Що потрібно знати при завантаженні, установці і оновленні драйверів

22

Драйвери-це одна з найважливіших частин конфігурації комп’ютера. Це невелике програмне забезпечення відповідає за здатність операційної системи розпізнавати і використовувати компоненти обладнання. Підтримка їх в актуальному стані-одна з найважливіших завдань обслуговування, оскільки оновлення драйверів виправляє помилки і забезпечує максимальну продуктивність комп’ютера. Однак це не те завдання, яке можна виконати без деяких знань, тому необхідно вжити ряд запобіжних заходів, щоб уникнути непотрібного ризику.

Завжди використовуйте центр оновлення windows

Хоча багато років тому встановлення драйверів для пк було кошмаром, ми говоримо про епоху windows xp. З тих пір microsoft спростила це завдання, щоб користувачам не доводилося турбуватися ні про що.

Коли ми встановлюємо windows з нуля, багато драйверів можна завантажити з центру оновлення windows, як якщо б вони були простими оновленнями системи. Ці драйвери перевірені microsoft і гарантують, що вони будуть працювати без проблем. Вони можуть бути не найостаннішими версіями, також вони можуть бути універсальними, але вони будуть найбільш сумісними.

Завантажити драйвера з сайту виробника

Якщо ми хочемо встановити на комп’ютер офіційні драйвери, нам потрібно буде знайти їх і завантажити з веб-сайту виробника. Будь то драйвери материнської плати, а також будь-який інший компонент (наприклад, відеокарта) або периферійний пристрій (клавіатура, миша тощо). Виробники зазвичай публікують офіційні драйвери та програмне забезпечення для оновлення на своїх веб-сайтах.

Це, звичайно, самий виснажливий і складний метод, оскільки, якщо ми завантажимо драйвер, який не відповідає нашому пристрою або версії windows, він може перестати працювати. Але, якщо ми все зробимо правильно, у нас будуть найостанніші версії драйверів, які гарантують кращу продуктивність.

Остерігайтеся програм для оновлення драйверів

Багато користувачів вибирають найпростіший спосіб, щоб оновити свій комп’ютер, тобто вдаються до програм для оновлення драйверів. Ці програми мають величезні бази даних, аналізують наше обладнання і пропонують нам можливість завантажити їх останні версії і встановити їх на пк.

Дуже просто оновити драйвери за допомогою цих програм. Але ми ризикуємо завантажити і встановити драйвер, який не підходить для нашого комп’ютера, тобто несумісну його версію або навіть стару версію.

Ми повинні бути обережні при використанні цього типу програм, а краще не використовувати їх зовсім. Крім того, подібні інструменти можуть також пропонувати встановити додаткове програмне забезпечення, яке користувачам не знадобиться. Тому не рекомендується використовувати подібне програмне забезпечення, якщо ми хочемо уникнути проблем.