Зявилася обліковий запис ASP.User — що це і як прибрати

399

У нашому невеликому оглядовому матеріалі ми розповімо про нову проблему в Windows — у деяких користувачів виникає сама по собі обліковий запис ASP.User. Ми розповімо про можливі причини появи цієї учеткі і всіх рішеннях по видаленню її з комп’ютера.

Що це таке

Для початку трохи історії. Буквально кілька років тому, багато почали скаржитися на появу обмеженою облікового запису ASP.NET Machine Account, яка до всього була захищена паролем. Ця вбудована учетка була системною і цілком стандартною, вона виникала після першої установки .NET Framework в ос Windows і була необхідна для виконання окремих служб.

Друга обліковий запис ASP.NET Machine Account

Встановлений пароль на ній знімався легко, потрібно було відкрити опцію Виконати, а там виконати команду control userpasswords2. Після, у вікні, потрібно клікнути по новій з і видалити галочку з «Вимагати введення імені користувача і пароля».

Зявилася обліковий запис ASP.User — що це і як прибратиВідключення пароля для користувача ASP

Як прибрати ASP.User

Ситуація з сьогоднішньою проблемою повністю аналогічна. У мережі інформації з ASP.User дуже мало, але з того що є, можна зробити висновок — дана учетка виникає також після оновлення, або завантаження актуальною .NET Framework. Їй також присвоєно клас SYSTEM, тобто системний користувач. Судячи з інформації багатьох форумів — видалення не грає ніякої ролі для Windows. Впливу немає ні на мережу, ні на швидкість завантаження, або завантаженість пам’яті.

Позбутися ж нового користувача можна також легко: в «Панелі управління» шукаємо «Керування обліковими записами» — опція «Управління іншій УЗ». Вибираємо ASP.User і збоку відключаємо/видаляємо його.

В іншому випадку можна припустити, що це вірусна активність, яка гарно «маскується» під такі програми, що, звичайно, малоймовірно. Але на всяк випадок перевірте ваш комп’ютер на наявність всіляких шкідників. На допомогу будуть утиліти AdwCleaner, MalwareBytes. Наостанок невеличка відео-інструкція з видалення з’явився користувача.