Підключений до системи пристрій не працює — що робити з помилкою

776

Виконуючи підключення девайса, випадає віконце, яке говорить, що: «Підключений до системи пристрій не працює»? Нема чого впадати у відчай, адже можна спробувати власноруч розібратися з неприємністю.

Що це таке?

Про якому пристрої йде мова? Частенько віконце спливає при конекті смартфона (Android, iPhone), USB накопичувача і навіть Wi-Fi модему. Це ж повідомлення виникає і при спробі скопіювати файли на ПК, в якому додатково вказано — «Помилка при копіюванні файлу або папки» Вкрай рідко воно сповіщає про відключення іншого заліза, наприклад, звуковий або відеокарти. Збій може проявлятися у всіх версіях Windows — 7, 8, 10.

Помилка підключення пристрою

Способи усунення

Отже, відновлюємо нормальне підключення. Щоб досягти поставленої мети, виконуємо кілька простих кроків.

 • На першому етапі очищаємо лаптом або ПК від сміття і скануємо операційку на предмет шкідливого ПО. Утиліти типу AdwCleaner, Malwarebytes, CCleaner чудово підходять для цього, але якщо ви гуру, то можете провести операції без їх допомоги.
 • Крок другий – оновлюємо драйвера. Особливої уваги вимагає драйвер USB-контролера, якщо ж знайти оновлення для нього не вийшло, то обов’язково потрібно завантажити оновлення для мат. плати. Бажано дозволити апдейт і для Віндовс. У десятці бажано виконувати апдейт дров вручну. У сімці можна застосувати софт типу DriverPack або DriverBooster.

  Підключений до системи пристрій не працює — що робити з помилкоюУ Windows 10 краще оновлювати драйвера в ручну

 • Викачуємо драйвер безпосередньо для самого девайса, з яким пропадає зв’язок. Рекомендуємо проводити скачування з офіційного сайту виробників, щоб отримати надійний і стабільний софт.
 • Після оновлення драйверів необхідно провести перезавантаження. Перед цим радимо запустити засіб самодіагностики і відновлення системних файлів операційки. Для цього потрібно відкрити командний рядок від імені адміна (Пуск -> в рядку пошуку вписати «cmd»), набрати в неї текст «sfc /scannow» (без лапок), натиснути Enter і почекати, поки система перевірить свої файли і відновить пошкоджені.
 • Всі вищеописані процедури дозволяють усунути проблеми на рівні програмного забезпечення. Іншими словами, якщо проблема залишилася, то має місце така ситуація:

  • перебитий/перетерт шнур, що з’єднує пристрій і ПК;
  • пошкоджений USB-інтерфейс;
  • відключений або несправний роз’єм/материнська плата.

  Для початку, варто спробувати взяти фірмовий шнур для вашого пристрою в хорошому стані. Провід найбільше схильний до зносу, особливо якщо він китайсько-підпільний, тому почати перевірку варто саме з нього. Можна підключити девайс з кабелем до іншого комп’ютера, щоб остаточно переконатися в їх справності.

  Далі перевіряємо роз’єм. Для цього спробуємо підключити пристрій через інший інтерфейс. Зверніть увагу, що краще вибирати максимально віддалені роз’єми, адже 2-3 порту з одного боку цілком ймовірно можу пошкодитися одночасно.

  В останньому випадку, коли має місце пошкодження підключеного USB або материнської плати. У цьому випадку краще звернутися до фахівця.

  Що робити, якщо з’являється повідомлення періодично?

  Подібне явища зустрічається рідко. Це може свідчити про таких проблемах:

  • відходить контакт роз’єму;
  • неправильно налаштований план електроживлення.

  Підпаяти контакт може фахівець, а ось налаштувати план електроживлення можна самостійно. Несправність виникає при переході в режим та режим. Що робити?

 • Відкрити диспетчер пристроїв.
 • Знайти відключає USB-контролер.
 • Зайти в нього, у вікні вибрати вкладку «Керування живленням».
 • Прибрати галочку з дозволу відключення для економії енергії.

  Підключений до системи пристрій не працює — що робити з помилкоюУправління електроживленням підключеного USB пристрою.

 • Застосовуємо і перезавантажуємося.
 • Ситуацій, при яких з’являється таке повідомлення«Підключений до системи пристрій не працює» досить багато. Ми постаралися описати найпоширеніші з них, тим більше, що описані рішення можуть підійти для найбільш проблемних в цьому плані Samsung, Xiaomi і iPhone.