Як видалити Браузер Lite з компютера?

642

В останні роки, вірусна встановлення партнерського софта трохи збавила оберти. Швидше за все це пов’язано з посиленням захисту самих браузерів, які можуть сканувати завантажувані файли на наявність загроз. Але ось нещодавно комп’ютери стала атакувати нову програму — Браузер Lite. Сьогодні ми розповімо, що це за програма, яку небезпеку вона несе в Windows і як швидко видалити її з комп’ютера.

Що це за програма?

Браузер Lite — це чергова програма, яка без відома власників завантажується на комп’ютер. Додаток являє собою самий стандартний браузер на основі движка Chromium. Незважаючи на те, що даний софт завантажується в системі разом зі «Службою автоматичного оновлення» від Mail Group, його розробником числиться «© The Lite Authors». Швидше за все це компанія Мейл, яка подарувала нам легендарний Amigo. Ніяких особливих і відмінних фішок в цьому браузері немає — часткова копія Google Chrome і цим все сказано.

Браузер Lite створений на основі движка Chromium

Завантажується в систему Лайт різними способами, але, в основному, це прихована установка в ліцензійній угоді. У моєму випадку, я просто отримав на Робочий стіл своєї Windows 10 повідомлення про початок встановлення того самого «Update». Через хвилину вже красувався Лайт браузер і посилання на ВК і ОК. Також є момент, що ви перейшли по «Завантажити», на якомусь файлообміннику, після чого розпочнеться завантаження.

У чому небезпека таких завантажень?

Давайте коротко розповімо про всі загрози, які можуть слідувати за такими програмами. Почнемо з того, що подібний софт створює «дірки» в системі захисту. Через такі діри Мережі може завантажуватися небезпечний софт, який не завжди блокується і відстежується. Якщо проектувати таку завантаження на мою ситуацію, то я сам дав добро на встановлення, тому антивірус пропустив цей Лайт в систему.

Як видалити Браузер Lite з компютера?Прихована в ліцензії установка Лайт браузера

Не варто забувати і про перехоплення даних, особливо выуженных з вашого робочого браузера. Так, може перехоплюватися історія запитів, відвідувань, листувань, логін-пароля і т. д. Про банери і рекламу всі і так знають і, до речі, такий вірус не завжди можна відстежити — вже дуже спритно вірус підставляє свої банери на сайтах. На щастя, сам додаток Lite не створює проблем з рекламою і банерами.

Як видалити Браузер Lite з ПК повністю?

Слід відразу зазначити — сама по собі програма Лайт не є вірусом, хоч і таємно проникає в систему. Видалення браузера жодних складнощів немає. Ви повинні просто відкрити «Видалення програм» і стандартно стерти даний софт. Заодно приберіть інші подібні програмки від Mail.Ru.

Як видалити Браузер Lite з компютера?Програма видаляється з системи стандартно

Також є момент, що в систему заодно могла проникнути софтина OneClick. Ця програмка викликає рядок «Пошук в інтернеті» внизу, на панелі завдань. Видаляйте також і OneClick.

Крім цього, я настійно рекомендую провести комплексну перевірку самої Windows. На жаль, сьогоднішні реалії такі, що ось такі фонові установки викликають приховані вірусні процеси. Їх потрібно відшукати і видалити.

 • Для початку завантажте на комп’ютер три надзвичайно корисні програмки: CCleaner — чистильник системи і антивірусні сканери AdwCleaner і MalwareBytes. Установка хвилинна, важать мало.
 • Для початку закривайте всі активний на ПК — вимкніть через Диспетчер, перегляньте фон і трей.
 • Пропишіть в «Виконати» комбінацію %TEMP% і повністю зітріть всі з відкритої папки.
 • Окремо пройдіть по шляху: C:\Пользователи\Администратор\AppData. У цій папці будуть вкладені директорії Local і Roaming — перевірте їх, якщо там буде папка Mail.Ru — зітріть її.
 • Далі запустіть AdwCleaner і проженіть через нього комп’ютер — все закріпіть перезавантаженням.

  Як видалити Браузер Lite з компютера?AdwCleaner відмінно видаляє вірусні завантажувачі

 • Також активуйте Малварбайтес — він відмінно перевіряє і очищає мережеві екрани системи.
 • В кінці всі закріплюємо програмкою CCleaner. Там виконуємо дві основні опції — «Очищення» з «Реєстром».

  Як видалити Браузер Lite з компютера?Програма CCleaner видаляє всі залишкові дані

 • Така потрійна очищення допоможе не тільки повністю видалити сліди Lite Браузера комп’ютера, але і знайти приховані шкідники і завантажувачі в системі. Якщо у вас є питання за такою очищення — пишіть в коментарях нижче, я постараюся відповісти і допомогти.

  Висновок

  Наостанок хотів би додати — завжди оновлюйте свій робочий браузер, в апдейта завжди додають опції, здатні відстежити вірус в момент завантаження. Також слідкуйте за файлообмінниками, з яких вантажте софт — на них дуже часто зустрічаються заражені інсталли, тому їх краще перевіряти антивірусом перед запуском..