Відсутній Vulkan-1.dll запуск програми неможливий — як виправити помилку

567

Багато бажаючі пограти в свіжий Doom або Darkness II: The New Colossus зіткнулися з наступною помилкою: «Запуск програми неможливий, так як відсутній Vulkan-1.dll». Це повідомлення з’являється при спробі запустити гру. Примітно, що проблеми з цією бібліотекою є причиною помилок і фризів в іграх. Ми розповімо що можна зробити для виправлення помилки.

Чому система не виявила файл?

Дане повідомлення виникає в різних ситуаціях і у всіх версіях Windows 7, 8, 10. Як правило, воно з’являється після апдейта дров видюхи, але бувають і інші випадки. Проблема може критися у використанні одночасно декількох операційних систем на одному ПК або не підтримується обладнанні. Також причиною збою можна вважати блокування з боку антивіруса або Windows defender, які перевіряють файли на предмет захищеності ЦПР. Якщо у вас ріпак, то ви перший кандидат на появу проблеми.

Помилка: система не виявила Vulkan-1.dll запуск неможливий

API Vulkan – експериментальний інтерфейс, створений для поліпшення якості графіки. Він розроблений для продуктів AMD. Частенько, портування на GPU інших виробників викликає проблеми до моменту повної адаптації, що наочно показує гра Darkness II.

Щоб позбавитися від помилки можна спробувати наступні дії:

 • перенесення бібліотеки Vulkan-1.dll в потрібну директорію;
 • оновлення інтерфейсу API технології Vulkan, до якої належить файл;
 • відкат драйверів GPU до попередньої версії (якщо гра перестала запускатися).

Завантажити та встановити vulkan-1.dll окремо

Отже, давайте почнемо по порядку. Насамперед необхідно завантажити цю бібліотеку з Мережі, наприклад, звідси. Після цього рекомендуємо перевірити його антивірусами перш, ніж почнемо з ним працювати. Далі, слідуємо інструкції.

Особливості копіювання:

 • Зайти в «Мій комп’ютер», натисніть «Властивості» на вільному просторі, дивимося розрядність системи.
 • Для x64: в системній папці заходимо в директорію SysWOW64; для x32 директорія System32.
 • Перетягуємо сюди файлик. Якщо такий уже існує, то попередньо копіюємо наявний в системній папці файл у будь-яке інше місце (може знадобитися в майбутньому). Після цього можна погоджуватися на заміну.
 • Закриваємо вікно, затискаємо клавішу Win+R. Прописуємо: regsvr vulcan-1.dll. Якщо при цьому видає помилку, то, замість «regsvr», пишемо «regsvr32».

  Відсутній Vulkan-1.dll запуск програми неможливий — як виправити помилкуРеєстрація завантаженої бібліотеки

 • Закріплюємо все перезавантаженням.
 • Крім цього, рекомендуємо додатково скопіювати файлик в директорію вашої гри (Дум, Вольфенштайн 2).

  Апдейт API Vulkan

  Якщо не хочете ризикувати, завантажуючи окремий файлик (або якщо це не допомогло), то спробуйте перевстановлення всього інтерфейсу. Обов’язково видаліть попередню версію до цього, очистити реєстр, а далі все просто. Потрібно знайти на сайті виробника вашої видюхи API Vulkan, завантажити і встановити його. Якщо цього виявиться недостатньо, то рекомендуємо встановити оболонку розробника, що є більш кардинальним рішенням. Для цього заходимо на перевірений сайт за адресою: vulkan.lunarg.com. Знаходимо потрібний нам продукт в наданому списку, викачуємо і встановлюємо його.

  Відкат драйвера GPU для вирішення

  Якщо ваша система все одно не виявила Vulkan-1.dll може допомогти скинути драйверів. Зрозуміло, зробити відкат можливо тільки за умови, що була встановлена більш рання версія. Зверніть увагу, що після виконання відкоту до моменту перезавантаження система працює без змін. Також, потрібно відключити автоматичний апдейт дров, інакше дуже швидко вони оновляться. Інструкція відкату дров є тут:

  Що ще може допомогти?

  Крім цього, не варто забувати про класичних способах вирішення будь-яких проблем. Давайте розглянемо, які ще дії можна зробити, якщо немає бажання встановлювати заново операційну систему (і не завжди це допомагає).

 • Перевірити систему на віруси. Крім основних програм, застосуйте сканери типу AdwCleaner, MalwareBytes.
 • Перед запуском вимкнути антивірус або перевірте, щоб файли гри і безпосередньо самої оболонки перебували у винятках. Діяльність API може викликати підозри брандмауера і антивіруса – перевірте, чи немає в vulkan-1.dll карантині.

  Відсутній Vulkan-1.dll запуск програми неможливий — як виправити помилкуПеревірте карантин вашого антивіруса

 • Установка всіх необхідних драйверів, пакетів оновлень і дистрибутивів (Visual C++.NET Framework) для роботи операційки.
 • Переустановка гри в режимі Windows без перевірки цифрового підпису драйверів.
 • Запуск OS в режимі чистого запуску, дозволить встановлювати гру, без впливу сторонніх програм.
 • Перевірка цілісності робочих файлів іграшки через клієнт Стима.
 • Перевірити операційку на предмет пошкодження за допомогою команди в консолі sfc /scannow.

  Відсутній Vulkan-1.dll запуск програми неможливий — як виправити помилкуЧасто ця опція дозволяє відновити файли

 • Зверніться в саппорт Стима, ігри, виробника відеокарти з докладним описом проблеми.
 • Так чи інакше, рішення буде знайдено.

  Висновок

  По ідеї, всі вищевказані опису повинні вирішити помилку «Запуск програми неможливий, так як відсутній Vulkan-1.dll». Якщо вже нічого не допоможе, то потрібно дивитися на забагованість вашої OS. Спробуйте завантажити та встановити чисту збірку, тобто без домішок патчів, програм та іншої нісенітниці. Часто в таких образах можуть бути застарілі дрова, тому постарайтеся відразу ж їх оновити. Якщо у вас Windows 7, то, можливо, настав час перейти на десятку — час настав.