У додатку Налаштування помилка — що робити

675

У багатьох користувачів Андроїда китайського виробництва, часто виникають різного роду помилки. Однією з найбільш частих вважається «У додатку Налаштування сталася помилка». Даний збій є не зовсім стандартним, так як в окремих випадках може блокувати доступ в меню налаштувань пристрою. Давайте розберемося, яким чином можна виправити цю проблему.

Причини збою

Найчастіше проблема з’являється на смартфонах і планшетах, де ще стоять застарілі ОЗ, застиглі десь у версіях 4.2.2, 4.4.2, 4.4.4. Більш стабільні в цьому плані версії 5.1 (і вище), 6.0 (і вище). Як таких, причин бага може бути безліч. Криво встановлене додаток, що містить биті файли і дає збій. Глобальний баг в прошивці, з-за якого ви не зможете запустити системні процеси і програми (камера, батарея, календар, телефонна книга і ін). Окремо варто говорити про вірусну активність на Android і наявність в ньому сміття (залишкових файлів).

Помилка в програмі «Налаштування» на Андроїд

В залежності від моделі девайса і версії операційки, повідомлення може відрізнятися. Наприклад, Samsung і Sony видає повідомлення «Додаток Налаштування зупинено», а китайські моделі можуть видавати «Unfortunately, Settings has stopped».

Виправляємо збій Налаштувань в Андроїді

У будь-якому випадку, для вирішення бага, вам потрібно виконати ряд очисток і скинути деякі служби в системі. Виберіть зі списку рад, найбільш підходящу вам ситуацію. Для початку слід зробити прості кроки, такі напівзаходи.

Перед усіма діями рекомендую перевірити девайс на віруси, використовувати актуальні версії антивірусів (Dr.Web, AVAST, Kaspersky, ESET і ін). Також застосувати системний інструмент очищення кешу і сміттєвих файлів. У нових версіях ОС, для очищення є вбудована опція, або можна завантажити спеціальний софт — Master Cleaner, наприклад.

 • Процес установки безпосередньо пов’язаний з роботою практично всіх додатків. Якщо якісь служби зупинені, він буде давати збої. Запускайте на пристрої «Налаштування» — «Програми» — вкладка «Всі». Гортайте вниз — там за замовчуванням відображаються всі зупинені програмки, перезапустіть їх всі. Можливо у вас буде окрема вкладка «Відключено».
 • Відкрийте список програм і очистіть дані для двох служб — «Налаштування» і «Майстер Налаштування». Додатково пошукайте у списку (Все) процес com.android.settings і також його очистіть і зупиніть.

  У додатку Налаштування помилка — що робитиСкидання даних в додатках Налаштування в Samsung Galaxy

 • Якщо вискакує помилка при спробі відкрити яку-небудь визначену програму, тоді слід скинути його установки теж. Все це робиться також як і попередній пункт. Додатково випробуйте перевстановлення проблемного софту. В окремих випадках допомагає скинути оновлень для цього софта, робиться це через програму Play Market.
 • Часто буває таке, що помилка не дає увійти в саму функцію «Налаштувань». У такому випадку спробуйте змінити мову на англійську, або зробіть перезавантаження з витягуванням батареї і вийміть карту SD.
 • Зробіть скидання до заводських» на вашому телефоні. Знову ж таки, в налаштуваннях шукаємо пункт «Архівація і скидання», де знизу буде сама кнопка. Майте на увазі, що таке скидання очистить всю вашу інформацію.
 • Якщо всі вищеописані пункти не допомагають, або не запускаються — спробуйте виконати їх в «Безпечному режимі (Safe Mode). У Мережі багато інформації щодо запуску цього режиму для окремих моделей пристроїв і версій Android. До речі, якщо в цьому режимі проблема зникне, тоді справа у сторонній софт. По черзі видаляйте всі програми, встановлені за останній період.

  У додатку Налаштування помилка — що робитиПерехід в безпечний режим

 • Буває таке, що збій не дає нічого відкрити. У такому разі допоможе тільки скидання даних через меню опцій Recovery — пункт «Wipe data/factory reset». Для всіх пристроїв вхід у цей режим може відрізнятися, тому звертайтеся до пошуку. Ось наочна відео-інструкція по скиданню.
 • Висновок

  Ці кроки повинні допомогти виправити помилки з додатком Налаштування. В крайньому випадку, якщо взагалі ніяк не вдасться виправити баг, то потрібно прошивати пристрій. Можливо, ви зіткнулися з битою прошивкою, яка буде давати збої постійно і потрібно її замінити. Якщо у вашому випадку є нюанси, пишіть про них у коментарях, ми постараємося допомогти.