Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавжди

615

З недавнього часу, багато користувачів десятки зіткнулися з необхідністю встановлення нових оновлень. Розробники Microsoft зробили новий крок і в добровільно-примусовому порядку завантажили на комп’ютер необхідний для цього софт. Так, багато виявили на Робочому столі Windows Update 10 Assistant. Сьогодні ми розповімо, що це за програма, які функції вона виконує і можна назавжди відключити або видалити її з комп’ютера.

Що це за програма?

Assistant Update — це офіційний помічник встановлення оновлень безпеки Windows 10. Програмка автоматично завантажується на комп’ютери, де не вдалося виявити останніх пакетів оновлень. Встановлюється утиліта на системному диску і з’являється ярлик на Робочому столі. Крім цього, постійно вискакує меню програмки з попередженням «Your device needs the latest security updates» і кнопками почекати і «Update Now». Примітний факт, що навіть просто закрити вікно асистента не завжди виходить, а якщо навіть завершити процес, то помічник активується знову системою.

Ярлик програми Windows Update 10 Assistant

Якщо ж ви підтвердіть запуск, то активується автоматичне завантаження 8 Гб файлів нового оновлення, їх верифікація і установка. Від користувача потрібно лише чекати, бо цей процес триває дуже довго — від 3-4 годин (залежно від заліза і швидкості мережі). При цьому комп’ютер буде кілька перезавантажуватися. По закінченню процедури, ви оновіть систему до актуальної версії 1709 і вище.

Потрібно оновлюватися?

Багато користувачів негативно поставилися до такої довільної завантаження утиліти. Форуми рясніють негативними відгуками про роботу Майкрософт, їх свавілля і теоріях змови. Я не бачу нічого небезпечного в цьому апдейте і відразу ж його встановив. Єдине — довелося звільнити 8 Гб вільного місця, бо мій диск був переповнений.

Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиУстановка файлів оновлень безпеки Windows 10

 • Взагалі, планові апдейти в операционках — це звичайна справа. Наприклад, ви отримуєте такі ж на Андроїді або iOS і спокійно даєте добро на їх установку. У цьому плані Windows 10 нічим не відрізняється і розробники стабільно підкидають нові пакети, де додаються нові опції і виправляє деякі помилки і недоробки.
 • Інший позитивний момент — після всієї процедури завантаження, вас не буде мучити постійні автоматичні згадки.

Як відключити або видалити Windows Update 10 Assistant

Отже, якщо ви все одно не хочете зв’язуватися з цим апдейтом, то його можна просто відключити або заблокувати через планувальник. Можна і видалити саму програму, але назавжди це зробити не вийде — вона автоматично буде завантажена знову, через кілька робочих сесій Windows. Вообщем, є кілька способів відключити додаток Assistant Update.

Відключення Центру оновлень

За замовчуванням Центр Оновлень завжди знаходиться в активному робочому стані, крім об’ємних апдейтів, він постійно може завантажувати нові додатки, включаючи цього помічника. Спробуйте для початку просто відключити його.

 • Прямо в рядок пошуку або опцію «Виконати» вбийте: services.msc.
 • Команда запустить список всіх служб ОС, де вам потрібно вибрати «Центр оновлень».

  Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиЦентр оновлень у списку служб системи

 • Далі проходимо властивості і виставляємо два параметри: тип запуску — «Вимкнено», а стан — «Зупинити».

  Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиВідключення служби Центру оновлень

 • Після цього пробуємо стандартно видалити саму програмку Assistant Update.
 • Блокування через брандмауер
 • Клікніть по ярлику програми правою кнопкою і виберіть Розташування файлу». Це відкриє папку з усіма компонентами програмки.
 • Знову через ПКМ робимо сортування за типом. У підсумку отримуємо групу ось цих 9 файлів, зазначених на скріншоті.

  Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиНеобхідно заблокувати усі виділені файли

 • Відкриваємо пошук і вбиваємо туди «Монітор брандмауера». Запустіть підсвічений результат.
 • Зліва вибираємо «Правило для вхідних». Після переходу праворуч тиснемо «Створити правило».

  Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиМонітор брандмауера Windows 10

 • Вискочить меню, за замовчуванням повинна стояти галочка навпроти «Для програми» — нічого не чіпаємо і йдемо далі.
 • В наступному меню буде «Шлях програми», через огляд відкриваємо папку Windows10Update, де вибираємо перший з файлів. У нашому випадку це BOOTSECT.
 • Натискаємо далі, де проставляємо нижнє значення «Блокувати підключення». Після всі підтверджуємо до фінішу, де потрібно задати ім’я, наприклад «Windows10Update Block».
 • Ось таким способом заблокуйте всі залишилися 8 файлів, для кожного створюючи нове правило. Називати їх ви можете аналогічно. Те ж саме зробіть у другій опції «Правила для вихідного підключення» — процедура аналогічна першій, вносимо всі вказані файли асистента.

  Такі дії заборонять файлів помічника будь підключення і завантаження з мережі. Навіть якщо ви вручну запустіть асистент, то отримаєте помилку підключення.

  Вимкнення через планувальник

  Іншим простим способом, при якому програма не зможе автоматом запускатися — це відключення запланованого завдання в планувальнику (Task Manger). Для цього в пошукове меню вбивайте — Планувальник завдань. Далі відкриється меню інструментів.

 • Зліва розгортаємо гілку «Бібліотека планувальника завдань» і йдемо по шляху «Microsoft» — «Windows».
 • Там шукаємо папку UpdateOrchestrator і виділяємо її. У центральному меню відобразиться список процесів оновлювача.
 • У списку повинні бути три завдання ассисента: «UpdateAssistant», «UpdateAssistantCalendarRun», «UpdateAssistantWakeupRun». По черзі через праву кнопку відключаємо їх.
 • Поверніться в гілку папок і нижче натисніть на WindowsUpdate. У його списку шукаємо «Automatic App Update» і також відключаємо його.

  Windows Update 10 Assistant — як відключити або видалити назавждиВідключення автоматичних завдань асистента в Планувальнику

 • Далі стандартно видаляйте сам асистент через «Видалення програм».
 • Ось наочне відео, яке показує, як правильно відшукати автозапускающийся процес і зупинити його.

  Висновок

  Якщо ви бажаєте залишитися на старих версіях збірки Windows 10 (1507, 1511, 1607), тоді можете використовувати всі способи блокування програми Assistant Update. Але якщо ви не пошкодуєте часу і не будете нікого слухати — то дайте добро на установку, після чого сама програмка затихне і повідомлень не буде. Плюс до всього, ви отримаєте нові пакети безпеки.