Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою — як вирішити

590

Багато користувачів онлайн-кінотеатрів і відео-хостингів зустрічають помилку відтворення «Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою, або формат не підтримується». Після цього повідомлення ролик взагалі не запускається, а кнопка Play не активна. Найцікавіше, цей баг може спостерігатися лише з деякими роликами на сайті. Сьогодні ми розповімо, що потрібно робити для виправлення і що викликає появу помилки.

Причини збою

Джерел цієї помилки може бути безліч, а їх велика частина виходить від власників хостингу. Почати можна з банального збій на сервері, де зберігаються відеофайли — найчастіше ця проблема носить тимчасовий характер і вирішується власниками ресурсу. Іншою причиною є непідтримуваний формат завантаженого ролика. Якщо говорити про звичайних користувачів, то швидше за все ваш браузер не має вбудованих кодеків для відтворення заданих форматів. Давайте про все по порядку.

Вид помилки при запуску відео на сайтах

Виправляємо помилки «Неможливо завантажити відео з-за збою»

Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, то відразу ж рекомендуємо виконати банальну річ — перезавантажити сторінку, а краще зробити перезавантаження через CTRL+F5, що відразу ж відсіє тимчасові файли (кеш і куки). Якщо в ролику надається вибір форматів відео — змініть їх. Наприклад, якщо не йде на 720p, проставте 480p, а якщо проставлений HTML5, то замініть його на Flash. Якщо це не вирішує бага — перевіряємо ваш браузер.

Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою — як вирішитиПосмикайте всі активні налаштування плеєра на сайті

Перевіряємо кодеки вашого браузера

Для початку відкинемо всі сумніви, що проблема не з вашої сторони. Вам потрібно перевірити, чи всі популярні кодеки для відео підтримує ваш улюблений браузер. Зробити це просто — перейдіть за адресою www.youtube.com/html5, де перевірте пункт «Що підтримує цей браузер?». Зверніть увагу на кодеки форматів H. 264 — він повинен бути активним. Саме цей формат поряд з HTML5 використовують більшість хостингів.

Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою — як вирішитиПеревірка підтримуваних кодеків в Google Chrome

  • Обов’язково оновити версію вашого робочого браузера до актуальної. Все це робиться через налаштування. Тема оновлень розкрита в минулому матеріалі. Після апдейта спробуйте відтворити.
  • Окремо спробуйте активувати у вашому браузері виконання плагіна Flash Player. Це робиться через налаштування браузера.
  • Якщо з браузером все в порядку, то почекайте деякий час, адже від збоїв апаратури ніхто не застрахований.
  • Якщо час не вирішує, то обов’язково пишіть власникам відео майданчики. Швидше за все вони завантажили відео в невірному, або застарілому форматі.

Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою — як вирішитиВ оновлених браузерах такої помилки практично немає

Якщо баг з боку власника хостингу

Інший момент — ви є творцем, або модератором якого-небудь кінотеатру і отримуєте цю помилку при затоці роликів. Взагалі, правильна оптимізація вбудованих плеєрів — річ метушлива. Бо як десктопний браузер може відтворювати рівному, а в мобільній версії плеєр може «попливти». Ось декілька порад:

  • Завантажуйте відео лише у форматі MP4 (йому потрібен кодек H. 264) і FLV (кодек FLV1). У випадку з музикою необхідний формат AAC, але це до слова.
  • Якщо ці формати ви не можете завантажувати, то потрібно відключити ваш вбудований плеєр, замінивши його відтворенням файлів по посиланнях через бінарні плагіни VLC або MS WMP.

Висновок

Помилка «Неможливо завантажити відео з-за мережевого або серверного збою» найчастіше виникає при використанні вбудованих плеєрів на сайті, або кривих рук, які їх налаштовують. Багато плеєри та їх формати відтворення сильно застарівають — вже відмовляються від підтримки Adobe Flash, хочуть відмовитися від FLV. Якщо ж ви користувач і з вашим браузером все в порядку — обов’язково пишіть розробникам, вони в односторонньому порядку виправлять баг.