Script Hook V Critical Error у GTA 5 — що робити

698

Гра GTA 5 вже кілька років міцно утримує лідируючі позиції в рейтингах популярності. Однак процес оновлення гри до нової версії пов’язаний з деякими труднощами. Часто випадає вікно Script Hook V Critical Error, повідомляє, що версія гри невідома. Давайте розбиратися, що можна зробити при цій помилці.

Причина появи помилки

Скрипт Хук 5 – це важлива бібліотека для гри. Вона запускає скрипти, що мають розширення .asi. При виході оновлення, відповідний апдейт файлів бібліотеки не відбувається, в результаті з’являється вікно. Примітно, що завантажити бібліотеку можна через 2-3 дні після релізу доповнення GTA 5.

Помилка Script Hook V Critical Error при запуску GTA 5

Ця проблема більш характерна для власників ліцензійного продукту. В піратських копіях теж виникає збій через невідповідність версій гри і бібліотеки. Незважаючи на схожість причин, спосіб лікування трохи відрізняється.

Так чи інакше, гравцям потрібно потерпіти кілька днів після виходу доповнення, щоб проблему можна було виправити.

Виправляємо проблему

Отже, в обох випадках буде потрібно нова версія бібліотеки Скрипт Хук 5 і її перевстановлення. Як це зробити?

 • Відкрити браузер і перейти за адресою http://www.dev-c.com/gtav/scripthookv/ звідки завантажуємо бібліотеку.
 • Перед скачуванням дивимося, щоб дата виходу бібліотеки була рівною або більш пізньої, ніж у апдейта вашого ДТА. В іншому випадку потрібно почекати 2-3 дні і зайти сюди знову.
 • Відкриваємо скачаний архів. Всередині лежить папка «bin», а в ній 3 файлу: dinputdll, NativeTrainer.asi, ScriptHookV.dll.

  Script Hook V Critical Error у GTA 5 — що робитиВкладені бібліотеки скрипта

 • Їх потрібно скопіювати в основну папку гри з заміною.
 • Зверніть увагу, щоб в директорії гри не було файлу dsound.dll (видаляємо його). На цьому все.
 • Виправляємо помилку на ліцензійній копії

  Отже, якщо дуже хочеться пограти, а оновлення бібліотеки все немає, то є 2 варіанти:

  • відкотити версію гри до попередньої;
  • видалити раніше скопійовані файли Скрипт Хук 5 (в цьому випадку перестануть працювати моди, а моделі змінених предметів доведеться перевстановити).

  Відкат робиться шляхом видалення встановленої гри. Збереження і файли модів можна перемістити в інше місце. Потім ставимо базову версію, включаємо її оновлення, а як тільки дійдемо до цікавить версії, відключаємо автоматичне оновлення.

  Видалення Скрипт Хук 5 призведе до того, що всі моди (а це більшість), перестануть спрацьовувати. В цьому випадку потрібно видалити файли мають розширення .asi.

  Що робити з піратською копією?

  Якщо завантаження бібліотеки не допомогло, то треба дочекатися виходу оновленої таблетки. Ліки оновлюється швидко, тому чекати доведеться недовго. Як і у випадку з ліцензією, можна видалити бібліотеку, але це призведе до відключення модів і може вплинути на стабільність роботи гри. Ось наочне відео, щодо усунення помилки.

  Висновок

  Ці кроки допоможуть виправити помилку Script Hook V Critical Error у GTA 5. Рекомендуємо відключити автоматичне оновлення, а після виходу доповнень потерпіти кілька днів, і потім вже оновлюватися. Це рішення позбавить від багатьох проблем, не заважаючи насолоджуватися грою. Якщо ви знаєте, що можна робити ще в такій ситуації, або маєте зауваження — прохання вказати їх в контакті.