Samsung розвиває мережу вітчизняних виробників для зниження залежності від зарубіжних поставок

71

Пандемія з багатьма зіграла злий жарт, продемонструвавши, як важливо не залежати від імпортних поставок. І навіть такий гігант, як південнокорейський виробник samsung electronics відчув на собі всі тяготи сформованих на тлі covid-19 реалій з утворився дефіцитом компонентів.

В результаті керівництвом компанії було прийнято рішення вкладати кошти в розвиток корейських постачальників, щоб якомога швидше знизити залежність від імпорту. Масштаби вражають, адже тільки за останні 12 місяців інвестиції в потенційне імпортозаміщення перевищили 238 мільйонів доларів сша.

Такі дані наводить інформаційне видання nikkei asian review, посилаючись на офіційну статистику. Ще до липня минулого року інвестиції samsung в розвиток місцевих постачальників були на порядок нижче, але коли стало зрозуміло, що пандемія – це надовго, тоді як наслідки вводяться на її тлі обмежень почали проявлятися вже зараз, компанія була змушена взяти очевидний для подолання кризи курс.

При цьому вісім з дев’яти інвестиційних виробництв є публічними, тоді як дев’ята компанія носить статус «дочки» однієї з них. Для вкладень samsung довелося випускати нові акції, при цьому частка південнокорейського конгломерату не перевищує 10%. Що ж стосується розподілу інвестиційних вливань, то очікується, що ці кошти будуть спрямовані на нові дослідження і розробки.

Одним з проектів, особливо зацікавили компанію, є виробництво спеціального технічного газу, який отримав широке застосування в літографії. Також в цей перелік варто додати виготовлення захисного покриття для фотомасок, хімічних засобів для обробки кремнієвих пластик і пр. Основна мета інвестування зводиться до цілком природного бажанням виробника підвищити власну конкурентоспроможність на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Візьмуть безпосередню участь у розвитку місцевого виробництва і влади, які вже внесли до бюджету-2022 додаткове субсидування в розмірі 9%. Поки ж samsung та інші виробники щільно залежать від японських постачальників, ледь витримуючи конкурентну гонку з тайванським виробником tsmc.