Прийшло СМС від Avito Pay — що це таке?

394

Щорічно шахраї вигадують все нові способи отримання прибутку. Зловмисники вже давно перебралися в інтернет і мобільний зв’язок. Особлива увага аферисти приділяють дошках оголошень, адже тут у жертви є або гроші, або цікавий товар. Останнім часом багато користувачі отримують повідомлення з посиланням на Avito Pay. Сьогодні ми розповімо, що означають ці СМС, що приходять і яка небезпека в них таїться.

Приклад вірусних СМС від шахраїв з Avito

В якому вигляді приходять повідомлення

Найбільш часто користувачам Авіто приходить повідомлення, в якому радісну звістку – на Ваш рахунок перерахована сума в кілька тисяч рублів. Але якщо ви бачите це повідомлення, значить у вас не встановлено додаток Авіто Пей, а далі – посилання на установку apk файлу.

Є й інші версії, наприклад, приходить СМС з питанням про можливості на обмін. Ну а далі знову посилання, припускає, що там буде або оголошення чи фото товару для обміну.

По недосвідченості, багато користувачів проходять по посиланню і завантажують у свій Андроїд невеликий apk файл. Його запуск активує установку вірусного процесу в телефоні.

Що це за сервіс Avito Pay

Avito Pay – це неофіційні шкідливі програми. У Авіто немає такої системи для здійснення переказів або платежів. Ця назва використовується для того, щоб приспати пильність користувачів дошки оголошення з однією тільки метою – отримання вигоди.

Дії шкідливого додатка Авіто Пий може бути різним:

  • шпигунська програма, передавальна паролі інших сервісів, включаючи соціалки;
  • самостійна відправка СМС на короткі номери;
  • переказ грошей з рахунку телефону;
  • блокування пристрою з вимогою грошей для розблокування;
  • доступ для зловмисників до онлайн-банкінгу користувача.

Як правило, таке приходить СМС на номер користувача, але аналогічні варіанти є для e-mail і соціальних мереж, але в цьому випадку вірус призначений вже для компа. Також повідомлення приходять через популярні месенджери Вайбер, Ватсап.

Як не стати жертвою шахраїв

Все просто, достатньо:

  • не переходити на посилання;
  • не вірити, що вам перевели гроші без попередньої бесіди або навіть товару на сайті.

Багатьох вводить в оману, що в СМС вказується рівно стільки, скільки вони просять за оголошенням. Зверніть увагу, що збір інформації відбувається в автоматичному режимі спеціальними програмами-ботами, як і розсилка. Враховуючи, що шахраї повинні забезпечувати масовість розсилки для отримання реального прибутку, все це робиться автоматизовано.

Прийшло СМС від Avito Pay — що це таке?Приклад вірусних СМС з посиланням на обмін

Посилання на вірус – не єдина популярна схема. Зловмисники можуть попросити продиктувати код, який прийде по СМС, назвати CVV карти, і навіть зателефонувати на певний номер, який у результаті виявляється платним. Будьте пильні, ці схеми діють і для покупців, і для продавців.

Звідки номер

Відповідь логічний – з сайту Авто. Програма становить базу для подальшої розсилки, і чим більше інформації вказав продавець, тим більш широке поле для дій шахраїв. Рекомендуємо видалити контактну інформацію після продажу.

Раніше ми вже описували приклад дій для очищення телефону від завантажуються таким чином вірусів. Докладніше в цьому матеріалі.

Підіб’ємо підсумки

Якщо вам прийшла СМС від Avito Pay — не звертайте уваги на такі повідомлення, додайте номер в НС, зв’яжіться зі службою підтримки Авіто, надавши номер, текст повідомлення і час (а краще скрін). Цілком ймовірно, такі дії допоможуть сервісу ефективніше боротися зі зловмисниками.