Російський компютер Ельбрус-401 кому це треба?

491

Вітчизняні комп’ютери, не встигнувши толком зародитися, як-то непомітно померли разом з СРСР в 1991 році. Але справедливості заради варто відзначити, що багато наше виробництво померло разом з Радянським Союзом, плоди цього зараз ми дуже яскраво спостерігаємо. Але залишилися ще ті таланти, які не виїхали з країни, залишилися і почали створення власного процесора.

Так з’явився на світ Ельбрус-4С (1891ВМ8Я). Цей «камінь» став основою ПК «Ельбрус-401», який показали вищому керівництву країни.

Але не все так добре, як може здатися, ціна такого комп’ютера починається майже зі ста тисяч рублів. Непогано, чи не так?

Російський компютер Ельбрус-401 кому це треба?

По продуктивності процесор Ельбрус не доганяє топової Intel Xeon, встановлений в Mac Pro. Нещодавно повідомили, що «Іжевський радіозавод» почав виробництво ПК «Ельбрус-401». У підсумку замовнику буде відправлено 80 ПК і 20 материнських плат. В ПК встановлено власна операційна система, тобто це повноцінний комп’ютер. Заявлено, що ці «машини» будуть використовуватися в різних підприємствах і установах.

Російський компютер Ельбрус-401 кому це треба?

До речі, один депутат запропонував запровадити ПК «Ельбрус» у всі поштові відділення. Але очевидно, що 80 комп’ютерів навряд чи вистачить навіть на одну невелику область в Росії. Мабуть, він знає щось, чого не знаємо ми. У 2016 році виробництво комп’ютерів Ельбрус буде продовжено, про обсяги поки не повідомляється.

Згадуючи практику випуску вітчизняного смартфона, можна припустити, що виробництво російських комп’ютерів незабаром буде продано який-небудь Китайської компанії, а вони в свою чергу заберуть всі патенти і викинуть компанію на звалище історії.

Звичайно, результат дещо песимістичний, але такі реалії, ніхто не хоче підтримати вітчизняного виробника. У зв’язку з цим виникає резонне питання, навіщо витрачати величезні гроші даремно і винаходити велосипед? Адже все одно, навіть якщо ці комп’ютери з часом стануть дешевше, користувачі, напевно, віддадуть перевагу перевіреним в цій області виробникам. Загалом в черговий раз погоджуся з класиком, розумом Росію не зрозуміти…