Як прибрати VIPoisk.ru з браузера?

436

З недавнього часу нова «пошукова система» проникла в браузери простих користувачів. Мова йде про вірусне зараження, яке викликає появу сайту VIPoisk.ru. Цей пошуковик просто використовує перенаправлення на більш відомих побратимів (Google, Yandex, Mail). Зовні нічого примітного в ньому немає, але ось фонові процеси, які виконуються вірусом, дуже небезпечні.

Так, після зараження ПК, ваша особиста інформація (логін-пароль, дані онлайн банкінгу, пошта, пошукові запити) може бути доступна третім особам (зловмисникам, хакерам — називайте їх як завгодно). Проникати такі «програмки» можуть у систему самими різними способами — прив’язка з іншої програми, яка завантажується з файлообмінника, розширення, ліві посилання. Все просто: встановили умовний MS Word, а отримали 5-10 небажаних програм.

Вірусний сайт VIPoisk.ru

Як видалити VIPoisk.ru?

У видаленні таких програмок немає нічого складного, головне розуміти, що треба перевіряти не тільки браузер, але і саму Windows. Напевно робоча папка вірусу сидить на системному диску і звідти запускає сайт VIPoisk. Робіть по-пунктам:

 • За бажанням — створіть точку відновлення вашої Windows, рідко але буває що вірус зачіпає системних файлів.
 • Завантажте дві утиліти — CCleaner (вибирайте free версію) і AdwCleaner. Утиліти надзвичайно корисні.
 • Закриваємо всі програмки, завершуємо всі сторонні процеси в фоні (перегляньте трей).
 • Відкрийте Пуск-меню опцію «Виконати», пропишіть там %TEMP%. З відкритої папки все видаляємо.
 • Запускаємо AdwCleaner і кілька разів проганяємо «Сканування — Очищення». Кожен раз перезавантажуємося. Робимо це поки не перестануть визначаться загрози.
 • Запускаємо CCleaner: виконуємо дві функції Очищення і Реєстр.

  Як прибрати VIPoisk.ru з браузера?Додаток CCleaner

 • З усіма браузерами зробіть наступне — видаліть старі ярлики і замініть на нові, зробіть скидання. Як робити скидання дивіться в Мережі — інформації вище даху.
 • Перегляньте список встановлених додатків (орієнтуйтеся на останні дати) знесіть все невідоме.
 • Висновок

  Такі кроки дозволять прибрати VIPoisk.ru з браузера. Можна також видаляти і інші загрози — vk.ratyte.ru, izogreb.ru, phcmb5mpf62o.ru і т. д. Ви також можете додатковим пунктом використовувати інший сканер: який лікує утиліту Dr.Web CureIt! або UnHackMe — вообщем вибір великий. Адв рекомендую з-за постійних актуальних баз, які поповнюються інформацією про нові віруси.