У Facebook представили камеру Surround 360 з кутом огляду 360 градусів

394

При проектуванні цієї камери в компанії збиралися зробити упор на 3D-360 відео, а також планувалося створити хороший інструмент для створення такого контенту у високій якості.

Вже існуючі аналогічні камери зараз доступні тільки за перед-замовлення та принципово ненадійні в створенні роликів. Зйомка і склейка займає занадто багато часу, Facebook ж мав намір створити камеру, яка була б надійна у всіх аспектах зйомки: захоплення, редагування і візуалізація. Це виглядає дуже банально і просто, але для 3D-360 відео подібне стало важким завданням.

Адже потрібно домогтися одночасної синхронізації 10-20 камер, які пишуть або знімають високоякісний контент. Поєднання минулих досліджень алгоритмів, швидких покращень та наявність датчиків зображення, а також зниження вартості компонентів пам’яті, таких як SSD-накопичувачів, робить цей проект можливим сьогодні.

Така понад-технологічна установка отримала назву Surround 360. Вона включає в себе 14 камер, дозвіл кожній — 4 Мп. Це пристрій здатний знімати відео в

дозвіл до 8К, що є одним з найкращих показників. Контент такої якості можна переглядати в шоломі віртуальної реальності Oculus Rift. На сайті компанії дуже докладно описані етапи розробки і технічні подробиці. Не підготовленого читача безліч незрозумілих слів може непогано налякати. Але як виявилося, не все так просто в Датському королівстві.

У Facebook представили камеру Surround 360 з кутом огляду 360 градусів

Facebook вирішила зробити жест доброї волі і не віддавати дану установку в комерційне виробництво. Surround 360 є демонстраційним зразком, який створили для інших компаній. Facebook розробив єдину конструкцію, що реалізує зйомку у високій якості 3D-360 відео і віддасть її особливості абсолютно безкоштовно. Також компанія

У Facebook представили камеру Surround 360 з кутом огляду 360 градусів

безкоштовно відішле бажаючим опис установки. Іншим виробникам залишається використовувати готову конструкцію, допрацьовує її на свій розсуд. Економія величезних коштів очевидна. Facebook заявляє, що вартість компонентів цієї установки — $30000.

У Facebook представили камеру Surround 360 з кутом огляду 360 градусів

Зрозуміло, відмова від комерційного виробництва зрозумілий і логічний — це просто дорого. Зараз на ринку є безліч аналогічних продуктів, але багато з коштують близько $1000 і не мають схожих з Surround 360 характеристик, вони, як правило, помітно гірше. Через кілька років з здешевленням компонентів і технологій подібні пристрої активно увійдуть на ринок.