Здійснено запуск ракети «союз-ст» з навігаційними супутниками galileo

27

Державна корпорація «роскосмос» повідомляє про те, що сьогодні, 5 грудня 2021 року, о 03:19:20 за московським часом з майданчика гвіанського космічного центру успішно стартувала ракета-носій «союз-ст-б» з розгінним блоком «фрегат» і двома космічними апаратами galileo foc.

Джерело зображень « “роскосмос” / esa

Galileo — європейська супутникова навігаційна система, що функціонує з 2016 року. Вона надає послуги високоточного позиціонування, навігації та визначення часу більш ніж 2,3 млрд користувачів по всьому світу.

Апарати galileo побудовані генеральним підрядником ohb system, корисне навантаження поставляється британською компанією surrey satellite technology ltd (sstl), яка на 99% належить airbus defence and space.

Запуск ракети «союз-ст-б» з супутниками galileo foc спочатку був запланований на 2 грудня. Однак через несприятливі погодні умови його довелося перенести на 4 грудня, а потім — на 5 число поточного місяця.

Як повідомляється, через 9 хвилин після старту ракети головний блок з двома апаратами galileo foc в штатному режимі відокремився від третього ступеня носія. Після цього розгінний блок “фрегат” приступив до виконання свого польотного завдання.

«поповнення супутникового угруповання продовжиться пусками ракет “союз-2” і ariane 62, що дозволить завершити розгортання угруповання супутників першого покоління шістьма додатковими супутниками galileo foc протягом наступних років», — зазначає «роскосмос».