Як видалити рекламу Powered by Counterflix з браузера

656

В останні роки хвиля браузерною реклами трохи вщухла — це пов’язано з оновленими алгоритмами захисту в самих браузерах і Windows (7, 8, 10) загалом. Але все ж недавно з’явився досить продуманий вірус, що проникає в систему і заражає встановлені браузери рекламою Powered by Counterflix. Така реклама може вискакувати в Youtube, Вконтакте, Однокласниках і т. д. У статті ми докладно розповімо як прибрати з системи рекламу Counterflix швидко, просто і ефективно.

Що це за вірус?

Вірусна програма, що викликає появу Counterflix називається «викрадачем браузера». Таку назву троян носить з-за того, що вірусний скрипт вносить свої зміни в налаштування відображення контенту на сторінках, додаючи банери. Додатково до банерів є небезпека у перехопленні даних: історія пошуків і відвідувань, введені логін-пароль, інша активність — все це може передаватися на сервера розробників вірусу.

Рекламний банер Ad by Counterflix в браузері

Процес проникнення в Windows вже досить стандартний: на популярному файлообміннику ви завантажуєте програму, гру, торрент-файл — встановлюєте або запускаєте їх — активується установка вірусного коду, прикріпленого до софту. У зв’язку з тим, що ви вручну підтверджуєте запуск установки — ваш антивірус може попередити про небезпеку, але найчастіше пропускає цей черв’як в систему.

Існують і інші способи проникнення. Наприклад, вірус захований в програмку, установка якої прописана в ліцензійній угоді основний. Отримуємо в підсумку наступне — основна програма не заражена, а от її «придаток» носить з собою шкідник.

Як прибрати Ad by Counterflix з браузера?

Зараженню піддаються всі популярні браузери Google Chrome, Mozilla, Opera і навіть Яндекс зі своїм захистом «Protect». По суті, вбудований захист не може впливати на вірус і блокувати його, бо ви самі (під адміна) його встановили. У будь-якому випадку — видаляти Counterflix з системи треба, але бажано робити це шляхом комплексної перевірки. Ось що потрібно зробити:

 • Заздалегідь завантажте на комп’ютер три утиліти: два сканера AdwCleaner і MalwareBytes і альтернативний клінер CCleaner. Важать вони мінімально — швидка установка — ефект максимальний.
 • Зупиняємо роботу всіх додатків на ПК. Через «Диспетчер завдань» перевірте фонові активності і трей.
 • Видаляємо всі останні завантаження і стандартно зносимо всі останні ліві програми через «Панель управління».
 • Відкрийте опцію «Виконати» і впишіть туди %temp%. Зберігаються В папці видаляємо всі файли — не переживайте це тимчасові дані.

  Як видалити рекламу Powered by Counterflix з браузераКоманда запуску папки з тимчасовими файлами

 • Запустіть спочатку сканер АдвКлинер. З його допомогою зробіть пару перевірок, кожен раз підкріплюючи усі перезавантаженням Windows. Цей сканер гарний у виявленні браузерною уразливості і черв’яків.

  Як видалити рекламу Powered by Counterflix з браузераВсього дві кнопки — Сканувати і Очистити

 • Далі активуйте MalwareBytes і також проженіть систему. Даний сканер добре зарекомендував себе в очищенні мережевих екранів.
 • В кінці запускайте Клінер і виконайте там дві функції — «Очищення» і «Реєстр». Така очищення видаляє всі залишкові дані і осиротілі запису в реєстрі.
 • Як видалити рекламу Powered by Counterflix з браузераПрограма CCleaner для Windows

  Таке очищення має багато корисних сторін, крім видалення зловредів. В захаращеною системі працює багато сторонніх процесів, які будуть прибрані повністю. Особливо актуально це для Windows 10.

  Що робити з браузером?

  В принципі, описаного вище повинно вистачити, тому як сам Counterflix вже давно внесений до бази сканерів і повинен бути знищений. Але ви можете додатково підправити роботу браузера:

  • Змініть його ярлик на Робочому столі: видаляйте старий і скидайте з папки новий.
  • Ніколи не буде зайвим скидання даних для браузера. Заздалегідь синхронізуйте з хмарою ваш аккаунт в браузері — це дозволить зберегти всі налаштування користувача (закладки, логін-паролі). Для всіх браузерів «Скидання» — стандартна опція, яка знаходиться в Налаштуваннях.

   Як видалити рекламу Powered by Counterflix з браузераСкидання налаштувань Google Chrome

  • Обов’язково перевірте список активних плагінів і розширень. Сміливо видаляйте всі невідомі вам.
  • Обов’язково оновлювати програму. Хром, Опера, Мозілла, Яндекс — всі вони постійно випускають апдейти з поліпшеними опціями захисту.

  Висновок

  Всі ці кроки дозволять повністю видалити рекламу Powered by Counterflix і сам троян із системи. Хочу зауважити — ви здивуєтеся, скільки погроз буде у вас на комп’ютері крім цього зловредів. Також хочу зауважити — якщо ви боїтеся, що система буде пошкоджена, то можете перед усіма чистками зробити резервну копію, або створити точку відновлення. Якщо залишилися складності — пишіть у коментарях.