Set user settings to driver failed в Windows 10 — як виправити

1117

Останнім часом, багато користувачів Windows 10 стали отримувати фонове повідомлення про помилку Set user settings to driver failed. Цей збій безпосередньо пов’язаний з встановленими драйверами і з’являється при запуску комп’ютера. Сьогодні ми розповімо про всіх можливих джерелах проблеми і розпишемо можливі варіанти рішення.

Причини помилки

Буквально помилка перекладається як: не вдалося встановити настройки користувача для драйвера. За великим рахунком, збій з’являється після роботи в Windows з новими пакетами драйверів. Найчастіше це три випадки:

 • Оновлення Windows 10. Точніше, перехід з сімки на десятку, зміна розрядності, установка пакетів оновлень.
 • Використання сторонніх програм для оновлення драйверів Driver Pack Solution, Driver Booster та інші.
 • Підключення зовнішніх пристроїв (веб-камера, принтер, миша, телефон тощо).

  Error: Set user settings to driver failed

 • Основна причина бага полягає не в налаштуваннях користувача, про яких йдеться в описі, а в цифрового підпису драйверів. Справа в тому, що в Windows 10 система перевіряє цифровий підпис встановлених драйверів і бібліотек, якщо будуть деякі невідповідності, то ці файли будуть блокуватися. Багато рідше проблема з’являється з-за залишкових файлів віддалених/замінених пакетів.

  Виправляємо проблему

  По суті, помилка не є фатальною і працювати з комп’ютером можна. Але краще знайти і замінити блокується sys-файл драйвера. Далі ми опишемо кілька рішень — вибрати з них свою ситуацію.

 • Якщо баг виникає після деякого підключення пристрою — тоді потрібно щонайменше оновити драйвера через «Диспетчер завдань» і перепідключити. В іншому випадку, потрібно повністю зносити всі драйвера і викачувати нові з сайту виробника.

  Set user settings to driver failed в Windows 10 — як виправитиВ першу чергу, посмикайте налаштування драйверів

 • Якщо ви використовували стороннє ПЗ (типу зазначених вище DPS, DB і т. д) для масового оновлення, тоді слід відкотити вашу Windows до попереднього стану. Наприклад, програма DriverPack, в першу чергу, створює точку відновлення системи, а вже після вносить зміни.
 • Якщо помилка виникла з недавнього часу, то можна спробувати визначити сам джерело — битий драйвер. Для цього відкрийте папку C:\Windows\System32\drivers. Зробіть сортування за датою зміни. Вибирайте останні sys-файли і через пошук в мережі визначте до яких процесів або пристроїв він належить. Після визначення перевстановіть відповідний пакет драйверів.

  Set user settings to driver failed в Windows 10 — як виправитиВаріант визначення збійних драйверів

 • У випадку, якщо проблема з’являється після установки Windows 10, треба навпаки, використовувати програми для комплексного апдейта всіх драйверів. Можливо ваш інсталяційний диск містить застарілі або пошкоджені версії.
 • У самій десятці відмінно налаштовані опції відновлення ОС. Відкрийте командний рядок з-під адміна і виконайте наступне значення: sfc /scannow. Ця операція перевіряє всю операційну систему на предмет битих файлів або невірних значень і виправляє їх.
 • Окремо скажу про необхідність постійного завантаження нових KB-апдейтів. Також частіше запускайте сканер CCleaner. Там необхідно виконувати опції «Реєстру» і «Очищення».

  Set user settings to driver failed в Windows 10 — як виправитиCCleaner швидко прибере системний сміття

 • Якщо помилка «Set user settings to driver failed» з’явилася без вищевказаних причин, швидше за все вона викликана сторонньою програмою. В такому випадку необхідно виконати опцію «Діагностичний запуск» (через «Виконати» пишемо msconfig). Якщо в цьому режимі збою немає, то по черзі видаляйте всі недавнє ЗА і почистіть автозавантаження.Set user settings to driver failed в Windows 10 — як виправитиДіагностичний запуск Windows 10

  В окремих випадках, збоїти можуть абсолютно робочі програми. Наприклад, останнім часом часто джерелом є ALPS Pointing Device Driver, яка відповідає за нормальну роботу тачпада ноутбуків (Lenovo, Sony). У цьому випадку необхідно видалити програмку і замінити її аналогом, але видалення може бути заблоковано через системної захисту подібних драйверів. В цьому випадку необхідно використовувати софт, типу IObit Unlocker, Unlocker, LockHunter.