Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значить

1121

Останнім часом все більше користувачів стикаються з проблемами підключення до сайтів. Наприклад, при спробі відкрити популярні ресурси yandex.ru, youtube.com, vk.com, ok.ru з’являється помилка «Не вдалося знайти IP-адресу сервера». Збій характерний для всіх популярних браузерів Google Chrome, Opera, Яндекс і Мозілла. У статті ми докладно опишемо причини виникнення цього збою, а також наочно розпишемо всі варіанти його виправлення.

Суть появи помилки

Отже, основна суть появи помилки — ваш комп’ютер не отримує відповіді від сервера сайту і не може виявити його IP. Джерел же збою може бути безліч. Блокувати доступ можуть збиті установки на ПК або роутері. На зв’язок сильно впливають служби ОС, системний або мережевий сміття, виражений в кеші ваших DNS-екранів. Окремо варто сказати про вірусну активність, яка може втручатися в передачу даних і блокувати їх.

Помилка доступу до IP-адресою сайту Youtube.com

Є момент, коли помилка виникає з боку самого ресурсу, в такому випадку потрібно перевірити як працюють інші ресурси. Якщо блокується тільки один сайт, то слід трохи почекати. Звичайно, на великих ресурсах такі баги рідкісне явище, але як приклад — сайт Вконтакте, який збоїть дуже часто.

Що робити, якщо не вдалося знайти IP-адресу сервера?

У будь-якому випадку, визначити джерело проблеми можна лише шляхом спільної перевірки/очищення мережевих вузлів комп’ютера і вашого Wi-Fi. Навіть якщо деякі варіанти вам не допоможуть — зайвими вони точно не будуть.

Ми відразу обійдемо стандартний набір — перезавантаження браузера і перезапуск сторінки через CTRL+F5, бо як ви це вже повинні були виконати. Також нагадаю — всі рішення і команди актуальні для Windows 7, 8 і 10.

Оновлюємо налаштування DNS екранів

Першим ділом вам потрібно перезапустити служб, що відповідають за зв’язок на пристроях — це можуть бути комп’ютер, телефон, роутер, модем та ін Зробіть наступне:

 • Перезапустіть ваш PC (телефон або планшет). Роутер і зовсім відключіть від харчування на 5-10 хвилин (такий підхід найбільш актуальний в разі динамічного підключення). Будь блоки живлення (наприклад від оптики) від’єднайте на пару хвилин.
 • Далі виконуємо комбінацію Win+R — спливе меню «Виконати» — туди впишіть services.msc. У списку відшукайте DHCP-клієнт і DNS-клієнт — через праву кнопку їх перезапускаємо. Там же, у Властивостях, перевірте тип запуску — він повинен бути вказаний як «Автоматично».

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьОбов’язково перезавантажте зазначені служби

 • Далі вам потрібно скинути кеш DNS-екранів на ПК. Для цього запустіть «Виконати» і вбийте туди CMD. Спливе «Командний рядок» — прописуєте там ipconfig/flushdns — перезапускаетесь і пробуєте.

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьШвидкий скидання кеша DNS в Windows 10

 • В окремих випадках може бути корисним виконання зазначених на малюнку команд. Ці команди відповідають за швидкий скидання стека IP-адрес в Windows. Після їх почергового введення ваш ПК теж потрібно буде ребутнуть.

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьКоманди для скидання стека TCP/IP на комп’ютері

 • Міняємо передвстановлені ДНВ

  Якщо нічого не допомагає і доступ до ресурсу залишається заблокованим — потрібно перевірити варіант із заміною стандартних DNS на публічні від «його величності» Google:

 • Знову ж затискаємо комбінацію Win+R і вносимо туди ncpa.cpl.
 • Відкриються всі встановлені на ПК з’єднання — виберіть вашу активну і пройдіть в його «Властивості».
 • У спливаючому меню два рази натискаємо на «IP версії 4 (TCP/IPv4)».
 • Після цього вас перекине в меню налаштувань — там необхідно в рядок «Використовувати наступні ДНС» забити 8-8-8-8 і 8-8-4-4 (або 4-2-2-2).

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьВнесіть гуглівського DNS адреси

 • Таким чином ви зміните зазначені провайдером налаштування на свої — перезавантажитеся і спробуйте увійти на сайт.
 • Варто відзначити момент, коли помилка «Не вдалося знайти IP-адресу сервера» з’являється на всіх пристроях мережі. В такому випадку, від вас буде потрібно встановити гуглівського ДНС у налаштуваннях роутера. Моделей Wi-Fi роутерів безліч, але принцип один — ліземо в пункт «Мережа» і там змінюємо.

  Перевірка браузера і ПК
 • Нагадаємо про вірусну активність, яка в запущених випадках дуже сильно втручається в Інтернет-з’єднання. Обов’язково проженіть свій Windows (7-10) через сканери типу AdwCleaner або MalwareBytes. Бажано зробити прогін кілька разів. Після, знову комбінація Win+R, де вносимо %TEMP% — відкриється папка, де слід виділити і стерти.

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьПрограма Kaspersky добре перевіряє мережеві екрани

 • Перевірте ваш браузер, особливо встановлені плагіни і розширення. Дуже часто скрипти сайтів конфліктують з налаштуваннями лівих доповнень. Наприклад, сайт Youtube може скидати підключення по IP через плагіна Savefrom у браузері. Висновок — сміливо відключайте (видаляйте) все зайве.
 • Згадаймо і про популярний зараз VPN. Можливо ваш IP знаходиться під блокуванням (санкціями). Застосуйте ВПН для зміни адреси і спробуйте відкрити ваш ресурс.
 • Якщо на комп’ютері виявилося багато загроз — бажано в браузері виконати банальний «Скидання» — ця опція відновить браузер до «заводським».
 • В окремих випадках буває момент — коли саме підключення є нестабільним. Наприклад, в треї індикатор «Мережа» не вказує на проблему, але затримки відповіді дуже великі. Що б перевірити цей момент, ви повинні знову запустити Командний рядок, куди вбивається параметр: ping youtube.com -t. Замість Ютуба вбийте будь-сайт, або проблемний ресурс. Зверніть увагу на час відповіді (мс) — чим нижче значення, тим краще.

  Не вдалося знайти IP-адресу сервера — що це значитьПриклад нестабільного підключення на ПК

  Якщо ви бачите, що мережа нестабільна і пакети губляться дуже часто — продзвонити свого провайдера, можливо проблема з його боку.

  Висновок

  Всі вищевказані поради в повній мірі вирішують помилку «Не вдалося знайти IP-адресу сервера сайту». Хочу зазначити, що в залежності від марки» браузера, трохи нижче помилки завжди дається пояснює код, наприклад DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN або DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG. Ви можете орієнтуватися і на них, але я вас запевняю — всі рішення будуть однаковими.