В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатів

1034

Багато користувачів, при спробі запустити відеоролик на Youtube, з’являється таке повідомлення: «В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатів». Найчастіше з помилкою відтворення стикаються власники Windows XP з браузером Mozilla FireFox. Також проблема спостерігається в інших популярних браузерах: Google Chrome, Яндекс, Opera і, звичайно ж, Internet Explorer. Сьогодні ми розповімо про всі можливі причини збою та їх усунення.

Причини збою відтворення

Сам баг з’явився відносно недавно. Пов’язаний він з активним переходом сервісу Ютуб на підтримку технології HTML5, який не підтримується в браузерах з застарілими версіями. Помилка з’являється і в оновлених версіях Windows 7 і 10. Тут варто говорити про розширення, що блокують доступ до відображення відео у форматі HTML5. Третя причина — новий ролик не встиг прогрузиться. Давайте розглянемо всі рішення, що виправляють збій.

Помилка розпізнавання відеоформатів в браузері

Виправляємо помилку

Давайте перевіримо по черзі всі вищезазначені моменти. Відразу зауважу, розписувати всі напівзаходи (перезавантаження, новий Flash Player, стирання кеш/куки) я не буду, бо толку від них не буде. Вам потрібно буде перевірити наступне.

№1 Перевірка оновлень

Першим ділом вам потрібно оновити свій браузер до актуальної версії. Принцип оновлення у всіх додатках однаковий. Але все ж, ось коротка інструкція:

 • В Хромі йдемо в Настройки, після відкриваємо бічне меню зліва, знизу буде пункт «Про браузері Chrome. Там, при необхідності, завантажуємо свіжу версію.
 • В Мозілі тиснемо на меню (вгорі праворуч), знизу буде кнопка довідки (знак питання), натискаємо на неї і вибираємо «Про Firefox».
 • В Опері: зліва вгорі тиснемо на «Меню» — пункт «Про програму» — там буде пункт «Інформація про версії». Порівняйте зазначену там зі значенням нової.
 • В Яндекс Браузер: у верхньому правому куті клікаєм на три рисочки (меню) — «Додатково» — «Про браузері».

  В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатівПеревірка оновлення в браузері Яндекс

 • Актуальні версії цих програм включають більшість необхідних відео кодеків для Ютуба. Перевірити, які саме підтримуються, можна за цією адресою — youtube.com/html5. Можливо, деякі кодеки будуть зі знаком оклику, але обов’язково перевірте, що б стояла галочка навпроти першого кодека HTMLVideoElement. Проблема повинна зникнути.

  В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатівПеревірка підтримуваних кодеків в Youtube

  №2 Блокуючі доповнення

  Якщо попередній пункт вам не допоміг — спробуйте вимкнути зайві розширення. Справа в тому, що різні плагіни та розширення можуть блокувати відображення відео в форматі HTML 5. Наприклад, найчастіше викликають проблему ці плагіни — «Flash Player for YouTube™» і «Disable Youtube™ HTML5 Player». Також збоять розширення для прямого скачування, блокувальники реклами і т. д.

 • Відкрийте сторінку зі списком встановлених розширень. Наприклад, в Хромі вона знаходиться тут chrome://extensions/, а в Мозілі тут — about:addons.
 • По черзі вимикайте всі активні плагіни і перевіряйте відтворення. Повинно допомогти.
 • Окремо згадаю про Flash Player, який конфліктує з новими версіями Хрому. Його потрібно спробувати відключити теж. Якщо у вас ще стара версія, то переходимо сюди — chrome://plugins, у списку плагінів виділяємо флеш і відключаємо. У новій версії йдемо сюди — chrome://settings/content/flash. У пункті «Блокувати» є опція «Додати», я рекомендую вписати туди Ютуб. Для інших браузерів в мережі багато інформації по відключенню Флеш Плеєра — пробуйте.

  В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатівВ деяких випадку відключення Flash плагина допомагає

  №3 Нове відео

  Перевірте час випуску ролика. Якщо це кілька годин, то проблема може бути з боку серверів. Багато користувачі відзначають, що почекавши трохи часу, вони запускають відео без проблем. Можливо у вас саме такий випадок.

  Висновок

  Якщо ви все зробили правильно, то помилка «В даний час ваш браузер не розпізнає жоден з відеоформатів» повинна зникнути. Наостанок варто згадати, що нещодавно Safari і Chrome відмовилися від підтримки свого додатки в Windows XP. В такому випадку, для вирішення помилки, вам потрібно буде окремо встановлювати плагіни підтримки кодеків. Ось наочна відео-інструкція на прикладі Мозилы.