Що таке криптовалюта

6-27-2020

 

 

Криптовалюта (або крипта) — це форма цифрових грошей, що дозволяє фізичним особам передавати в цифровому вигляді еквівалент вартості. Хочемо порекомендувати почитати про криптовалюта на биткоин форум , тут багато цікавого.  

Можливо, ви запитаєте, чому така система відрізняється від PayPal або цифрового банківського додатка, встановленого на вашому телефоні. На перший погляд, всі вони справді служать для одних і тих же цілей — для переказів друзям, оплати покупок на вашому улюбленому веб–сайті — але з погляду внутрішнього пристрою є кардинальні відмінності.

Криптовалюта має багато унікальних рис. Однак її основна функція полягає в тому, щоб виступати в якості такої системи електронних грошей, яка не належить жодному з контрагентів.

Справжня криптовалюта повинна бути децентралізована. Не існує центрального банку або групи користувачів, які могли б змінити поточні правила без згоди сторін. Учасники мережі (ноди) запускають програмне забезпечення, яке з’єднує їх з іншими учасниками для обміну інформацією між собою.

З лівого боку ілюстрації знаходиться те, з чим ви стикаєтеся у разі банківської системи. Користувачам доводиться взаємодіяти між собою через центральний сервер. Система з правого боку не має ієрархії: ноди з’єднуються один з одним і передають один одному інформацію.

Децентралізація криптовалютных мереж робить їх дуже стійкими до відключення і цензуру. На противагу цьому, для того, щоб порушити централізовану мережу, вам достатньо просто перервати роботу основного сервера. Якщо банк зітре свою базу даних, не маючи ніяких її резервних копій, то буде вкрай важко визначити баланси користувачів.

У разі кріптовалюти всі ноди зберігають копії бази даних. Кожна з них ефективно функціонує в якості свого власного сервера. У разі, якщо якісь ноди перейдуть в автономний режим, інші вузли мережі зможуть, як і раніше отримувати інформацію від нсд.

Таким чином, кріптовалюти функціонують 24 години на добу, 365 днів в році. Вони дозволяють здійснювати передачу вартості в будь-якій точці земної кулі без втручання посередників. Саме тому ми часто називаємо їх вільними від обмежень: будь-яка людина, що має підключення до інтернету, може передавати грошові кошти.

Термін «криптовалюта» об’єднує в собі криптографію і валюту. Це пов’язано з тим, що криптовалюта інтенсивно використовують криптографічні методи захисту транзакцій між користувачами.

Криптографія з відкритим ключем лежить в основі криптовалютных мереж. Саме на неї цілком покладаються користувачі при відправці та отриманні грошових коштів.

У схемою шифрування з відкритим ключем у вас є відкритий і закритий ключі. Закритий ключ — це по суті величезне число, яке ніхто не здатний підібрати. Часто буває важко уявити собі, наскільки це число велике.

У разі биткоина ймовірність підбору закритого ключа приблизно відповідає ймовірності вгадати результат падіння 256 підкинутих монет. З допомогою найсучасніших комп’ютерів ви не встигли б зламати чийсь ключ до самої теплової смерті Всесвіту.

У будь-якому випадку, як випливає з назви, закритий ключ слід зберігати у секреті. Однак за допомогою цього ключа можна згенерувати відкритий ключ.