Error: Ref_expired — що це, як виправити помилку

491

Останнім часом багато користувачів при спробі запустити відео в онлайн кінотеатрах отримують помилку {«error»:»ref_expired»}. Даний збій може з’являтися на початку запуску ролика або після деякого простою ( наприклад, годинної паузи). Сьогодні ми покажемо, що ця помилка означає і як його правильно і швидко виправити.

Помилка відтворення error: ref_expired в браузері

Що означає помилка, який переклад?

Отже, помилка відтворення error: ref_expired з’являється на багатьох відеосервісах і пов’язана з проблемою вбудованих на сайті плеєрів. Справа в тому, що при спробі запустити відео, може відбутися скидання налаштувань плеєра (мережа, дозвіл, гучність, субтитри та інше). Таке скидання може виникнути і після довгого простою в режимі «Паузи». Окремо варто сказати про момент, коли посилання, по якій вбудоване відео видалено.

Якщо говорити про буквальний переклад помилки ERROR: REF_EXPIRED — вона означає, що Задане стан прострочено» в медіаплеєрі.

Як виправити error: ref_expired?

Отже, найчастіше виникає збій в браузерах UC Browser, Opera, Google Chrome, Mozilla або Яндекс. У більшості випадків помилка є одиничною, тобто від вас потрібно просто перезавантажити сторінку знову запустити відео в плеєрі. Можна зробити легкий скидання встановленого кеша сторінки перезавантаження її через комбінацію CTRL+F5.

Як виправити error: ref_expired?

Отже, найчастіше виникає збій в браузерах UC Browser, Opera, Google Chrome, Mozilla або Яндекс. У більшості випадків помилка є одиничною, тобто від вас потрібно просто перезавантажити сторінку знову запустити відео в плеєрі. Можна зробити легкий скидання встановленого кеша сторінки перезавантаження її через комбінацію CTRL+F5.

Якщо перезапуск та інші напівзаходи не допомагають, потрібно перевірити наступні параметри:

 • Виконайте комбінацію CTRL+H. Це запустить налаштування історії браузера. Там виберіть «Очистити історію» і перевірте, щоб були проставлені галочки навпроти стирання кеша і файлів cookies. Наприклад, ось ця опція в UC Browser.

  Error: Ref_expired — що це, як виправити помилкуОчищення в браузері тимчасових файлів

 • Другий момент — потрібно обов’язково перевірити, що б ваш робочий браузер читав всі кодеки. Всі сучасні браузери володіють необхідним набором кодеків і підтримкою HTML5. Найпростіший варіант оновитися до актуальної версії, робиться це через «Налаштування» — інформація «Про браузері» — пункт «Оновити» або «Перевірити оновлення».

  Error: Ref_expired — що це, як виправити помилкуПеревірка оновлень в Яндекс браузері

 • Окремий момент активні проксі підключення або vpn-програми. Таке з’єднання не завжди стабільно і мережа може давати збої, тому бажано відключити такі з’єднання.
 • Після апдейта можете відкрити сторінку www.youtube.com/html5 — там побачите весь список підтримуваних кодеків. Обов’язково повинні стояти галочки проти HTMLVideoElement і H. 264.

  Error: Ref_expired — що це, як виправити помилкуПеревірка підтримуваних кодеків

 • Спробуйте зробити стирання не тільки тимчасові файли браузера, але і самої системи Windows. Для цього можна скористатися утилітою CCleaner. Там буде корисно виконати не тільки «Очищення», але і ремонт «Реєстру».
 • Спробуйте Ввімкнути/Вимкнути плагін Flash Player. Залежно від вбудованого на сайті плеєра, флеш може викликати збій. Якщо є встановлені плагіни, які виконують функцію Flash Player, їх також вимкніть або видаліть зовсім.
 • Інший момент блокуючі розширення. Вимкніть доповнення типу AdBlock, AdGuard та інші chrome://extensions/.
 • Якщо ніяке смикання налаштувань не допомагає і збій {«error»:»ref_expired»} раз за разом продовжує з’являтися — потрібно робити «Скидання» в браузері, або його повну переустановку.
 • Висновок

  В особливо упоротых випадках заражена система може впливати на відображення вмісту в браузері. Перевірте ваш ПК спеціальними сканерами типу AdwCleaner або MalwareBytes. Вони будуть корисні в боротьбі з вірусною активністю, яка змінює DNS-екрани робочої комп’ютера в мережі. Сподіваюся до цього у вас не дійде і помилку Ref_Expired ви вирішите звичайним стиранням тимчасових файлів. Ну а якщо такі збої будуть з’являтися на багатьох сторінках кіносервісу — краще звернутися до адміністратора сайту з зазначенням бага.