WMI Provider Host — що це вантажить процесор

469

ОС Windows — досить таки стабільна система, відома користувачам у всьому світі. На жаль, вона теж не ідеальна, і мають місце недоробки. Сьогодні ми обговоримо одну з них, а саме роботу WMI Provider Host, який надмірно навантажує процесор. Користувачі бачать, що він несподівано починає завантажувати CPU аж до 90-95%. Очевидно, що при цьому погіршується швидкодію ПК. Давайте розбиратися, що це і як знизити навантаження.

Процес WMI Provider Host може сильно грузити ОС

Що це за процес?

WMI Provider Host — це стандартний системний файл, керуючий підключеним обладнанням, як правило, зовнішнім (принтери, телефони, миші, зовнішні HDD тощо). У списку процесів, дана задача може іменуватися і як WMIPrvSE.exe. Нормальне функціонування всієї операційки без нього під питанням. Однак, деякі віруси спеціально підганяють під нього назву, щоб збити з пантелику антивірусне ПО.

Частенько, завантаження CPU без участі вірусів з’являється після:

 • підключення нового обладнання;
 • автоматичне оновлення драйвера для підключених пристроїв;
 • апдейта самої операційки або інсталяції будь-якого софту;
 • включення віджетів та інших візуальних ефектів — плитки з анімацією в меню Пуск.

На жаль, дана проблема регулярно спливає у зверненнях до служби підтримки Віндовс, але поки що не існує універсальних рішень. Як бути і що робити в таких випадках?

Вірус або операційка?

Давайте поговоримо про способи виявлення саме шкідливого ПО. Логічно, що насамперед потрібно провести глибоке сканування антивірусом. Важливо перед цим провести оновлення баз. Якщо ваш софт не може оновитися, то рекомендуємо встановити оновлену версію або використовувати утиліти типу Malwarebytes, AdwCleaner, CureIt.

WMI Provider Host — що це вантажить процесорПеревірте систему антивірусними сканерами

Крок номер 2 – вивчаємо список процесів. WMI Provider Host лише в рідкісних випадках знаходиться в списку більше одного разу, але це цілком можливо. Потрібно перевірити місце розташування файлу. Якщо воно знаходиться поза системних директорій «Windows», «/System», «/System32», то сміливо зараховуйте екзешный файл на віруси.

Усуваємо завантаження WMIPrvSE.exe в ОС

Немає іншого рішення, крім як намагатися обчислити додаток (або обладнання), з-за якого підвищилася навантаження. Методом проб ми будемо по черзі запускати програми, відключаючи все решта. Де починати пошуки?

 • Автозавантаження.
 • Служби.
 • Працюють віджети.
 • Так як процес керує підключеним обладнанням, то необхідно перевірити подібним методом і підключені пристрої, включаючи камери, принтери і навіть мишку. Відповідно, якщо проблема криється в софті, то його потрібно деінсталювати, встановивши оновлену версію, або навпаки, відкотити на більш старі модифікації. З обладнанням і приладами все те ж саме – потрібно спробувати провести апдейт драйвера, а якщо не допомогло, то відкотити версію на більш ранню.

  WMI Provider Host — що це вантажить процесорОновлення драйвера всіх пристроїв

  Відключаємо в службах

  Якщо нічого зробити не вдалося і завантаження по-як і раніше досягає високих значень, то є й тимчасове рішення. Зверніть увагу, що у цьому випадку можуть з’явитися проблеми з підключенням, оновленнями та іншими функціями.

  Ось що можна зробити.

 • Зайти в «Служби» Віндоус.
 • Знайти «Інструментарій управління Windows».
 • Перезапустити службу.

  WMI Provider Host — що це вантажить процесорПерезапуск збійної служби

 • Не допомогло – тоді спробуємо «Призупинити», але якщо і в цьому випадку не вдалося позбутися від постійної завантаження, то вибираємо «Зупинити».
 • Таким чином, проблема не вирішується і не виправляється, але цей метод дозволить комфортно використовувати ПК. Пошкодити залізо з-за цього не можна, але стабільність системи серйозно знижується. Розробники Microsoft знають про проблему і обіцяють усунути її найближчих пакети оновлень — слідкуйте за апдейтами вашої збірки.