Яким точно не буде iphone 13: найпопулярніші міфи

27

Щодо що чекає нове покоління iphone думки діаметрально протилежні. Швидше за все, їх чекає успіх. Тому що провал iphone 13 мені здається неминучим, а це вірна ознака його успіху. Тому що на найважливішому для iphone ринку, в сша, iphone 13 хочуть купити на 10% більше покупців, ніж рік тому. Тому що apple не ніколи і ні за що пронесе ложку повз рота і придумає як компенсувати подорожчання чіпів від tsmc не підвищуючи ціни на нові iphone. Хоча б на ті, які “не-pro”. І навіть тому, що iphone 13 будуть, фактично, тими ж шалено популярними iphone 12, тільки ще краще. І навіть незважаючи на те, що багато чого з того що хотілося б в них побачити, в них не буде.

Iphone 13 буде не таким, яким його уявляють собі багато

Чудес в цьому році не буде. Тільки всяка дурниця. Новий чіп, apple a15. Майже напевно він стане найпотужнішим мобільним чіпом у світі. Як завжди. Частота оновлення екрану в 120 гц. Нові iphone будуть підтримувати міліметровий діапазон 5g не тільки в сша. А в росії? щодо росії невідомо, швидше за все не буде. Більш ємні батареї, в комплекті з більш економічними чіпами від apple і qualcomm – заряду буде вистачати на більший час роботи.

5 фішок iphone 13, про які ви точно не знали

До речі, ще й 5g буде споживати менше енергії. Нове покоління iphone не тільки нудне, воно ще й обурливе. Люди у нестямі від злості. Можна подумати що їх змушують купувати iphone 13 pro або iphone 12 pro max c терабайтом флеш-пам’яті, за дві тисячі з гаком доларів. Терабайт в смартфоні потрібен далеко не всім, але попит на цю опцію є. А чого чекати не варто?

Як буде виглядати iphone 13

Дизайн iphone 13 залишиться майже таким же, як у iphone 12

Виріз над екраном зменшиться, рази в два. Камери в моделях “не-pro” розмістяться діагонально. Дизайн радикально змінився в iphone x, в 2017 році. Потім, хоч і менш радикально – в 2020, в iphone 12. У нього з’явилися плоскі грані, як у ipad pro або у iphone 4. Цього року зміни дизайну і не повинно були статися. Ті хто мріяв про заміну “чубчика” на прокол в екрані незадоволені. Але прокол навіть гірше, ніж чубчик, просто в apple здогадалися виріз в своєму стилі (“чубок”) захистити патентом на дизайн. Прокол-це вимушене рішення. Екрани без вирізу повинні з’явитися в iphone 2022 року, в моделях pro і pro max.

Сканер відбитків пальців на екрані

Сканер відбитків пальців в екрані в iphone поки не з’явиться

Цього року samsung представила третє покоління таких датчиків. Їх, нарешті, довели до розуму. Незважаючи на те що в samsung, на думку інженерів apple, використовують тупикову і неправильну ультразвукову технологію таких датчиків, вони працюють. Через те що їх досі немає в iphone, перебіжчиків з android стало менше. У iphone 13 передових і кращих в світі оптичних підекранних датчиків відбитків пальців теж не буде.

Apple відмовляється випробовувати сирі та недопрацьовані технології на живих людях. Особливо в найважливішому для неї продукті. Нещодавно в apple успішно завершилося тестування підекранних датчиків face id і touch id. Датчики були вбудовані в прототип iphone 13. Але використовувати їх в реальному iphone 13 навіть не збиралися. У конструкції наступного покоління iphone ці датчики передбачені. Це теж трапиться в 2022 році.

Iphone 13 без роз’ємів

Apple хоче відмовитися від портів в iphone. Але не в цьому році

В чутках “позбавили” від порту в нижній частині смартфона ще iphone 12. Правда, після того як американське бюро з патентів і товарних знаків опублікувало кілька патентів і патентних заявок на теми пов’язані з цією ідеєю, “позбавлення” перенесли на 2021 рік – в iphone 13. Не apple, а ті хто любить думати за неї. На щастя, з тайваню, де розташовані компанії володіють заводами на яких випускаються iphone, інформація все ще надходить. Про те що і в iphone 13 це не трапиться відомо з початку року. Їх, тим не менш, все ще чекають.

Як iphone 12 зараз вбиває продажі iphone 13

На мене рендери iphone позбавлених портів справляють жахливе враження. Але проблема не в дизайні, в apple могли б зробити з” лишенців ” цукерку. Lightning використовується не тільки для зарядки по проводах. Є функції які без проводів поки не відповідають стандартам якості apple. Останнім часом частіше публікуються патенти і патентні заявки на тему альтернативних портів для iphone. Компактний варіант smart connector (як у ipad) мені здається значно цікавішим. В iphone 13 буде той же lightning, як в iphone 12.

Iphone з usb-c

Lightning на usb-c поки теж не замінять

Рідкісний випадок в моїй практиці. Про те що usb-c не годиться для iphone розповів один з віце-президентів apple. Інформація офіційна. Заперечень технічного плану немає. Usb 4 чудовий. Але для iphone його порт занадто великий. Його важче захистити від вологи і пилу ніж lightning. Тому буде або lightning, або якесь інше рішення. Імовірність появи usb-c в iphone 13 зникаюче мала.

Iphone з процесором m1

Процесори m-серії до iphone теж не доберуться

При всіх приголомшливих якостях m1 – серед яких не останнє місце займають його економічність і низьке тепловиділення – для iphone він занадто ненажерливий і гарячий. І надлишковий. M1 розроблений на основі apple a14, з урахуванням різноманітності завдань які доводиться вирішувати комп’ютерам і їх значно більшої енергоозброєності. Навіть в ipad pro він поки надлишковий, на виріст. В інших ipad використовуються мобільні a-чіпи. У iphone 13 буде новий a-чіп, apple a15.