Пристрій BD-ROM що це і як видалити

581

Наш невеликий огляд розповість про віртуальних приводах BD-ROM, які частенько з’являються в Windows. Незважаючи на те, що особливу роль у роботі з ПК вони не грають, багатьом юзерам неприємно їх довільне появу. Ви дізнаєтеся, що це за пристрої, також ми розповімо, варто видаляти їх.

Віртуальний дисковод BD-ROM

Що це таке

BD-ROM – це приводи, які спочатку визначали Blu-Ray диски. Однак на сьогоднішній день ці диски вже не затребувані. Їх місце зайняли віртуальні приводи — вони симулюють наявність диска в системі Windows. Так вдається обходити багато ліцензійних блокувань.

Пристрій BD ROM інтегрується в ОС за бажанням користувача або з утилітами. Багато скаржаться, що у них віртуальний привід инсталлировался сам. Насправді була встановлена програма, яка і створила БД-РОМ. Це не можна вважати вірусом, адже все відбувається за згодою людини. Для уникнення подібних випадків, потрібно читати угоду користувача, при установці софта з інтернету.

Пристрій BD-ROM що це і як видалитиВіртуальний BD-ROM, необхідний для запуску гри

Як видалити з’явився BD-ROM

Нічого не робити: BD ROM абсолютно безпечний. Він не вантажить диск або процесор. Можна сміливо залишити все як є. Також, в разі чого цей віртуальний привід спокійно допоможе імітувати диск, тим самим обійшовши ліцензійну блокування. Але якщо таких приводів створено занадто багато, можна забрати їх.

  • В апаратному меню ПК є параметр, що відображає всі дисководи — Диспетчер пристроїв. Запустіть його: Пуск — Виконати — пропишіть devmgmt.msc. Відкривши дане вікно можна спостерігати багато підключених пристроїв. Серед них шукаємо те, де згадується про DVD-CD-ROM. Тут слід видалити всі непотрібні BD-ROM: виберіть необхідний вам, через натискаємо праву кнопку видалити.

Пристрій BD-ROM що це і як видалитиВидалення через Диспетчер пристроїв

Утиліти

Різні програми можуть вносити віртуальні приводи самі. Наприклад, DAEMON Tools так і поступає. Подібних емуляторів на сьогоднішній день вистачає, які обходяться без згоди від людини.

  • Деинсталлируйте емулятор і всі його файли. Якщо не розбираєтеся в утилітах, то видаляєте весь софт, встановлений за останній тиждень. Віртуальний дисковод не обов’язково інтегрується відразу. Це може відбутися при різних умовах. Увага (!) можливо, деякі програми після цього зажадають вставити диск.
  • Для тих, хто емуляторами не користувався, а приводи все одно з’являються, тоді слід зробити навпаки — їх інсталювати. Візьміть UltraISO або DAEMON Tools. В їх налаштуваннях знайдете щось зі словами оптичний привід. Так можна отримати доступ до них і відповідно видалити ненависний BD-ROM.

Відновлення

Через панель управління можна зробити бекап. Це поверне все до минулим налаштувань без БД-РОМ-а. Досить перейти за пунктом «Відновлення». Тут при наявності точок повернення здійснюється перехід на кілька днів або тижнів тому.