Версія файлу несумісна з вашою версією Windows — що робити

956

Багатьом користувачам ПК, при запуску інсталяторів ігор і додатків, система пише помилку «Версія цього файлу несумісна з вашою версією Windows». Після цього повідомлення установник можна просто закрити. Сьогодні ми розповімо про те, чому дана проблема виникає, які є нюанси в її появі і як швидко виправити ситуацію.

Помилка сумісності версій при запуску файлу у Windows

Причини помилки

Основною причиною помилки запуску, є невідповідність версій розрядності вашої Windows c інсталяційний файл. Справа в тому, що у вас стоїть 32-розрядна версія системи, а скачана програма призначена для 64-розрядної версії. Все влаштовано так, що у версії x32 можна запустити тільки софт з такою ж розрядністю, в той час як x64 підтримує обидві версії. Ця Проблема актуальна для всіх Windows — 7, 8, 8.1 та 10. Можете зайвий раз перевірити свій тип операційки, відкривши «Панель керування» -> «Система і безпека» -> «Система». Там, серед інших значень, буде вся інформація.

Версія файлу несумісна з вашою версією Windows — що робитиПеревірка розрядності ОС

В даному випадку, у вас є кілька варіантів рішення:

 • Знайти і завантажити софт з відповідною версією (x32), яких, до речі, стає все менше. Розробники ігор вже давно пішли від цієї застарілої розрядності. Наприклад, тут ви вже не зможете запустити ігри типу GTA 5 або PUBG.
 • Перевести свою ОС на x64. Такий перехід разом прибере безліч незручностей.
 • Якщо у вас сімка, то можна просто перейти на десятку, причому зробити це можна безкоштовно, детальніше в нашому минулому матеріалі.
 • Як перейти на x64 правильно?

  Якщо ви ще не зрозуміли що робити, тоді читаємо далі. Є два способи, при яких ви можете перейти на нову розрядність. У кожному з них вам потрібно інсталяційний образ Віндовс. Я б рекомендував завантажувати чисті збірки, без домішок зайвого, які пачками створюють профани. Наприклад, є якісний ресурс all-best.pro, де викладаються перевірені образи.

 • Отже, у першому варіанті вам не потрібно буде навіть заходити в БІОС. Ви просто завантажуєте сам iso-образ, завантажуєте Daemon Tools Lite. Після, відкриваєте установник у віртуальному приводі і починаєте завантаження. Ось відео-урок, з цього приводу, де вказані всі плюси і мінуси.
 • Другий варіант, який я б рекомендував, повна переустановка системи на чистий розділ. В такому випадку потрібно правильно записати образ на флешку або диск, виставити в BIOS завантаження з носія і починати переустановку. У мережі безліч інформації з цього приводу. Я вважаю такий перехід правильним, так як він дозволить отримати нову систему (без сміття), але при цьому програми, драйвери і інше, будуть знесені.
 • Увага! Бувають випадки, коли багато хто неправильно запускають установник образу, з-за чого і отримують дану помилку. Також можливий момент, коли ваш ISO-образ не повністю завантажений, або в збірці є биті файли. Тут же варто сказати про залозі — якщо ваш процесор дуже древній, то він може просто не підтримувати нову архітектуру.

  Інші приклади появи помилки

  Крім основної причини, бувають і інші моменти з появою збою «Версія цього файлу несумісна з вашою версією Windows» вже x64 версії OS, які найчастіше пов’язані з запуском ігор. Що в такому випадку слід перевірити.

 • Пробуйте запуститися в безпечному режимі і з-під адміністратора.
 • Пробуйте всі варіанти з підключенням сумісності (XP, Vista).
 • Там же увімкніть «Засіб виправлення проблем з сумісністю».

  Версія файлу несумісна з вашою версією Windows — що робитиПараметри сумісності Windows 10

 • Ще раз перевірте завантаження — недокачані файли часто викликають цю проблему. Бажано змінити джерело.
 • Бувають моменти, коли на комп’ютері немає архіватора. Що не дозволяє розпакувати деякі папки. Завантажте щось типу WinRar, 7-Zip.
 • В крайньому випадку, вам знову доведеться перевстановити вашу x64. Справа може бути в самій збірці, яку ви знайшли на лівих форумах і сподіваєтеся на її працездатність.
 • Вимкніть антивірус, але перш слід провести повну перевірку ОС на зловредів. Використовуйте сканери типу AdwCleaner, Kaspersky, Dr.Web і ін.
 • Висновок

  Ці моменти допоможуть виправити цю проблему з несумісністю версії файлу. Також хотілося б сказати про актуальні апдейти компонентів від Microsoft Visual C++.NET Framework) і DirectX. Не забувайте завантажувати пропоновані пакети оновлень для самої системи. Багато «розумні юзери» сприймають ці слова, як щось стандартне і не чинне, але, як показує практика, на чистих і оновлених ОС (x64) такі проблеми не з’являються.