Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибрати

1054

Багато користувачів стикаються з ситуацією, коли при запуску комп’ютера з’являється і зникає вікно командного рядка із зазначенням джерела — C:\Windows\System32\cmd.exe. В особливо важких випадках, таке вікно може вискакувати постійно, що порядком напружує. Найбільш часто виникає вікно в Windows 10, рідше у версіях 7, 8. У статті ми детально пояснюємо причини такого явища і покажемо як прибрати це вікно.

З-за чого з’являється рядок cmd.exe?

Конкретне джерело появи командного рядка «C:\Windows\System32\cmd.exe» — це автозапускаемый процес, причому це може бути як системна служба або стороннє додаток, так і вірусна активність. Потрібно розрізняти дві ситуації, при яких вискакує таке вікно:

 • В момент запуску Windows. Завантажується Робочий стіл, а потім з’являється вікно рядка. Найчастіше це обумовлено фоновим запуском якийсь служби ОС. Чим потужніше ваше залізо, тим швидше завантажується і зникає cmd.
 • Віконце виникає постійно (периодиески) під час роботи. В такому випадку потрібно говорити, що фоновий процес постійно «зависає», не може завантажитися, або блокується системою.
 • Я зіткнувся саме з першою ситуацією, у мене з’являється рядок буквально на кілька секунд і закривається. Ніякого дискомфорту вона не викликає.

  Автозапускающаяся командний рядок C:\Windows\System32\cmd.exe

  Небезпечний такий автозапуск?

  У більшості випадків, джерело — системний процес і він абсолютно не небезпечний. Операційка, в процесі завантаження та роботи, постійно активує тисячі фонових процесів і сотні служб. Уявіть, що виконання однієї «важкої» служби пригальмовує, а якщо ваш CPU слабенький, то час підвисання тільки збільшується. Особливо часто таке спостерігається на десятках, які більш вимогливі до заліза.

  Інша справа, коли сторонній софт намагається виконати свої команди. А ще гірше, коли вірусна активність в тлі навантажує комп’ютер.

  Як прибрати відкривається командний рядок cmd.exe?

  У будь-якому випадку, для виявлення джерела вискакуючим рядка необхідно провести комплексне очищення та перевірку налаштувань Windows 7/8/10. Ось що зробіть в першу чергу:

 • Першим ділом очистити систему від залишкових файлів і підправте реєстр. Для цього завантажте утиліту CCleaner. Там виконайте дві опції — «Очищення» і «Реєстр».

  Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибратиПрограма CCleaner для очищення системи

 • Далі розвантажуємо автозавантаження. У CCleaner відкрийте пункт «Сервіс» — «Автозавантаження». Виділяйте весь сторонній софт і клікайте «Вимкнути». Перезавантажуйте ПК і перевіряйте.
 • Обов’язково завантажте два сканера на комп’ютер. AdwCleaner і MalwareBytes. Проженіть через них систему, постійно підкріплюючи усі перезавантаженням.

  Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибратиАнтивірусний сканер AdwCleaner в Windows 10

 • У випадку з десяткою, додатково проведіть команду sfc /scannow. Головне — запустіть консоль від адміна. Така команда перевіряє всі системні файли і ресурси, виявляє в них помилки і виправляє їх.

  Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибратиКоманда відновлення файлів в Windows 10

 • Окремо варто сказати про режим «Чистого запуску Windows»: у полі «Виконати» вбийте msconfig — виберіть пункт «Діагностичний запуск» — перезавантажуйте комп’ютер. Якщо під час ЧЗ командний рядок все одно з’являється — то це точно системний процес.

  Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибратиЗапуск режиму «Чистого ” завантаження» Windows

 • Це все загальні поради — так сказати напівзаходи, які допоможуть при легких збої і збитих параметрах. В іншому випадку, вам доведеться вручну все перевіряти.

  Видаляємо выскакивающий cmd.exe з допомогою Планувальника

  Для запуску вбийте в пошукове меню «Планувальник завдань» або пропишіть Виконати операцію — taskschd.msc. Після відкриється меню ПЗ, а ми робимо наступне:

 • Зліва натисніть на рядок Бібліотека планувальника.
 • По центру відкриється список спланованих у Windows операцій.
 • Там можуть бути як системні, так і сторонні утиліти. Для кожного софта в описі визначено частотність або час запуску.

  Вискакує командний рядок cmd.exe і зникає — як прибратиПланувальник завдань в Windows 10

 • По черзі перевірте список, виділяючи кожну «ліву» запис. Можете зорієнтуватися з часу запуску.
 • Видаляйте всі сторонні завдання — виділяємо рядок і знизу праворуч натискаємо «Видалити»
 • Якщо ви не впевнені у призначенні того чи іншого завдання, то просто тисніть «Відключити», або пробийте в пошуку його призначення.
 • Також, виділяючи яке-небудь завдання, знизу, у вкладці «Дії», ви можете відстежити кореневу папку програми.
 • Після того, як ви видалите/відключіть все зайве, командний рядок повинна пропасти. Подібну процедуру можна провести через стирання run файлів в реєстрі — ось наочне відео.

  Висновок

  Всі вищевказані способи повинні повною мірою вирішити проблему довільно відкривається командного рядка C:\Windows\System32\cmd.exe. Ще раз повторюся: якщо вікно запускається і зникає в момент запуску системи — це нормально і переживати не варто. Якщо залишаться питання, або у вас помилка в іншому — пишіть в коментарі.