

Глава дизайнерського відділу Apple Джоні Айв, згадуючи випадок на презентації 2007 року, говорить, що Apple Pencil – це олівець, а не стилус, він призначений для малювання, а не просто для того, щоб управляти інтерфейсом.

Стилус Apple Pencil – панацея для професіоналів?

Вже зараз створено або оптимізовано велику кількість програмного забезпечення для Apple Pencil, таким чином, інструменти є і ними користуються, судячи з заяв дизайнерів.