Program.Unwanted — що це за вірус

1095

Скануючи комп’ютер антивірусами типу Dr.Web користувач може побачити виявлений вірус «Program.Unwanted.(номер)». Найчастіше, подібні загрози визначаються цілим списком. Ми розповімо вам, що це за небезпеку і чи варто її боятися?

Детальніше про загрозу

Особливо любить подібні класифікації популярна утиліта CureIt! від Dr.Web і Malwarebytes. Під цим поняттям мається на увазі небажане. Тобто, софт, який може вплинути на роботу ОС: твікери, оптимізатори, програми для розгону та інше. Сюди входять не тільки програми, які можуть завдати шкоди операційці при їх неправильному налаштуванні, але і будь-яке програмне забезпечення, що не є корисним і затрачивающее ресурси комп’ютера, наприклад, проводячи самодіагностику, перевірку підключення і т. п.

Program.Unwanted — це клас небажаного ПЗ, яке розповсюджується за допомогою прихованих установок. Після проникнення в Windows, можуть змінювати налаштування інших додатків. Приклади таких загроз — Аміго, Mail, IOBbit, Zaxar Games і інший рекламний софт.

Вірусна загроза Program.Unwanted в Dr.Web CureIt!

Чи може така ця загроза вважатися повноцінним шкідливим об’єктом? Однозначно НІ. Тим не менше, відсутність користі і ймовірність виходу з ладу ОС роблять його потенційно небезпечним. Небажане може сповільнити роботу комп’ютера, а «неправильний» розгін часто призводить до поломки на рівні «заліза».

Program.Unwanted — що це за вірусВірусна загроза Program.Unwanted в Dr.Web CureIt!

Чи може така ця загроза вважатися повноцінним шкідливим об’єктом? Однозначно НІ. Тим не менше, відсутність користі і ймовірність виходу з ладу ОС роблять його потенційно небезпечним. Небажане може сповільнити роботу комп’ютера, а «неправильний» розгін часто призводить до поломки на рівні «заліза».

Рекомендуємо ознайомитися з нашими матеріалами про небезпечні загрози класу PUP.Optional і невизначеною вірусної проблеми в Avast — IDP.Generic.

Приклад видалення загрози 1183

Одним з найпоширеніших сповіщень є «Program.Unwanted.1183», але також зараз активні 1336, 539, 276, 1678 та інші. Її викликає програма IObit Uninstaller і багато інших. Якщо ви не плануєте в майбутньому використовувати її, то з чистим серцем видаляйте, і забудете про загрозу.

Знешкодити небажане можна двома способами:

 • знайти програму, яка викликає оповіщення, завантаження, і видалити її;
 • завантажити утиліту CureIt! і знешкодити файл в ній. Той же результат дасть сканер Mcafee.

  Program.Unwanted — що це за вірусMalwarebytes можна застосувати як додатковий сканер

Встановити файл загрози і розташування проблемного можна, переглянувши логи антивіруса. Обчисливши розташування, дізнаємося ім’я програми, а потім проводимо її видалення з системи.

Процедура виглядає так:

 • «Пуск». Перейти в «Панель управління».
 • Зайти в «Програми та компоненти».
 • Знайти цікаву програму, наприклад, IObit Uninstaller, натиснути «Видалити».
 • На всякий випадок повторюємо сканування антивірусом.

  Program.Unwanted — що це за вірусСтандартне видалення продуктів IObit

  Процес знешкодження файлів залежить від вибраної утиліти. Після завершення сканування, більшість антивірусів пропонують користувачеві дії. Тут можна спробувати вилікувати файл, ізолювати його (карантин), просто видалити.

  Ось наочна інструкція з видалення такої програмки Setupsk. Вивчіть її, цей приклад точно показує як ефективно зараз видаляються такі загрози з PC.

  Висновок

  Якщо ви вважаєте себе досить досвідченим користувачем, і усвідомлюєте дії програми, софт, видає подібні загрози, може і далі працювати. При грамотній настройці і вмілому зверненні цілком реально підвищити швидкодію комп’ютера в цілому. Але! Якщо ви не маєте уявлення про роботу твикеров і подібним їм, то, на всяк випадок, деинсталлируйте його. Також пораджу додатково застосувати інші сканери (AdwCleaner, MalwareBytes), після них слід очистити систему і її реєстр додатком CCleaner.